dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 77
  1. #1

    Domyślnie brama garażowa Nice - zbyt duża luka pomiędzy posadzką a skrzydłem bramy.

    Witam,

    Mam problem z montażem bramy garażowej Nice.
    Brama została początkowo zainstalowana bez silnika i luka pomiędzy posadzką a uszczelką skrzydła wynosiła około 2 cm.
    Byłem w stanie zamknąć zasuwkę metalową i zniwelować różnice płytkami.
    Po zainstalowaniu silnika luka wynosi 3-4 cm, i nie jestem w stanie zamknąć zasuwki ręcznie.
    Firma montująca twierdzi że wylali mi za mało posadzki, proponują ewentualną wymianę uszczelki na dłuższą i nie chcą demontować/montować bramy na nowo.
    W moim toku rozumowania skoro brama ręcznie zamykała się prawidłowo to co się zmieniło przy montażu silnika?
    Pomijam już że u góry brama delikatnie nie dociska i wieje z niej

    Pozdrawiam.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    na 99% złe ustawione położenie krańcowe napędu bądź w ogóle napęd źle zamontowany

  3. #3

    Domyślnie

    Pytałem montażysty czy nie wystarczy przesunąć trochę krańcówki i włączyć automatyczne rozpoznanie krańcówek na napędzie Nice Spin.
    Dowiedziałem się że trzeba przełożyć całą bramę

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Jeśli zrobi to za friko czemu nie
    Gada glupoty
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  5. #5

    Domyślnie

    Przełożyć krańcówkę to sam mogę zrobić, włączenie trybu adaptacji na silniku to też kombinacja 2 klawiszy.
    Po prostu nie jestem ekspertem od bram i nie chciałbym czegoś uszkodzić.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Czy ościeżnice bramy dotykają posadzki czy "kończą się" nad nią?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Ewidentnie wskazuję na zbyt niski montaż mocowania ramienia napędu do ostatniego panelu drzwi. Chyba że wogóle nie ustawiono długości tego ramienia. Z Twojego opiu wynika że brama nie opuszcza się do posadzki przez to ostatni panel bramy nie docisk się do ściany nadproża wewnętrznego garażu.
    Łatwa regulacja i naprawa. Jest na gwarancji więc nic nie rób tylko zgłoś naprawę.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    A ja podobnie jak bwojtek mam wrażenie, że podłoga wyszła niżej niż było zakładane..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Nawet gdy prowadnice byłyby 1-2 cm ponad posadzka nie przeszkadza to w prawidłowym wyregulowaniu położenia i docisku bramy
    Ostatnio edytowane przez jareko ; 22-01-2019 o 22:10
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  10. #10

    Domyślnie

    Co było pierwsze - wylanie posadzki, czy montaż bramy?
    I czy możesz wrzucić parę zdjęć, jak to wygląda i jak zostało zamontowane?
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  11. #11

    Domyślnie

    Pierwszy był montaż bramy ale bez napędu i bez wszystkich mocowań.
    Przed wylaniem posadzki mieli podjechać montażyści dokończyć pracę, oczywiście nie przyjechali. Posadzka została wylana.
    Dziś zrobię zdjęcia i wrzucę celem lepszego zobrazowania sytuacji.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Nawet gdy prowadnice byłyby 1-2 cm ponad posadzka nie przeszkadza to w prawidłowym wyregulowaniu położenia i docisku bramy
    Pozwolę się nie zgodzić...

  13. #13

    Domyślnie

    Hej, ościeżnice bramy nie dotykają posadzki, jedna jest 2 cm wyżej a druga 2,5 cm wyżej
    Zdjęcia bramy w załączeniu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	50690167_2290383324339712_5082813311976734720_n.jpg
Wyświetleń:	457
Rozmiar:	101,0 KB
ID:	425279
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	50408647_291822824838373_5246751367556497408_n.jpg
Wyświetleń:	321
Rozmiar:	93,6 KB
ID:	425280
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	50326210_383803072380353_8860870775528226816_n.jpg
Wyświetleń:	262
Rozmiar:	86,3 KB
ID:	425281
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	50663813_235072027378840_1267570829030326272_n.jpg
Wyświetleń:	323
Rozmiar:	89,3 KB
ID:	425282

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Jakoś nie widzę wykończenia posadzki - jeśli to nie będzie żywicą to poziom się podniesie
    Poza tym chyba podawales poziom na jakim ma być zamontowana brama więc to raczej wina za niskiej wylewki a nie poziomu zamontowania bramy
    Wiesz jest taka zasada
    Montuje się bramę z założonym poziomem docelowym posadzki i Ci co robią wylewke mają ja dostosować do zamontowane już bramy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  15. #15

    Domyślnie

    Jareko, tak jak pisałem wcześniej. Monterzy nie zainstalowali bramy w prawidłowym terminie, w trakcie wylewania posadzki stała ona oparta o klocki drewniane, pomimo obietnicy monterów że się pojawią i ją zamontują. Generalnie temat rzeka, niepotrzebne nerwy itp.
    W tej chwili jest 4 cm do wyrównania, płytkami tego nie zrobię.

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał byq84 Zobacz post
    Jareko, tak jak pisałem wcześniej. Monterzy nie zainstalowali bramy w prawidłowym terminie, w trakcie wylewania posadzki stała ona oparta o klocki drewniane, pomimo obietnicy monterów że się pojawią i ją zamontują. Generalnie temat rzeka, niepotrzebne nerwy itp.
    W tej chwili jest 4 cm do wyrównania, płytkami tego nie zrobię.
    Z tego co rozumiem to najpierw były zamontowane ościeżnice bram a później były robione wylewki. Nie szukaj więc winy u montażystów bramy!
    Jak już napisał Jareko obowiązkiem ekipy od wylewek było dostosowanie się do już zamontowanej bramy z ewentualnym (ustalonym z inwestorem) luzem na warstwy wykończeniowe.
    W obecnej sytuacji albo trzeba "dolać" posadzkę albo przemontować bramę. Jak bym za darmo bramy w tej sytuacji nie przemontował!

  17. #17

    Domyślnie

    Dziękuję za informację. Nie do końca tylko rozumiem dlaczego przed zamontowaniem silnika brama miala 2 cm luki. Czy silnik powoduje inne ustawienie bramy? Ekipa od wylewek miala zrobić 18 cm. Montazysci mieli też przyjechać w trakcie prac oraz jeden dzień przed. Niestety się nie pojawili i jest jak jest.

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał byq84 Zobacz post
    Dziękuję za informację. Nie do końca tylko rozumiem dlaczego przed zamontowaniem silnika brama miala 2 cm luki. Czy silnik powoduje inne ustawienie bramy? Ekipa od wylewek miala zrobić 18 cm. Montazysci mieli też przyjechać w trakcie prac oraz jeden dzień przed. Niestety się nie pojawili i jest jak jest.
    Prawdopodobnie i na silniku da się ustawić by brama schodziła ciut niżej. Ale skończy się to nieszczelnością na górnym panelu więc nie ma to sensu.

    No a jest te 18cm czy nie?

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Zobaczyłem zdjęcia , i nadal mi tu coś nie pasuje;
    Brama jest czteropanelowa. Światło bramy powinny zasłonić 3 i 2/3 panela bo uszczelka górna jest na nadprożu a ostatni górny panel powinien docisnąć się właśnie do niej zapewniając szczelność u góry.
    W tym samym czasie panel dolny , a dokładnie jego uszczelka powinna oprzeć się o posadzkę w garażu.

    Jeśli którakolwiek sytuacja wyżej opisana występuje to może tylko jako jedna! nie mogą być obie te sytuacje.
    Więc będę się upierał, że jest źle zamontowany napęd - ramię (zbyt głęboko zostaje w garażu( lub źle są ustawione wyłączniki krańcowe)
    łatwo to sprawdzić rozprzęgając napęd i ręcznie przesuwając bramę w dół. - jeśli brama uszczelką dotknie posadzki to i 4 panel dociśnie się do górnej uszczelki (panel wyprostuje się i będzie pionowo)
    Jeśli tego nie zrobi - to trzymają bramę linki nawijania na bębnach - są zbyt krótkie i należy je zluzować(obie) i powtórnie skręcić w prawidłowych pozycjach bramy.
    Czynności te należą do serwisu(a raczej do firmy montującej bramę) czy to odpłatne? - myślę, że nie bo to ONI na pewnym etapie zawalili sprawę.

    Objawem złych obliczeń może być jedynie fakt , że jak brama jest całkowicie zamknięta(do obecnej posadzki) od góry brama ma szparę = jest zbyt krótka, aby zasłonić światło wjazdu do garażu.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał byq84 Zobacz post
    Zdjęcia bramy w załączeniu.
    Przyjrzałem się temu montażowi!!!! Chciało by się rzec co to k....jest?
    Masz winowajcę , ta rolka powinna być przykręcona niżej zgodnie z zieloną strzałką i na przynajmniej 4 wkręty! Wtedy górny panel dociśnie się do uszczelki.
    Albo są zamienione miejscami prawa z lewą
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	212
Rozmiar:	82,1 KB
ID:	425291  
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony