dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie wylewka betonowa, ogrzewanie podłogowe

    Witam Serdecznie,
    w załączenie zdjęcie projektu posadzki.
    mam stropian 2x6 cm, potem wylewka 4 cm.
    Mam zamiar zrobic ogrzewanie podłogowe, I moje pytania są następujące.
    jaka minimalna musi być grubosc stropianu ? oraz wylewski (jastrychu)?
    Czy w takim przypadku jak mam po 6 cm styrpian później pójdzie ogrzewanie podłogowe a potem jastrych nie będzie za mało ??

    Jaki polecacie styropian w moim przypadku ??
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	posadzka nr 1.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	16,6 KB
ID:	424897  

  2. #2

    Domyślnie

    12cm styro to w tej chwili jest mało. Spełnia to wymogi z 2017? Jak nie wylałeś chudziaka to daj 20cm styro i z 7 cm wylewki z podłogówką.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie

    ja mam 20 styro 0,031 i na to 12 cm wylewki + płytki w całym domu
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Moim zdaniem styropianu na gruncie jest trochę za mało. Jeśli ogrzewanie w domu będzie oparte na podłogówce to i grubość jastrychu jest zbyt cienka, standardowa grubość to min. 7-8 cm jastrychu. U mnie na gruncie jest 17 cm ryflowanego styropianu o współczynniku 0,031. Jastrych od 10 do 12 cm.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Cytat Napisał luk4sh88 Zobacz post
    Witam Serdecznie,
    w załączenie zdjęcie projektu posadzki.
    mam stropian 2x6 cm, potem wylewka 4 cm.
    Mam zamiar zrobic ogrzewanie podłogowe, I moje pytania są następujące.
    jaka minimalna musi być grubosc stropianu ? oraz wylewski (jastrychu)?
    Czy w takim przypadku jak mam po 6 cm styrpian później pójdzie ogrzewanie podłogowe a potem jastrych nie będzie za mało ??

    Jaki polecacie styropian w moim przypadku ??
    Dziwny projekt - zalecane grubości wylewek to min. 4,5cm nad rurkami przy cementowej i 3,5 nad rurkami przy anhydrycie.
    Styropian...im więcej tym lepiej uwzględniając finanse i zdrowy rozsądek...a to każdy ma inaczej

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    12cm styro to w tej chwili jest mało. Spełnia to wymogi z 2017? Jak nie wylałeś chudziaka to daj 20cm styro i z 7 cm wylewki z podłogówką.
    Zapewne WT2017 spełnia. Ja mam w projekcie 10cm w podłodze, 20cm waty na stropie i 17cm grafitu na ściany.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar termolit
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Dolnyśląsk
    Kod pocztowy
    50-062
    Posty
    134
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1
    TERMOLIT Ogrzewanie Podłogowe | Wylewki Anhydrytowe | Pianobeton | Styrobeton www.termolit.pl tel. 513 148 985

    Domyślnie

    My zazwyczaj robimy minimum 14cm na dole np. 2 warstwy po 7cm lub trochę więcej np. 3 warstwy po 5cm lub więcej o ile miejsca jest wystarczająco, dodatkowo 5-6cm na piętrze, do tego przy podłogówce wylewka anhydrytowa 5cm, a jak jest mocno krzywy chudziak to pod styropian dajemy jako warstwę wyrównawczą pianobeton, po to, żeby wylewka miała praktycznie jednakową grubość na całości budynku, a nie w jednym miejscu 5, a w drugim 8 - to się mija z celem.
    Ogrzewanie Podłogowe | Wylewki Anhydrytowe | Pianobeton | Styrobeton
    www.termolit.pl
    tel. 513 148 985

  7. #7

    Domyślnie

    Polecam najlepszych fachowców od wylewek betonowych w woj. Mazowieckim
    https://posadzkimixokretem.pl.tl

  8. #8

    Domyślnie

    Zastanawiam się, dlaczego potrzebne jest ponad 15cm styro na podłodze, skoro różnica temperatur nie wynosi wiecej niż 25K i biorąc pod uwagę, że ciepło przenika "mniej chętnie" w dół.
    Wg mnie 12-15cm to rozsądna grubość.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony