dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    DarekSq4

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Porosły
    Kod pocztowy
    16-070
    Posty
    2

    Domyślnie De Dietrich Evodens AMC 15

    Witam, po raz pierwszy.
    W nowo wybudowanym domu posiadam zainstalowany w/w kocioł 1-funkcyjny obsługujący podłogówkę i grzejniki na piętrze za pośrednictwem sprzęgła hydraulicznego i zaworu mieszającego z napędem dla obiegu podłogówki.Wymiennik ciepła dla CWU 100L przełączany zaworem 3 drogowym. Kocioł wyposażony w zewnętrzny czujnik temperatury. W pomieszczeniach reprezentatywnych zainstalowane 2 szt. AD289.
    Założony temat w celu wymiany doświadczeń w eksploatacji tego nowego modelu kotła.

  2. #2

    Domyślnie

    Jestem na 95% zdecydowany na zakup tego kotła. Znajomi ogólnie polecają tą firmę. Jednak znalazłem w internecie opinię że ten model ma bardzo nieprzejrzysty i chaotyczny interfejs. Czy to prawda? Proszę o jakieś opinie po tych kilku dniach użytkowania

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał DarekSq4 Zobacz post
    Witam, po raz pierwszy.
    W nowo wybudowanym domu posiadam zainstalowany w/w kocioł 1-funkcyjny obsługujący podłogówkę i grzejniki na piętrze za pośrednictwem sprzęgła hydraulicznego i zaworu mieszającego z napędem dla obiegu podłogówki.Wymiennik ciepła dla CWU 100L przełączany zaworem 3 drogowym. Kocioł wyposażony w zewnętrzny czujnik temperatury. W pomieszczeniach reprezentatywnych zainstalowane 2 szt. AD289.
    Założony temat w celu wymiany doświadczeń w eksploatacji tego nowego modelu kotła.
    Witam, planuje zakup takiego pieca czy możesz mi napisać jak sprawuje się CWU ? Jak duża rodzina, ile łazienek ?

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    DarekSq4

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Porosły
    Kod pocztowy
    16-070
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał czk Zobacz post
    Jestem na 95% zdecydowany na zakup tego kotła. Znajomi ogólnie polecają tą firmę. Jednak znalazłem w internecie opinię że ten model ma bardzo nieprzejrzysty i chaotyczny interfejs. Czy to prawda? Proszę o jakieś opinie po tych kilku dniach użytkowania
    Do tej pory nigdy nie miałem nic wspólnego z jakimkolwiek kotłem . Interface jest wg. mnie komunikatywny, acz wymaga myślenia z uwagi na dużą ilość funkcji. To raczej instrukcja jest mało komunikatywna w stosunku do informacji podawanych na wyświetlaczu. Sposób poruszania się po menu, obsługa pokrętłem z przyciskiem jest bardzo przyjemna. Układ działa tylko z drobnym opóźnieniem.

  5. #5

    Domyślnie

    Nie powiedziałbym, żeby miał chaotyczny interfejs. Raczej włąśnie wydaje mi się dość intuicyjny. Nawet żona daje radę z obsługą ogólnie polecam

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Czy ktoś z Państwa widział wymiennik ciepła tego kotła i metodę jego czyszczenia po stronie spalin ?polecam obejrzeć i sprawdzić czy serwis zrobi tak jak na filmie
    Ostatnio edytowane przez fachman19 ; 29-04-2019 o 16:11

  7. #7
    Banned
    BB_KAMIL

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-005
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    Czy ktoś z Państwa widział wymiennik ciepła tego kotła i metodę jego czyszczenia po stronie spalin ?polecam obejrzeć i sprawdzić czy serwis zrobi tak jak na filmie
    Jeżeli chodzi o serwis to zdecydowanie jest ok, na pewno we wroclawiu bo pomagałem córce ogarniać jak byłem. Poza tym kocioł jest w porządku, drobne usterki sie zdarzają wiadomo jeżeli kocioł już trochę ma ale wszystko do naprawienia u nich na luzie

  8. #8

    Domyślnie

    Posiadam ten kocioł, ale nie posiadam jeszcze żadnego sterownika ani pogodowego ani pokojowego.
    Chciałbym włączyć wygrzewanie podłogówki, ponieważ jest gorąco.
    Nie potrafię opanować tej temperatury zasilania, bo po włączeniu pieca zaczął palnik chodzić na maksa i temperatura zasilania podłogówki 55 °C.
    W pomieszczaniu jest 22 °C.

    Jaka powinna być ustawiona temperatura zasilania i jak to ustawić?
    Jeśli chodzi o menu to na pewno dużym minusem jest bardzo wolna reakcja na klawisze ok. 2 sekundy po każdym przycisku i chodzi się po tym menu godzinami.

    W pomieszczaniu jest nadal 22 °C. Ustawiłem temperaturę zasilania na 27 °C.
    Temp. zasilania pokazuje: 29,2 °C.
    Temp. powrotu: 25,2 °C.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Sygnaly1.jpg
Wyświetleń:	288
Rozmiar:	30,6 KB
ID:	446038
    Ostatnio edytowane przez Lew2 ; 10-07-2020 o 20:54 Powód: Nowe pomiary z pieca
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony