dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 77
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    I wracamy do punktu wyjścia o czym pisałem na początku
    Skoro brama bez napędu uzyskiwala prawidłowe położenia to przyczyny należy szukać w napędzie.
    Źle wyregulowane położenia krancowe badz źle zamontowany sam napęd badz dźwignia łącząca napęd z bramą.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  2. #42

    Domyślnie

    Zaryzykuję i jak tylko trochę mróź odpuści i przestawię delikatnie ten odbojnik w kierunku bramy. Dzięki.

  3. #43

    Domyślnie

    Postanowiłem przełożyć krańcówkę kawałek dalej i włączyłem programowanie pozycji bramy. Niestety wózek nie dojeżdża do krańcówki i efekt jest taki sam jak był czyli brama nie dochodzi dalej.
    Dodatkowo mam wrażenie że sterownik głupieje i brama zaczyna jeździć góra dół.
    Nawet po rosprzęgleniu wózka bramy nie jestem w stanie opuścić jej niżej tak jak by coś ją trzymało, nie wiem czy to część wózka czy jakieś linki.
    Jestem laikiem jeśli chodzi o bramy.
    Napisałem do serwisu Nice i załączyłem wątek i zdjęcia.
    Pozdrawiam.

  4. #44

    Domyślnie

    Chciałem tutaj bardzo podziękować firmie Nice Polska za interwencje.
    Montaż bramy został poprawiony przez dystrybutora, brama zeszła w dół.
    Niemniej jednak ciągle brakuje około 3-3,5 cm, co będziemy musieli wyrównać wylewką + płytki.
    Wszystkim bardzo dziękuje za wsparcie.
    Pozdrawiam.

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Z czystej ciekawości - co zrobili ?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  6. #46

    Domyślnie

    Zostały dodane dodatkowe śruby, wyregulowali bramę że w tej chwili nic nie "haczy" przy jej opuszczaniu. Nie ma szpar na bokach.
    W tym miejscu gdzie się u góry nie domykała, schodzi ładnie niżej i zasłania otwór bramy.
    Co dokładnie zrobili to nie wiem, byłem na konferencji zdalnej w pokoju obok

  7. #47

    Domyślnie

    Wracam niestety do tematu bramy po 2 latach, a więc po naprawie zostały przełożone te górne mocowania w prawidłowe miejsce.
    Została zrobiona dodatkowa wylewka 2-3 cm plus płytki. Brama ładnie dolega na dole, ale pojawił się inny problem.
    Po zamknięciu bramy u góry pomiędzy ostatnim panelem a nadprożem i uszczelką pojawia się luka na 1-2 cm przez co wieje zimne powietrze. Ostatni panel dochodzi i automat bramy jakby go luzuje.
    Wezwałem autoryzowany serwis Nice, pan coś tam programował ale luka nie została zmniejszona, pierwsza zimę poratowałem się uszczelką rozprężną ale nie jest to docelowe rozwiązanie.
    Ostatnio u kolegi był inny serwisant i rzucił okiem na moją bramę i zaproponował obcięcie panela o 2 cm i wtedy powinno idealnie dolegać u góry.
    Szczerze mówiąc już sam nie wiem, bo najpierw musiałem dolać 2-3 cm a teraz ten serwisant twierdzi że wylewka jest za wysoko
    Dom Lisandra 2M z poddaszem użytkowym po przeróbkach, około 200 m2 powierzchni użytkowej + 40 m2 nieogrzewany garaż.
    Podłogówka 180m2
    Ocieplenie 20 cm styropian grafit ściany, 15 cm EPS 100 podłoga, 25 cm wełna poddasze URSA 036
    Piec Vaillant 256/5-5 + VRC700 Multimatic 700/5 na piecu (uruchomiona pogodówka) oraz Euroster 4040 SMART + 2 obiegi + sprzęgło hyduraliczne

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Czyli trzeba ciąć górny panel....zwężać go przez całą długość

  9. #49

    Domyślnie

    tak zasugerował montażysta, czy jest to dobry pomysł wg Ciebie?
    Dom Lisandra 2M z poddaszem użytkowym po przeróbkach, około 200 m2 powierzchni użytkowej + 40 m2 nieogrzewany garaż.
    Podłogówka 180m2
    Ocieplenie 20 cm styropian grafit ściany, 15 cm EPS 100 podłoga, 25 cm wełna poddasze URSA 036
    Piec Vaillant 256/5-5 + VRC700 Multimatic 700/5 na piecu (uruchomiona pogodówka) oraz Euroster 4040 SMART + 2 obiegi + sprzęgło hyduraliczne

  10. #50
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Czyli trzeba ciąć górny panel....zwężać go przez całą długość
    Dość radykalna rada...
    Ja bym sugerował regulację na górnej rolce. Opcjonalnie można ją wymienić na wersję z regulacją w 2 płaszczyznach, która jest używana przy sprężynach z tyłu.

    Dodatkowo jeżeli w tym automacie jest to możliwe to wyłączyć opcję luzowania paska.

  11. #51

    Domyślnie

    Automat to Nice spin, masz jakiegoś linka do tych rolek?
    Dom Lisandra 2M z poddaszem użytkowym po przeróbkach, około 200 m2 powierzchni użytkowej + 40 m2 nieogrzewany garaż.
    Podłogówka 180m2
    Ocieplenie 20 cm styropian grafit ściany, 15 cm EPS 100 podłoga, 25 cm wełna poddasze URSA 036
    Piec Vaillant 256/5-5 + VRC700 Multimatic 700/5 na piecu (uruchomiona pogodówka) oraz Euroster 4040 SMART + 2 obiegi + sprzęgło hyduraliczne

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał byq84 Zobacz post
    Automat to Nice spin, masz jakiegoś linka do tych rolek?
    Który dokładnie SPIN?

    Z tymi rolkami coś chyba pomieszałem. Te z regulacją są zdaje się w bramach 60mm a nie przy niskim prowadzeniu ale powinny pasować.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rolka.JPG
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	24,9 KB
ID:	452000

    Przy czym wg mnie nie są raczej potrzebne. Wystarczy obecne rolki przesunąć odpowiednio niżej.
    Daj zdjęcie jak w tej chwili wygląda pozycja górnych rolek.
    Ostatnio edytowane przez bwojtek ; 14-01-2021 o 19:35

  13. #53

    Domyślnie

    Wygląda jak SPIN23 ze zdjęć w internecie. Poniżej zdjęcia górnych rolek.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210114_104455.jpg
Wyświetleń:	84
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	452031

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210114_104505.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	91,9 KB
ID:	452032
    Dom Lisandra 2M z poddaszem użytkowym po przeróbkach, około 200 m2 powierzchni użytkowej + 40 m2 nieogrzewany garaż.
    Podłogówka 180m2
    Ocieplenie 20 cm styropian grafit ściany, 15 cm EPS 100 podłoga, 25 cm wełna poddasze URSA 036
    Piec Vaillant 256/5-5 + VRC700 Multimatic 700/5 na piecu (uruchomiona pogodówka) oraz Euroster 4040 SMART + 2 obiegi + sprzęgło hyduraliczne

  14. #54
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał byq84 Zobacz post
    Wygląda jak SPIN23 ze zdjęć w internecie. Poniżej zdjęcia górnych rolek.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210114_104455.jpg
Wyświetleń:	84
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	452031

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210114_104505.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	91,9 KB
ID:	452032
    Brama nie ma zdaje się przekątnych bo prawa rolka prawie wypada z uchwytu

    Wykręć górne wkręty mocujące uchwyty rolek do panelu. Poluzuj dolne. Przesuń mocowania maksymalnie w dół od dokręć.
    Daj znać jaki jest efekt.

    Sprawdź czy to na pewno spin 23 czy też 21. Ma żarówkę czy LEDa?

    PS.
    Gdzie ja miałem oczy... Przecież ty masz zamienione miejscami uchwyty rolek! Prawy z lewym!
    Prawidłowy montaż uchwytu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rolka1.JPG
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	28,9 KB
ID:	452033
    Ostatnio edytowane przez bwojtek ; 15-01-2021 o 13:48

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał byq84 Zobacz post
    tak zasugerował montażysta, czy jest to dobry pomysł wg Ciebie?
    Na pewno masz taki ceownik na samej górze stanowiący również usztywnienie panelu.
    Najlepiej jest ( bo sam tak robiłem) odkręcić mocowanie ostatnich rolek - całkowicie przy zamkniętej bramie (ostatni panel będzie wspierał się na ramieniu napędu - który jest po środku) - rozstrzelić napęd i docisnąć ręką panel - powinien oprzeć się o nadproże gdzie jest ta uszczelka "wargowa" powinna brama ją nakrywać, a górna krawędź panelu nie wystawać ponad nią więcej niż grubość paneli, sprawdzić czy nadal rolki mieszczą się i nie wystają z prowadnic bramy.
    Odmierzyć i zaznaczyć flamastrem permanentnym, następnie szlifierką kątową z cienką tarczą odciąć nadmiar blachę z jednej i drugiej strony- jeśli wewnątrz panelu jest pianka odciąć nożem do tapet, założyć ceownik maskujący i przykręcić - zamocować w skrzydle bramy i w odwrotnej kolejności wszystko pozostałe - sprawdzić i gotowe.


    Zostawiłem tą radę - może się przyda , a zawiera kilka wskazówek


    Kurcze bwojtek ma RACJĘ

    Nic nie tnij , to jest faktycznie odwrotnie
    Ostatnio edytowane przez CityMatic ; 15-01-2021 o 14:18 Powód: Uzupełnienie wpisu
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Gdzie ja miałem oczy... Przecież ty masz zamienione miejscami uchwyty rolek! Prawy z lewym!
    Prawidłowy montaż uchwytu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rolka1.JPG
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	28,9 KB
ID:	452033
    miałeś oko
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  17. #57

    Domyślnie

    Ok, w tej chwili zaczyna się robić mega mróz, teraz -7 a jutro -19 także sprawdzę w przyszłym tygodniu. Jeśli chodzi o napęd to wg mnie ma lampke, po otwarciu nie widze pokrywy nie ma informacji o modelu. Jest zdjęcie napędu w pierwszym poście.

    Panowie to w takim razie zmieniać te uchwyty zgodnie z rysunkiem? czyli lewy na prawo a prawy na lewy? Czy nie jest tak że jak przełożę to uchwyty to wtedy luka zrobi się jeszcze większa?
    Ostatnio edytowane przez byq84 ; 15-01-2021 o 19:31
    Dom Lisandra 2M z poddaszem użytkowym po przeróbkach, około 200 m2 powierzchni użytkowej + 40 m2 nieogrzewany garaż.
    Podłogówka 180m2
    Ocieplenie 20 cm styropian grafit ściany, 15 cm EPS 100 podłoga, 25 cm wełna poddasze URSA 036
    Piec Vaillant 256/5-5 + VRC700 Multimatic 700/5 na piecu (uruchomiona pogodówka) oraz Euroster 4040 SMART + 2 obiegi + sprzęgło hyduraliczne

  18. #58
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał byq84 Zobacz post
    Ok, w tej chwili zaczyna się robić mega mróz, teraz -7 a jutro -19 także sprawdzę w przyszłym tygodniu. Jeśli chodzi o napęd to wg mnie ma lampke, po otwarciu nie widze pokrywy nie ma informacji o modelu. Jest zdjęcie napędu w pierwszym poście.
    Panowie to w takim razie zmieniać te uchwyty inaczej? czy jak?
    Uchwyty zamontować zgodnie z instrukcją. Po obudowie nie widać czy to Spin 21 czy nowszy Spin 23. Od góry jest naklejka. Poza tym po otwarciu osłony od razu widać czy jest wymienna żarówka (bańka szklana) i jest to wtedy Spin 21 też Ledy w centrali.

    Spin 21:
    https://images.app.goo.gl/hbrV4vBsUj8qk9vJ7

  19. #59

    Domyślnie

    Hej otworzyłem, jest to SPIN 23 z diodą LED, naprawdę nie mogę uwierzyć ze 3 serwisantów NICE nie zauważyło że te mocowania są źle założone.
    Jesteś pewien że jak przełożę te mocowania to będzie lepiej, na moją logikę szpara będzie jeszcze większa. Zrobić to na tej samej wysokości?
    Dom Lisandra 2M z poddaszem użytkowym po przeróbkach, około 200 m2 powierzchni użytkowej + 40 m2 nieogrzewany garaż.
    Podłogówka 180m2
    Ocieplenie 20 cm styropian grafit ściany, 15 cm EPS 100 podłoga, 25 cm wełna poddasze URSA 036
    Piec Vaillant 256/5-5 + VRC700 Multimatic 700/5 na piecu (uruchomiona pogodówka) oraz Euroster 4040 SMART + 2 obiegi + sprzęgło hyduraliczne

  20. #60
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Ci serwisanci to czasem nie byli od automatyki a nie od bram? Zerknij do instrukcji. Tam są rysunki jak prawidłowo ustawić górne rolki.

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony