dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie

    Hello!
    Czy ma ktoś z Szanownych forumowiczów doświadczenie z wykorzystaniem premii termomodernizacyjnej.

  2. #2

    Domyślnie

    Chyba nie bardzo, bo o ile o tą co myślę Ci chodzi, to jest ona na docieplanie (porawę) budynku. Czyli już istniejącego i użytkowanego.
    A tu sa w większości ludzie jeszcze budujący.
    Jak np. ja. Ale postawiłam w tej chwili stan surowy - ściany jednowarstwowe, dalej będę robiła resztę i zamieszkam (zamelduje się) w nieotynkowanym domu. Wiem, ze to brzydko, ale cóż... Pomieszkam jeden sezon, stwierdze, że mi zimno i wtedy zaczne kombinować z tą premią.
    A jest to tak: znajdujesz bank, który się w to bawi. On Cię sprawdza (prawie jak przy normalnym kredycie), wysyła rzeczoznawcę (musisz zapłacić). Jak wszystko OK to dostajesz kredyt (na całość) i potem za pośrednictwem banku (zależy jaki bank) występujesz o refinansowanie tego kredytu. Agencja (czy kto to daje) wypłaca ileś tam procent (chyba do 30%) inwestycji (kredytu) do banku, który Ci to zdejmuje z kredytu (płacisz krócej, albo mniejsze raty).
    To tyle znanej mi teorii, w przaktykę pobawię się za ok. 3 lata...
    Bela

  3. #3

    Domyślnie

    Można chyba też wziąć kredyt na instalcje korzystające ze źródeł ekologicznych, np pompa ciepła.

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Jam mam doświadczenie. Duże. Zajmuje się tym zawodowo
    Wszelkie informacje sa na http://www.egoterm.pl
    Na forum chętnie odpowiem na konkretne pytania.

  5. #5

    Domyślnie

    Wynika z tego, że poprzez premię można "dostać" 25% spłaty kredytu "za darmo". Trezba wziąć kredyt !
    Czy krótko można powiedzieć, że pożyczając 100 na 20% na rok, po roku wystarczy oddać 115 czy może 90 ?

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    cez

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    8

    Domyślnie

    Pytanie do anonimowego zawodowca:
    czy na etapie budowy nowego domu, chcąc zastosować niekonwencjonalne "wspomaganie" typowego źródła energii cieplej (np. w jednym z układów:
    - kolektor słoneczny obsługujący cwu z kominkiem z wkładem wodnym jako podstawa co i cwu, rezerwowana przez kocioł elektryczny;
    - pompa ciepła obsługująca co i cwu z równoległym kominkem z wkładem wodnym;
    - sama pompa ciepła, zabezpieczająca wszystkie potrzeby cieplne)
    możliwe jest uzyskanie dofinansowania, i na jakich (w skrócie) zasadach.
    Pozdrawiam - Cezary

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony