dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 75 z 75
  1. #61
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Po wizycie na Targu Budma 2019 zapadła decyzja... poddasze ocieplę 10 cm płytą pir Eurowall z lambdą 0,022 W/mk,
    Rozrzutny ryzykant z Ciebie. U takiej przegrody to 0,211. A minimum wg WT2014 to 0,20, 2017=0,18. Więc nie spełniasz wymogów minimalnych i będziesz musiał się podpisać pod nieprawdą zgłaszając zakończenie budowy. Pewnie nikt się nie zainteresuje - ale jak tak, to grozi odpowiedzialność karna za wprowadzanie w błąd. I kierbud może oberwać, jak podpisze się, że wszystko zgodnie z projektem - bo nie masz chyba tak w projekcie?
    No i koszty ogrzewania rosną.
    I wełna, i piana OK przepuszcza parę wodną. I należy zapewnić szczelinę wentylacyjną.

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Podłogówka "umarła" ....nie zdrowe dla nóg, kurz unosi się, i jest beee dla alergików. każdy chirurg to powie!
    Moda na ogrzewanie ścienne lub sufitowe... jak to woli....
    Ekipa od GK dziabnęła mi już kabel elektryczny a sam wieszając szafki dziabnąłem od alarmu. Strach się bać, co by było, jakbym miał ogrzewanie ścienne. A co do komfortu, to jakby nie ekonomia i ekologia to cały czas chciałbym mieć ciepła podłogę i chłodne powietrze.
    Do tego brak akumulacji powoduje, że grzanie prądem inaczej, niż wylewką albo płytą grzewczą jest drogie.

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Sucha zabudowa? Narazie bez, potem zobaczymy... mam na myśli o doklejaniu folii grzewczej na podczerwień DREAM HEAT i do tego bezpośrednio płyta
    Podczerwień nie przenika przez KG. Nie przenika nawet przez szybę.

    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 21-02-2019 o 19:17

  2. #62
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    [QUOTE=Alessandro;7790376]
    Konsultant - dystrybutor firmy koreańskiej




    Czyli zgadłem
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 21-02-2019 o 21:34
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Fakt, pianka otwarto komórkowa nie zatrzymuje wilgoci w drewnie... wilgoć wychodzi w miejscach przecięcia drewna, no a gdzie cyrkulacja powietrza?
    A po co cyrkulacja powietrza? O jakiej wilgoci piszesz - skąd ma się wziąć?
    Z drewna? Odparuje przez membranę.
    Z pomieszczeń mieszkalnych? Dyfuzja przez piankę i dalej przez membranę.
    Z zewnątrz? Jeśli przeciek, to do remontu jeśli punkt rosy, to zła izolacja...

    //edit: o, widzę, że troll osiągnął zamierzony efekt
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  4. #64
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    @Kaizen, wejdź na stronę... może Cię przekona

    Że niby przedziurawienie warstw ochronnych nie przeszkadza? To po co one są?
    Napisali gdzieś, że można normalnie wbijać kołki czy gwoździe w ścianę z tą folią? Co do cięcia - to zaznaczyli, że co 25 cm można ciąć. Więc pewnie tam nie ma warstw przewodzących tylko jakieś łączniki.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 21-02-2019 o 21:31

  5. #65
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Oj Kaizen, Kaizen ...czemu nie jechałeś na Targi Budma2019 ?
    Bo nie interesują mnie bajery słowne marketingowców. A żeby jeszcze za oglądanie tych reklam płacić?
    Ważne formalne deklaracje producenta, instrukcje montażu, używania, warunki gwarancji.
    Robili pokaz, co się dzieje, jak przewiercasz się przez tę folię albo wbijasz w nią gwóźdź?

  6. #66

    Domyślnie

    Dzień dobry,
    Przeglądałem wiele wątków ale nigdzie nie znalazłem rozwiązania.
    W marcu 2018 roku zamówiłem ocieplenie poddasza pianą OK. Niestety do chwili obecnej piana nadal śmierdzi. Poddasze jest nieużytkowe ale moja cierpliwość powoli kończy się. Na początku listopada zgłosiłem problem wykonawcy - twierdzi, że pierwszy raz spotyka się z czymś takim. Czy istnieje jakieś laboratorium, które może zbadać pianę i wykluczyć bądź potwierdzi winę wykonawcy/zastosowanej piany? Niestety sam zapach na poddaszu to za mało i jest nieobiektywne. Zdaję sobie sprawę, że wykonawca to obali. Nadmieniam, że u bliskiego sąsiada ten sam wykonawca położył pianę - byłem po jej nałożeniu na poddaszu dwa dni później - nic nie było czuć. Dlatego zdecydowałem się na tego wykonawcę.
    liliputek

  7. #67
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    liliputek2000
    Do tej chwili to już dawno powinno przestać być czuć czymkolwiek.
    A analiza - niestety tylko wyspecjalizowane laboratoria potrafią to zrobić ale jest to możliwe:http://www.labotest.com.pl/oferta/analizy-chemiczne#analiza-zanieczyszczen
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  8. #68
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tom1000k
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    560

    Domyślnie

    Cytat Napisał liliputek2000 Zobacz post
    Dzień dobry,
    Przeglądałem wiele wątków ale nigdzie nie znalazłem rozwiązania.
    W marcu 2018 roku zamówiłem ocieplenie poddasza pianą OK. Niestety do chwili obecnej piana nadal śmierdzi. Poddasze jest nieużytkowe ale moja cierpliwość powoli kończy się.
    Są pianki i pianki. Jakiej firmy piankę Ci położono?
    Jest wielu znanych polskich i zachodnich producentów pian, które są jakościowo bardzo dobre i nie śmierdzą. Są na to certyfikaty, gwarancje itp.
    Niestety, są też na rynku systemy niewiadomego pochodzenia, najczęściej gdzieś ze wschodu, które nie są zbyt dobre i właśnie śmierdzą. Niektórzy wykonawcy po cichu kupują je, bo są o połowę tańsze niż wspomniane na początku sprawdzone pianki. Niewykluczone, że właśnie na takie coś trafiłeś.

  9. #69
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał liliputek2000 Zobacz post
    Dzień dobry,
    Przeglądałem wiele wątków ale nigdzie nie znalazłem rozwiązania.
    W marcu 2018 roku zamówiłem ocieplenie poddasza pianą OK. Niestety do chwili obecnej piana nadal śmierdzi. Poddasze jest nieużytkowe ale moja cierpliwość powoli kończy się. Na początku listopada zgłosiłem problem wykonawcy - twierdzi, że pierwszy raz spotyka się z czymś takim. Czy istnieje jakieś laboratorium, które może zbadać pianę i wykluczyć bądź potwierdzi winę wykonawcy/zastosowanej piany? Niestety sam zapach na poddaszu to za mało i jest nieobiektywne. Zdaję sobie sprawę, że wykonawca to obali. Nadmieniam, że u bliskiego sąsiada ten sam wykonawca położył pianę - byłem po jej nałożeniu na poddaszu dwa dni później - nic nie było czuć. Dlatego zdecydowałem się na tego wykonawcę.
    liliputek
    O ile nie doszło do macherowania pianką (podkładka lub majenie) to zapewne wina jest po stronie niskiej jakości sprzętu. Najprawdopodobniej doszło do nierównowagi składników stąd jednego jest więcej w piance i nie został związany (zneutralizowany). Jednym z najważniejszych parametrów jest symetria zużycia składników. Na jakim sprzęcie pracowała ekipa i gdzie jest położony "pacjent"?
    Pozdrav,
    SM
    Pozdrav
    Ostatnio edytowane przez mat3006 ; 23-11-2019 o 17:06

  10. #70
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Wełna, naturalna i trwała.
    Technologia "pianowania" która pojawiła się pod koniec ubiegłego wieku w krajach zachodniej europy zostaje wycofywana, nie sprawdza się do budynków mieszkalnych szczególnie z więźbą drewnianą pod którą podobno dochodzi do jej degradacji.
    Wydaje się , że obecnie i w Polsce odchodzi się od tego typu ocieplenia.
    Dobre

  11. #71
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jankes789
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    238

    Domyślnie

    Witam, jestem na etapie wyboru materiału do docieplenia deskowanego dachu z blachy. Wiadomość ze zagranica odchodzi od piany w budynkach jednorodzinnych budzi obawę. Może jednak celuloza? Czy wiadomo cos nowego o zdrowotności pian stosowanych teraz?

  12. #72
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Odnośnie piany poniższe budzi we mnie watpliwosci co do zasadności stosowania
    https://m.youtube.com/watch?v=0Hh5MYv7lWc

    https://www.epa.gov/saferchoice/pote...yurethane-foam

  13. #73

    Domyślnie

    Cytat Napisał ololek Zobacz post
    Odnośnie piany poniższe budzi we mnie watpliwosci co do zasadności stosowania
    https://m.youtube.com/watch?v=0Hh5MYv7lWc

    https://www.epa.gov/saferchoice/pote...yurethane-foam
    to nie stosuj, Twój wybór. O czym tu gadać, siec 5G tez zabija i zęby wykrzywia.


  14. #74

    Domyślnie

    Stoję przed wyborem wełna czy pianka. Znajomy, montujący ocieplenia dachu, przekonuje mnie do pianki otwartokomórkowej. W projekcie mam 30cm wełny, on twierdzi, że 25cm pianki wystarczy. Ponadto, buduję się niedaleko lasu a pianka jest anty-kunowa (z tym stwierdzeniem kiedyś się spotkałem więc to na "+"). Dodatkowo, membrana, którą już mam zamontowaną, w tym przypadku spełnia jest jedynie powierzchnią montażu pianki bo wszelkie funkcje membrany "przejmuje" pianka (czy to prawda??) i w związku z tym odpada stres dotyczący uszkodzonej membrany. Cenowo wygląda to mniej więcej tak samo.

  15. #75
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jeremies Zobacz post
    Stoję przed wyborem wełna czy pianka. Znajomy, montujący ocieplenia dachu, przekonuje mnie do pianki otwartokomórkowej. W projekcie mam 30cm wełny, on twierdzi, że 25cm pianki wystarczy. Ponadto, buduję się niedaleko lasu a pianka jest anty-kunowa (z tym stwierdzeniem kiedyś się spotkałem więc to na "+")..
    Wątpilwe rozumowanie patrząc na ten film: https://www.google.com/url?sa=t&rct=...Gfc5De4DggBZcM
    Cytat Napisał Jeremies Zobacz post
    Dodatkowo, membrana, którą już mam zamontowaną, w tym przypadku spełnia jest jedynie powierzchnią montażu pianki bo wszelkie funkcje membrany "przejmuje" pianka (czy to prawda??) i w związku z tym odpada stres dotyczący uszkodzonej membrany. Cenowo wygląda to mniej więcej tak samo.
    Pianka nie ma właściwości membrany po prostu stanie się elementem podtrzymującym pianę i tyle, uszkodzenie foli spowoduje te same złe skutki zarówno z pianą jak i bez niej gdyż pomimo tego, że folia jak i piana przepuści parę wodną w miejsce jej wentylacji, to nie zabezpieczy przed wilgocią skraplającą się z pokrycia dachowego(od spodu),jak również wwiewaniu deszczu czy śniegu(w przypadku pokrycia dachówką).
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony