dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 48
  1. #21
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    annazasili

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-014
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ma kilka zalet.
    1. Znajdź mi odkurzacz mobilny o takiej mocy ssącej, jak przeciętny centralny.
    2. Babranie się z opróznianiem kilkakrotnie rzadziej
    3. Cisza przy odkurzaniu.

    Generalni OC ma tylko jedną wadę - koszt.

    Ad.1 tu porównanie mocy ssania mojego, jak mi się zdawało mocnego Karchera z jakimś małym, starym OC który ekipa woziła do testów szczelności przy montażu instalacji:



    Nasówa mi się takie pytania:
    1. Do czego potrzebna jest taka duża moc ssąca? W większości domów standardowy odkurzacz się sprawdza.
    2. Co z czystością rur w ścianach? Ile paskudztwa się tam zalęga? jak często trzeba to czyścić i jaki jest związany z tym koszt?

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Czy wąż od tradycyjnego odkurzacza kiedykolwiek czyścisz? Pieczarkę tam znalazłaś? Kurz może odfiltrujesz, lecz zapachów nigdy. W OC zapachy i drobiazgi typu mikrozoo = roztocza wyrzucane są na zewnątrz, gdzie czycha na nie promieniowanie UV i zabija je. Zabija na śmierć.
    Od zalegania paskudztwa jest worek lub pojemnik w dolnym segmencie.
    Tak na marginesie?
    Czy po każdym odkurzaniu zmieniasz worek? Jeśli masz zwierzątko futrzane to zapach po uruchomieniu odkurzacza uważasz za piękniejszy od Channel Nr 5?

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał annazasili Zobacz post
    1. Do czego potrzebna jest taka duża moc ssąca? W większości domów standardowy odkurzacz się sprawdza.
    Różnicę zobaczysz przy trzepaniu dywanu. Żaden odkurzacz nie wyczyści z kurzu dywanu tak, jak trzepanie - więc siły ssania do dyspozycji nigdy za wiele.

    Cytat Napisał annazasili Zobacz post
    2. Co z czystością rur w ścianach? Ile paskudztwa się tam zalęga? jak często trzeba to czyścić i jaki jest związany z tym koszt?
    Nie przyszło mi do głowy czyścić rur kanalizacyjnych, jak są drożne. Podobnie z rurami OC i wywiewnymi kanałami wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej. Rury do zwykłego odkurzacza też nigdy nie czyściłem z brudu (zdarzało mi się przepychać jak dzieciak zapchał).

  4. #24
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    annazasili

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-014
    Posty
    4

    Domyślnie

    W sumie to rury od odkurzacza nigdy nie czyszczę; chyba że się zapcha. Tylko dla mnie jest różnica pomiędzy małą brudną rurą od odkurzacza a kilkudziesięcioma metrami brudnych rur w ścianach domu. Być może mam wypatrzone spojrzenie na ten temat.
    O zastosowaniu promieniowania UV w OC o którym pisze Brtha nie wiedziałam, ale wydaje się to sensownym rozwiązaniem.
    Co do trzepania dywanu, to dużego nigy nie trzepałam, tutaj raz na jakiś czas zamawiamy faceta od prania dywanów. Małe dywaniki czasami przetrzepiemy.

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Myślę że argumentów "za" jest dość dużo. Zwłaszcza pozbycie się smrodu wydychanego powietrza przez odkurzacz jeżdżący na kablu.
    Tak jak wspomniał CityMatic, OC do sprzątania samochodu jest bardzo wygodny i ja też zamontowałem gniazdo na zewnątrz domu w tym celu.
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  6. #26

    Domyślnie

    Pytanie o Centralny Odkurzacz jest podobne do pytania o Centralne Ogrzewanie. Po co robić Centralne Ogrzewanie skoro mogę mieć piecyk w każdym pokoju?

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lew2 Zobacz post
    Pytanie o Centralny Odkurzacz jest podobne do pytania o Centralne Ogrzewanie. Po co robić Centralne Ogrzewanie skoro mogę mieć piecyk w każdym pokoju?
    No i jaka jest przewaga ogrzewania centralnego nad kablami w wylewce (osobno każde pomieszczenie albo i kilka obwodów)?

  8. #28
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Jaxx

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    80-384
    Posty
    1

    Domyślnie

    Nie jestem przekonany do odkurzacza centralnego... myślę za to po prostu o irobocie czy czymś podobnym, ze względu na duży metraż mieszkania. Latanie z odkurzaczem w takim wypadku nie wchodzi w grę. Myślicie, że warto go kupić? W sumie o tych chińskich nie myślałem, bo... no wiadomo, nie chcę, żeby były problemy z serwisem ew. itd.

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PAG

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    30

    Domyślnie

    Technologia się ciągle rozwija ale z tego co wiem to odkurzacze automatyczne jeszcze nie są w stanie odkurzyć schodów, listw przypodłogowych, na szafkach czy w jakimkolwiek miejscu nad podłogą. Wydaje mi się, że raz na jakiś czas i tak będzie trzeba przelecieć zwykłym odkurzaczem i będzie więcej roboty ze ścieraniem kurzu

  10. #30

    Domyślnie

    Cokolwiek by te ufo-odkurzajki nie robiły, nadal będą po prostu rozkurzać po pomieszczeniu. Używamy OC od prawie 20 lat, jednostka centralna bez zarzutu, wymieniona tylko rura i ssawki.

  11. #31

    Domyślnie

    Mam zapytanie do Użytkowników Centralnego odkurzacza. Gdzie trzymacie rury od odkurzacza ? Będę miał ok. 8-9 metrów rury.
    Nie widzę nigdzie zawieszek na takie długie rury, jakieś sugestie ?

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    U mnie wisi na wieszaku(dedykowanym) w pralni/kotłowni. Wszystko poukładane, szczotki, ssawki, mop, szczotka do kurzu.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  13. #33

    Domyślnie

    U mnie wisi w szafie wnękowej w przedpokoju.
    Mam wydzieloną wąską wnękę, kupiłam w jakimś markecie plastikowy uchwyt , który przykręciłam na boczną ściankę i na niego nawijam węża.
    Może jest to nawet taki uchwyt jaki się montuje na zewnątrz domu pod szlaucha ogrodowego.
    Mam 9 m i początkowo byłam trochę przerażona tymi metrami , taszczeniem tego po domu, zwijaniem.
    Ale okazało się, że wąż jest bardzo lekki i giętki, bez problemu się zwija i nie mam z nim żadnego problemu jeśli chodzi o przenoszenie np.z parteru na poddasze.

    Ogólnie jestem bardzo zadowolona z centralnego odkurzacza, pracuję nim od 7 lat i nie wyobrażam już sobie odkurzania tradycyjnym.

  14. #34
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lukasz_Walo

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    99
    Reklama na FM jest płatna

  15. #35

    Domyślnie

    U nas na odwrót. Odkurzacz mamy od pół roku, byłem pozytywnie nastawiony, lecz 9 metrowy wąż to jak dla nas największa wada tego systemu. Wąż trzeba ładnie rozwinąć, potem zwinąć. Żona w ogóle nie chce się z tym bawić. Dodatkowo trzeba przenosić go po schodach na piętra. W tym przypadku odkurzacz standardowy wygrywa. Aczkolwiek szufelki w kuchni i w wiatrołapie to bardzo duży plus w użytkowaniu.
    Ostatnio edytowane przez PrzemWas ; 31-07-2019 o 10:32

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał PrzemWas Zobacz post
    .....lecz 9 metrowy wąż to jak dla nas największa wada tego systemu. Wąż trzeba ładnie rozwinąć, potem zwinąć.
    To trzeba dostosować wąż do domu, po co akurat 9 m jak można 7 czy 5m i wtedy jeśli dla kogoś jest źle z długim - poręczniej z krótszym
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  17. #37
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Cytat Napisał PrzemWas Zobacz post
    U nas na odwrót. Odkurzacz mamy od pół roku, byłem pozytywnie nastawiony, lecz 9 metrowy wąż to jak dla nas największa wada tego systemu. Wąż trzeba ładnie rozwinąć, potem zwinąć. Żona w ogóle nie chce się z tym bawić. Dodatkowo trzeba przenosić go po schodach na piętra. .
    Po co? Drugi wąż na piętrze (szafka w pobliżu gniazda na piętrze) i nic nie trzeba nosić.
    OC to oprócz czystości także wygoda. Więc ma być przyjazny w użytkowaniu.

  18. #38

    Domyślnie

    No tak ale wersji z włącznikiem na rączce krótszych niż 7 mb nie ma. Już się przymierzałem żeby samemu ciachać, ale obawiam się, żeby nie nabroić. A koszt rury to jednak daje po kieszeni.

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał PrzemWas Zobacz post
    Dodatkowo trzeba przenosić go po schodach na piętra.
    Zwykły odkurzacz jest łatwiej przenieść?


    Cytat Napisał PrzemWas Zobacz post
    Aczkolwiek szufelki w kuchni i w wiatrołapie to bardzo duży plus w użytkowaniu.
    Dokładnie odwrotne opinie czytałem o szufelkach. Że to nieporozumienie i opinie, ze "teraz to bym wally flexa albo vrooma montowal".

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Zwykły odkurzacz jest łatwiej przenieść?
    O wiele, są poręczniejsze. Rury jak nie zwiniesz, to chodzenie po schodach masakra, zahacza o schody, wracasz, odczepiasz. No fakt można skrócić i chyba będę z tym coś kombinował bo 9 m to porażka. Jakby mieć parterówkę i jedno przyłącze to pewnie się lepiej sprawdza. Dokupowanie węży to znowu koszty niemiłosierne.


    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Dokładnie odwrotne opinie czytałem o szufelkach. Że to nieporozumienie i opinie, ze "teraz to bym wally flexa albo vrooma montowal".
    Jak dla mnie szufelka to mniej zabawy, zagarniasz miotłą kuchnie i sru w szczelinę. A systemy co napisałeś to znowu rura. Fakt ściąganie z blatów okruszków to wally flex jak najbardziej.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony