dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: System rolet nadstawnych a ciepły montaż

  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Volume

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Bolesławiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    12

    Domyślnie System rolet nadstawnych a ciepły montaż

    Witam,

    obecnie jestem na etapie wyboru okien do domku. Otwory w oknach mam poszerzone, tak aby zamontować tam rolety nadstawne - tak poradził mi budowlaniec.... U jednego ze sprzedawców uzyskałem informację, że przy takiego typu roletach montaż ciepły (montaż na folie lub ew. taśmę rozprężną) nie ma sensu. Proponuje on mi, aby zastosować u góry okien poszerzenie systemowe i dopiero zamontować okna z roletami w systemie podtynkowym. Z tego co już teraz wszędzie wyczytałem (niestety dopiero teraz), taki system rolet jest chyba bardziej właściwy. Proszę o informację, czy wykonanie takiego poszerzenia systemowego jest stosowane w praktyce i w rzeczywistości faktycznie zmniejszy mostek termiczny w tym miejscu i sensownym będzie zastosowanie wówczas systemu ciepłego montażu. Proszę też o informację, czy teraz koszty za wykonanie takich poszerzeń mają sens odnośnie np. strat ciepła przy roletach nadstawnych.

    Z góry dziękuję za odpowiedź.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ironsmith

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    576

    Domyślnie

    na pewno poszerzenie jest lepszym rozwiązaniem będzie mostek ale mniejszy, nie wiem co masz na myśli poszerzenie systemowe czy dołożenie poszerzenia przez producenta okien czy takie np firmy strop..x z pleszewa ale cena pewnie wyższa

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Volume

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Bolesławiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    12

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Chodzi mi o zwykłe poszerzenie, myślałem, że na takie poszerzenie mówi się poszerzenie systemowe, dlatego takiego zwrotu użyłem. Czyli prawidłowo powinno być, że tylko poszerzenie. Też mi się wydaje, że w danej sytuacji najlepiej będzie zastosować to poszerzenie. Czekam na wycenę okien wraz z poszerzeniem i bez, wtedy poznam koszty popełnionych błędów

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ironsmith

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    576

    Domyślnie

    zamów poszerzenia białe najtańsze z zewnątrz i tak przykryjesz skrzynką żaluzji a od wewnątrz obrobisz G-K

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Volume

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Bolesławiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    12

    Domyślnie

    OK, dzięki.Tak zrobię.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony