dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31
  1. #21
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Szlofierka z odkurzaczem.
    I szkło wodne (ile litrów na metr kwadratowy)?

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Myślę , że wszystko zależy od chłonności podłoża , ale nie będzie ono większe niż 0,5l/m2.
    Ja swoją posadzkę zamiotłem szczotką(nie wiem jak będzie wyglądać po szlifowaniu ? tak czytam i zastanawiam się czy zamiast szlifierki nie lepsza byłaby żyrafa do zacierania płyt GK. bo szlifierką to można porobić jakieś wgłębienia i bruzdy.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Myśle, że zdecydowanie bezpieczniejszym będzie jakiś grunt na bazie szkła wodnego a nie szkło wodne, bo szkłem można sobie "krzywdę" zrobić. Jak będzie za dużo szkła i nie będzie się dobrze wchłaniało to można zeszklić powierzchnię. Są preparaty gruntujące na bazie szkła wodnego np remmers kiesol lub caparol sylitol 111 konzetrat. Zresztą remmers ma bardzo bogatą ofertę jeżeli chodzi o grunty krzemionkujące. Doś dobre są też preparaty na bazie żywicy silikonowej , ale ważne jest usunięcie mleczka które ma zdecydowanie inna chłoność niż to c jest ponizej ....

  4. #24
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Zeszkli czyli co będzie mocno sliska i będzię pękać.
    To od uderzeń niekoniecznie spadającego drewna to szkło wodne się rozleci czy nie.

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Nie ma możliwości zrobić z tego lastrika jeśli nie jest dodana do zaprawy. Spokojnie nic nie popęka, nie wykruszy się jakieś szkło będzie powierzchnia betonowa niepyląca o innym zabarwieniu.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Zeszkli czyli co będzie mocno sliska i będzię pękać.
    To od uderzeń niekoniecznie spadającego drewna to szkło wodne się rozleci czy nie.
    czyli będzie problem z przyczepnością kolejnych ewentualnych warstw (farba do betonu, wylewka samopoziomująca) i wcale nie jest to takie trudne żeby zeszklić, tak więc moim zdaniem ze szkłem wodnym trzeba się obchodzić ostroznie i z głową...

  7. #27
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Nic tam nie będzie na tej wylewce żadnych nowych warstw,typu wylewka samopoziomująca czy coś.
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 21-01-2019 o 16:52

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar alek16
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Lubusz
    Posty
    104

    Domyślnie

    Usunąć lużne części betonu,odkurzyć,zagruntować,pomalować farbą do betonu...to tylko podłoga w piwnicy
    Ci co uczą innych nic nie umieją,Ci co umieją...robią.

  9. #29

    Domyślnie

    Mapei Prosfas , ja to u siebie stosowałem dawałem ok 1L/m2

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Budrys777

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    19

    Domyślnie

    Miałem podobny problem. Sypiąca, łuszcząca się wylewka w garażu.Sam grunt w stylu Unigrunt lipa. Samo szkło wodne w miejscu dobrego betonu, nawet ładnie wygląda- w miejscu sypiącego się betonu- lipa. Ja zrobiłem tak...na odkurzoną wylewkę dwie warstwy koncentratu gruntu PVA (1:3, wszystko ładnie sklejone), na to jedna warstwa szkła wodnego. Elegancka półszklista warstwa niepyląca, łatwa do odkurzenia.

  11. #31
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Budrys777

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    19

    Domyślnie

    Witam. Mam zagruntowaną posadzkę trzema produktami w trzech miejscach... szkło wodne, grunt PVA pod Multi finish(przeterminowany kilka lat), i Formplast Hydro. Najgorsze szkło- w niektórych miejscach tworzy się biała warstwa i łuszczy się. Po nalaniu wody powstają białe wykwity. Pozostałe dwa grunty OK...wiążą beton, nie pyli.[/QUOTE] Szkło na gruncie nie sprawdziło się po czasie.[/QUOTE]

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony