dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Elewacja pokryta płytką klinkierową - koszt?

    Dzień dobry,
    Próbuje porównać koszty pomiędzy elewacja wykończoną pucem płytką klinkierową.
    Z pewnością w przypadku płytki dochodzi koszt płytki, fugi oraz kołków.
    Jakie jeszcze różnice mogą mnie spotkać?
    W przypadku elewacji z pucu kładzie się styropian a kolejno klejem wtapia się siatkę, o ile więcej pójdzie mi kleju w przypadku klejenia płytek?
    Kolejne pytanie dotyczy ilości fugi, planuje położyć płytkę o grubości 1 cm, w hurtowni kobieta powiedziała mi, że w takim przypadku muszę się liczyć ze zużyciem fugi około 7 kg/m2 natomiast z kalkulatorów na internecie wychodzą mi wyniki pomiędzy 2,5 kg/m2 a 5 kg/m2.
    Będę wdzięczny za wszelkie informacje.
    Pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Witam powierzchnia ścian musi być przygotowana tak jak powierzchnia przed tynkowaniem - czyli siatka musi być wtopiona w ułożoną warstwę kleju na ociepleniu, a następnie powierzchnia zagruntowana, aby zwiększyć przyczepność kleju, ale do płytek nie do siatki czy styropianu!

    Twoje pytanie ile więcej "pójdzie mi kleju w przypadku klejenia płytek" to odpowiadam 100% więcej bo pójdzie Ci tylko klej do płytek klinkierowych do ich przyklejenia którego byś nie użył przy pucu.
    A ile wg przepisu na worku czyli 1,4 - 3,6 kg/m2. jeśli chodzi o fugi - fuguje się zaprawą do fugowania która ma również określoną ilość zużycia to ok ok. 4 kg/m2(więc Pani nie kłamie)

    A ile to kosztuje?
    Ułożenie 1m2 płytek z fugowaniem i impregnowaniem to koszt 75 zł/m2
    Zaprawa klejowa do klinkieru - 6,5 zł /m2
    Zaprawa do fugowania 6,80 zł/m2
    Emulsja 0,2 zł /m2

    Więc jak łatwo policzyć 88,50 zł/m2 plus koszt płytki.
    Czy wiem ile kosztuje ułożenie 120m2 - wiem (Foto - to niektóre elementy układanych płytek na elewacji)
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Obraz 061.jpg
Wyświetleń:	235
Rozmiar:	90,5 KB
ID:	425029   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20110904124.jpg
Wyświetleń:	160
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	425030   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20110923133.jpg
Wyświetleń:	137
Rozmiar:	91,9 KB
ID:	425031   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150714_081838.jpg
Wyświetleń:	124
Rozmiar:	100,2 KB
ID:	425032  
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za obszerną odpowiedź.
    Jedynie zastanawia mnie skąd wziąłeś koszt 6,8 zł/m2 za fugę?
    Z tego co widzę to najtańsze fugi kosztują około 28,40 za 10 kg co przy zużyciu 4kg/m2 daje nam kwotę 11,36 zł/m2.
    Fuga sopro za to ma cene kosmiczna 150 zl/25 kg co przy takim zużyciu daje mi koszt 24 zł/m2
    Chyba, że przyjąłeś, że fugowanie odbywałoby się zaprawą do murowania? Czy taka zaprawa nadaje się także do fugowania?
    Szczerze mówiąc własnie koszty fugi na tą chwilę najbardziej mnie zniechęcają, bo resztę już jakoś strawiłem.
    Czyli mogę śmiało przyjąć zużycie 4 kg/m2 a nie 7 kg/m2 jak mi przekazano w hurtowni (przy grubości płytki ok. 1 cm)?
    Pozdrawiam

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Tak, fugi wychodzi do 5 ale bardziej 4kg.aby ładnie wyglądała nie może wypełniać całości)(musi być zagłębiona) dodatkowo jest tam też klej z "grzebienia " przyklejanej płytki.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Skąd te ceny 75zl/m2 ? Tyle płaciłeś?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    75zł to wynegocjować cena za metr kwadratowy ułożenia, zafugowania, umycia i impregnacji płytki klinkierowej.Tyle płacił kolega jesienią ubiegłego roku zatrudniając firmę która u mnie układała.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  7. #7

    Domyślnie

    Płytka klinkierowa tylko tradycyjna, zerknijcie, jak słaba jest płytka elastyczna w porównaniu z tym prawdziwym klinkierem: https://www.youtube.com/watch?v=JDdTawm-b_Q

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony