dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 77
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Przyjrzałem się temu montażowi!!!! Chciało by się rzec co to k....jest?
    Masz winowajcę , ta rolka powinna być przykręcona niżej zgodnie z zieloną strzałką i na przynajmniej 4 wkręty! Wtedy górny panel dociśnie się do uszczelki.
    Albo są zamienione miejscami prawa z lewą
    Jak przykręcisz rolkę niżej to brama tym bardziej nie pójdzie w dół bo zaprze się już wcześniej o nadproże. Takie położenie rolki (nieprawidłowe) to prawdopodobnie próba zmuszenia bramy by schodziła niżej celem zniwelowania szczeliny na dole.

  2. #22

    Domyślnie

    Czy mógłbyś sprawdzić, czy wylewka faktycznie ma 18cm, tzn. zgodnie z ustaleniami z "wylewkarzami"?
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    O nadproże się nie wesprze bo ona tam jeszcze nie doszła(widać krzywiznę ostatniego panela) i nie jest to również fizycznie możliwe skoro jest zamontowana po wewnętrznej stronie ściany.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  4. #24

    Domyślnie

    Ciężko mi sprawdzić w tej chwili ponieważ od strony zewnętrznej mam zrobiony szalunek. Miał obyć po 2x styro 5 cm i 8 cm wylewki, tak też miało być dopasowane do schodka garażowego. Jutro rozbiorę szalunek i pomierzę.

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    O nadproże się nie wesprze bo ona tam jeszcze nie doszła(widać krzywiznę ostatniego panela) i nie jest to również fizycznie możliwe skoro jest zamontowana po wewnętrznej stronie ściany.
    Jest to możliwe. Łuki bramy mają taką konstrukcję, że nie da się "przepchnąć" panelu wraz z rolką w dół poniżej pewnego poziomu. Po prostu robi się "za ciasno" pomiędzy panelem a uszczelką na blendzie. Może po prostu nie bierzesz pod uwagę, że tam jest blenda z uszczelką a nie jak w tanich bramach tylko "płetwa", która dolega bezpośrednio do nadproża po zamknięciu bramy?
    Ostatnio edytowane przez bwojtek ; 23-01-2019 o 20:35

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cokolwiek by tam nie było to rolki - wszystkie powinny być w jednym pionie jedna pod drugą - inaczej brama jest źle zamontowana. A taki montaż jak u kolegi jest niedopuszczalny - niezgodny z instrukcją producenta, przez co traci swoją gwarancję. Wystarczy włożyć deskę pomiędzy górny panel, a nadproże i włamanie do garażu gotowe.
    Górna rolka ma być w płaszczyźnie pionowej (niezależnie co bramę uszczelnia od góry) bo brama panelowa jak się unosi przesuwa się najpierw w górę, a później po szynach jest łamana do poziomu.
    Jeśli autor wątku nie wyegzekwuje tego od firmy montującej - sprawę wystarczy zgłosić do producenta bramy - reakcja będzie błyskawiczna
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Co do montażu rolek górnych oczywiście masz rację. Ale ich poprawny montaż nie rozwiąże problemu szczeliny na dole a raczej go spotęguje.

    Instrukcja montażu:
    https://www.nice.pl/nice-pobierz-plik/259

  8. #28

    Domyślnie

    No to mnie pocieszyliście

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    My chyba nie jesteśmy od pocieszania - ale z tej instrukcji wynika , że :
    Brama ma listwę nadprożową i przylgową uszczelkę więc musi spokojnie do niej dojść - brama musi się opuścić w dół więc trzyma ją linka (linkę da się wydłużyć poprzez rozsprzęglenie kółka (14.5a i b) więc regulacja przez montażystów powinna pomóc.

    Taka jest moja opinia, i kolego byq84 - prześlij link do wątku na forum do serwisu Nice oraz dokładne namiary gdzie kupiłeś i kto montował bramę z prośbą o interwencję. Podaj adres mailowy i nr telefonu poproś o pilny kontakt.
    Pozdrawiam... no oczywiście podziel się informacją jak załatwiono sprawę.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    więc trzyma ją linka
    Błędna diagnoza. Linka ma zawsze "zapas" na bębnie. Minimum jeden nawój.
    Cały czas skupiasz się na niedoleganiu górnego panelu a autorowi wątku chodzi o iny problem. Regulacja górnych rolek bez problemu załatwi sprawę szczelności górą. Problem na dole pozostaje.

    Napiszę jeszcze raz: trzeba albo podnieść poziom posadzki albo przemontować bramę.

    Pozostaje kwestia odpowiedzialności za całą sytuacja ale to powinien rozjaśnić pomiar grubości posadzki.

  11. #31

    Domyślnie

    Dobrze ale czy jeśli brama zostanie prawidłowo dociśnięta u góry to zejdzie też trochę w dół?

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał byq84 Zobacz post
    Dobrze ale czy jeśli brama zostanie prawidłowo dociśnięta u góry to zejdzie też trochę w dół?
    Jeżeli posadzka będzie poniżej poziomu ościeżnicy to i tak będzie wiało więc nie kombinuj.

  13. #33

    Domyślnie

    Sprawdziłem, niestety jestem na straconej pozycji, wylewka ma 16 cm zamiast 18 cm.
    Brama miała być założona we wrześniu, a wylewki zostały zrobione pod koniec października. Myślę że wylewkarze dostosowali by się do poziomu prawidłowo zamocowanej bramy. W trakcie wylewania brama była podparta tylko na drewnianych kołkach, gdyż montażyści pomimo obietnic nie przyjechali.
    Silnik od bramy został zamontowany dopiero w grudniu po wielu interwencjach u dystrybutora.
    Generalnie pozostaje mi albo manewr z dłuższą uszczelką albo przemontowanie bramy na własny koszt.
    Rozprzęgałem również bramę ale nie jestem w stanie jej niżej opuścić, linki bardzo mocno trzymają.
    Bardzo dziękuje wszystkim na wszelkie sugestie w celu rozwiązania mojego problemu.
    Pozdrawiam.

  14. #34

    Domyślnie

    No to chyba oczywiste, że reklamujesz usługę panów od wylewki?
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Błędna diagnoza. Linka ma zawsze "zapas" na bębnie. Minimum jeden nawój.
    Cały czas skupiasz się na niedoleganiu górnego panelu a autorowi wątku chodzi o iny problem. Regulacja górnych rolek bez problemu załatwi sprawę szczelności górą. Problem na dole pozostaje.

    Napiszę jeszcze raz: trzeba albo podnieść poziom posadzki albo przemontować bramę.

    Pozostaje kwestia odpowiedzialności za całą sytuacja ale to powinien rozjaśnić pomiar grubości posadzki.
    Skupiam się dlatego , że autor napisał , że wcześniej schodziła niżej , a po montażu napędu jest źle.
    Nie zgodzę się z Tobą bo jeśli odetniesz linki brama nadal będzie wisiała! bo trzyma ją dźwignia przykręcona do bramy od napędu ze-sprzęgnięta z łańcuchem.
    Regulacja rolek górnych nic nie pomoże, zresztą widać jak pomagali sobie-partacze, brama jak opadnie to rolka sama po krzywiźnie powinna docisnąć górny panel.
    Granicą opuszczenia w dół bramy - tu się z tobą zgodzę- jest wysokość jej montażu ale jeśli brama była zamontowana przed posadzkami to zapewne dolna krawędź ramy jest poniżej obecnej posadzki więc brama powinna być za długa, a nie za krótka.
    Chyba , że jakiś spec montażysta zamontował wyznaczając dolny poziom bramy do wysokości przyszłej posadzki - ale kto tak robi?
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    No i klops, nie przeczytałem odpowiedzi autora, a jest diagnoza.
    Moje ostatnie przypuszczenie się potwierdziło - po prostu dziady i tyle.
    Z tych osób co montują bramy, to wiem , że robią to do zastanego stanu rzeczy, chyba , że inwestor określa wysokość docelowej posadzki. i wtedy również zostawiają zapas
    3-5 cm (następuje wspomniana regulacja właśnie rolkami górnymi w dół lub w górę.
    Gdy natomiast inwestor coś przedobrzy i wylewka wyjdzie wyżej zawsze można dociąć górny panel i będzie idealnie.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    No to chyba oczywiste, że reklamujesz usługę panów od wylewki?
    Też tak myślę - skoro mieli ustaloną wysokość to oni odpowiadają za zaistniałą sytuację.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  18. #38

    Domyślnie

    Będę próbować ich ścigać, niestety po tym co widziałem co się dzieje przy budowaniu mojego pierwszego domu to marne szanse na jakąkolwiek rekompensatę.
    Kwestię prawne pomijam, wiem jak to działa i ile to trwa i ile kosztuje.

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Skupiam się dlatego , że autor napisał , że wcześniej schodziła niżej , a po montażu napędu jest źle.
    Właśnie to jest jedyna rzecz która mi się nie zgadza, dlaczego przed montażem napędu brama schodziła niżej i mogłem ją zamknąć na zasuwkę, w tej chwili nie jestem w stanie tego zrobić. Jedyne czego nie pamiętam to jak wyglądała sytuacja u góry czy była jakaś luka czy też nie...

  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał byq84 Zobacz post
    Właśnie to jest jedyna rzecz która mi się nie zgadza, dlaczego przed montażem napędu brama schodziła niżej i mogłem ją zamknąć na zasuwkę, w tej chwili nie jestem w stanie tego zrobić. Jedyne czego nie pamiętam to jak wyglądała sytuacja u góry czy była jakaś luka czy też nie...
    Masz prawdopodobnie zamontowany w szynie napędu metalowy odbojnik wózka. Możesz go przesunąć bliżej nadproża luzując śrubę na klucz 10mm i lekko pukając w odbojnik. Po tej operacji przeprowadź ponowne programowanie położeń.

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony