dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 38 z 38
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    W dzisiejszych czasach, gdy jesteśmy tak uzależnieni od prądu, tak czy inaczej wstawię agregat 3 fazowy min 6kw z AVR.

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cangi80

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Nisko-podkarpacie
    Posty
    596

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    W dzisiejszych czasach, gdy jesteśmy tak uzależnieni od prądu, tak czy inaczej wstawię agregat 3 fazowy min 6kw z AVR.
    No i beczółkę ze 200L z paliwem.

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Zużycie paliwa przy 75% około 2l/h.
    Ile dni miałoby tego prądu nie być?

    A co robią posiadacze kotłów gazowych jak nie ma prądu? Pompki obiegowe pędzą siła mięśni? Ile z tych osób ma UPS żeby choć przez kilkanaście godzin zapewnić pracę urządzeń?

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mpalys

    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Centralna Polska
    Posty
    287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tolo74 Zobacz post
    A jak prądu zabraknie? W wiaderku przyniesiesz z lasu?
    Nierzadko -zwłaszcza na wsi są po wichurach przerwy 2-3dni bez prądu.

    Jak pompa wysiądzie albo cokolwiek innego ale jest prąd -to można ogrzać dom zwykłymi grzejnikami elektryczymi -luksusu nie ma, ale przeżyć można.
    Bez prądu dobry jest kominek tradycyjny lub gazowy.
    Mowa była o awarii pompy, a nie braku prądu
    a kominek też jest więc w wiaderku z lasu również można przynieść energii

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Większość pomp PW posiada grzałki, które pracują w razie awarii agregatu.

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    twalaszek

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Będzin
    Kod pocztowy
    42-500
    Posty
    40

    Domyślnie

    Chciałbym się podłączyć pod temat. Jestem na etapie SSZ. Planowałem Gaz ale dostałem informację, że będzie dopiero za 40 miesięcy a myślałem, że max 12. Czekają mnie 3 sezony grzewcze.
    Mam 2 możliwości ;
    - w etapie przejściowym tymczasowo prąd i czekamy na gaz,
    - od razu pompa ciepła.

    Dom około 250 metrów ( piwnica nieogrzewana, parter, piętro i poddasze może użytkowe ) , całość podłogówka.

    Wg ciepło właściwe przy temperaturze 25 stopni :
    -maksymalna moc cieplna 6,6 kw,
    - zapotrzebowanie roczne na ogrzewania 14 000 kwh,
    - wskaźnik zapotrzebowania na energię 66 kwh/m2 rocznie ( wg projektu 44 ).
    - maksymalna moc pompy 11 KW

    Koszty :
    elektryczne 8,5 tysiąca rocznie,
    gaz 3 tysiące rocznie,
    pompa 2,9 tysiąca rocznie
    Dodatkowo : Będzie kominek a z uwagi na zwartą budowę może dość istotnie obniżyć koszty ogrzewania.

    I teraz pytanie czy warto czekać na gaz ? Zakładam różnicę pomiędzy przygotowaniem kotłowni pod gaz oraz pompy ciepła w wysokości 10 tysięcy więc szala przechyla się na pompę ale to tylko obliczenia i pytanie jak to jest w praktyce ?

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał twalaszek Zobacz post
    Chciałbym się podłączyć pod temat. Jestem na etapie SSZ. Planowałem Gaz ale dostałem informację, że będzie dopiero za 40 miesięcy a myślałem, że max 12. Czekają mnie 3 sezony grzewcze.
    Mam 2 możliwości ;
    - w etapie przejściowym tymczasowo prąd i czekamy na gaz,
    - od razu pompa ciepła.

    Dom około 250 metrów ( piwnica nieogrzewana, parter, piętro i poddasze może użytkowe ) , całość podłogówka.

    Wg ciepło właściwe przy temperaturze 25 stopni :
    -maksymalna moc cieplna 6,6 kw,
    - zapotrzebowanie roczne na ogrzewania 14 000 kwh,
    - wskaźnik zapotrzebowania na energię 66 kwh/m2 rocznie ( wg projektu 44 ).
    - maksymalna moc pompy 11 KW

    Koszty :
    elektryczne 8,5 tysiąca rocznie,
    gaz 3 tysiące rocznie,
    pompa 2,9 tysiąca rocznie
    Dodatkowo : Będzie kominek a z uwagi na zwartą budowę może dość istotnie obniżyć koszty ogrzewania.

    I teraz pytanie czy warto czekać na gaz ? Zakładam różnicę pomiędzy przygotowaniem kotłowni pod gaz oraz pompy ciepła w wysokości 10 tysięcy więc szala przechyla się na pompę ale to tylko obliczenia i pytanie jak to jest w praktyce ?
    Za różnicę którą wpakujesz w tymczasowy gaz dostaniesz pompę ciepła więc bez sensu.
    Wstawiasz pompę od razu i całkiem możliwe że wyjdzie Cię sporo taniej niż LPG i potem przejście na ziemny.
    Te parametry które podałeś wykazują że potrzebujesz małą pompę więc też tanią.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Fugaz

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    188

    Domyślnie

    Przerabiałem temat. Mam gaz w działce więc wybór był trudniejszy. Ale wybierając gaz policzyłem koszt podłączenia projekt robociznę opłaty za przyłączenie na około 7tys. Kotłownia około 12/15 tys. Bez żadnych super kotłów. Przy pompie nie musiałem robić nic oferty miałem od 19 tys. Do góry. Czyli wychodziło mniej więcej to samo. A jak sobie dorzucę kilka paneli pv to odciążę budżet. Pompa śmiga nawet nie wiem kiedy nie żałuję wyboru.

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    twalaszek

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Będzin
    Kod pocztowy
    42-500
    Posty
    40

    Domyślnie

    tylko pytanie czy te obliczenia są ok bo lubię ciepło. Swoją drogą zawsze żyłem w przekonaniu, że pompa ciepła to w kosztach ogrzewania jest tańsza od gazu a tutaj nie ma różnicy.

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Różnica jest jak robisz gruntową z SFP w okolicy 4 i grzejesz 90% w 2 taryfie. Wtedy wychodzi to zdecydowanie lepiej.

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    W dzisiejszych czasach, gdy jesteśmy tak uzależnieni od prądu, tak czy inaczej wstawię agregat 3 fazowy min 6kw z AVR.
    Kosmicznie drogie rozwiązanie, w jakiegoś chińczyka szkoda inwestować.
    Już wolałbym 1F i grzać zwykłą grzałką da około 2kW. na pocieszenie.
    Wg mnie każdy kominek (na drewno czy gaz) ma tę zaletę -że jest najlepszym backupem dla braku prądu lub awarii PC.

    Ci który mają gaz -musza mieć dobry UPS z przyłączem do zewnętrzego akumulatora 12V, który w razie potrzeby można doładować u kogoś kto ma w tym czasie prąd lub panele PV ale z możliwością pracy OFF grid czyli odłączone od sieci energetycznej.

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał twalaszek Zobacz post
    Chciałbym się podłączyć pod temat. Jestem na etapie SSZ. Planowałem Gaz ale dostałem informację, że będzie dopiero za 40 miesięcy a myślałem, że max 12. Czekają mnie 3 sezony grzewcze.
    Mam 2 możliwości ;
    - w etapie przejściowym tymczasowo prąd i czekamy na gaz,
    - od razu pompa ciepła.
    Podczas robienia wylewki dołożyłbym wszędzie (zwłaszcza w istotnych pomieszczeniach) kable grzejne DEVI -koszt ok 2tys zł i grzał w taniej taryfie. Powinno dać radę do czasu przyłącza gazu lub wykonania PC. Potem także można wykorzystać je np do fotowoltaiki.

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Tanie nie jest ale np pramac cena nie zabija.

    Prawdę mówiąc nikt w mojej okolicy takiego upsa nie ma. A panele inwertera off grid też prawie nikt nie montuje.

    Są tylko dobre rozwiązania i te tanie. Niestety nie da się zapewnić planu awaryjnego na wszystko.

    Taki agregat kupię taniej niż kominek z zabudową i kominem zdecydowanie mówię nie kominkom w nowych domach.

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Taki agregat kupię taniej niż kominek z zabudową i kominem zdecydowanie mówię nie kominkom w nowych domach.
    Co masz do kominków gazowych? Sprawność słaba, ekonomicznie pewnie przez pół co do PC ale nastrój, szybko ciepło i awaryjne grzanie jak prądu nie ma (o ile ktos nie ma zasilacza do gniazdka zamiast 4 plauszków).

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Nastrój to kwestia gustu - gazowy takowego jest według mnie pozbawiony. Wymaga komina, zasilania w powietrze, jakiejś zabudowy i przede wszystkim gazu. Raczej wątpię by ktoś podłączał gaz mając PC A zabawa z butlą - taniej i szybciej kupię ten agregat niż wyjdzie całość inwestycji w kominek, który będzie grzał głównie salon.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  16. #36

    Domyślnie

    Gaz do płyty w kuchni. Każdy kucharz musi mieć płomień.

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tolo74 Zobacz post
    Gaz do płyty w kuchni. Każdy kucharz musi mieć płomień.
    No i poopalane syfiaste gary od spodu i patelnie z 3mm narostu takie jak Gesslerka do kosza wywala
    No i koniecznie pod domem zagazowaną Omegę
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  18. #38

    Domyślnie

    Nie odbiorą domu, jeśli będziesz miał grzanie prądem.
    Chyba że Ci KB albo ktoś OZC tak zrobi, by wyszło, że kominek to zrównoważy.

    Co do wyliczeń.
    Mam 2 znajomych którzy w zeszłym roku robili przyłącze gazowe.
    Gaz w ulicy.
    14 tys zł obu wyszło. Mieszkają w różnych miastach.
    Więc takiego rachunku bym się trzymał.
    Oboje gotować będą na indukcji.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony