dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 42 z 42
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał Buti Zobacz post
    Niemniej jednak z tego co zostało napisane wynika, że można w dużym zakresie regulować wysunięcie skrzynki oddalając ją od nadproża gdyż umożliwiają to prowadnice. Rozumiem, że same prowadnice montowane są do ramy okiennej i mogą być regulowane, tzn wysuwane na zewnątrz od okna. Skrzynka zatem jest montowana chyba do tych prowadnic. To by pozwalało wysuwać ile fabryka da. Muszę to potwierdzić.
    W przypadku wersji BOX masz tylko 2 rodzaje prowadnic, które umożliwiają zlicowanie tyłu skrzynki z czołem okna lub własnie odstawienie jej o wspomniane 3 cm. Inaczej się nie da bez wysunięcia okna. Prowadnice na podpórkach można dowolnie odstawiać, jednak wtedy odpada wersja box a zostaje zabudowa skrzynki z blach stalowych (lub np ja wykonywałem we własnym zakresie mocniejsze z OSB). Sporo zabawy, żeby to ładnie i solidnie wykonać, wieszaki silnika wypadają na ociepleniu i mało kto to wykona jak należy i estetycznie (zakrycie ocieplenia nadpoza itp)


    Cytat Napisał Buti Zobacz post
    Na wysunięcie poza lico muru okien też nie chcę się decydować. Wydawało mi się, że maksymalne wysunięcie skrzynki selta w przód to 3cm biorąc pod uwagę systemowe prowadnice. Zatem pozostałe centymetry chciałem zyskać wysuwając okno a z tego wszystkiego wynika, że nie trzeba.
    Pozdrawiam
    Ja bym poszedł jednak w kierunku wysunięcia stolarki. Nie znam lepszej wersji zaluzji jak BOX. Prowadnice w tej opcji są pełne i umożliwią łatwe wykonanie ocieplenia do prowadnic i nie trzeba ich demontować itp. Dobra ekipa zastosuje odpowiednie mocowania dla lekkiego wysunięcia i to jak dla mnie załatwi sprawę.

  2. #42

    Domyślnie

    Jedna z firm przedstawiła ofertę z poszerzeniami. Dwa okna z poszerzeniami podnoszą cenę stolarki z montażem o 1100zł.
    To kwota, za którą można kupić całe okno 150x150.
    Teoretycznie kusi mnie rozwiązanie, do którego odniósł się CINEK. Jest tańsze porównując oferty. Teoretycznie powinienem wygospodarować 4cm z wysunięciem okna o 1cm i zastosowaniu skrzynki BOX selta. Czyli nie powinno być problemów. Mostek termiczny jakiś będzie jednak czy jego eliminacja jest warta 1100zł?

    Mam takie przeczucie by rozwiązania z poszerzeniami jeszcze nie skreślać i poczekać na dodatkową ofertę drugiej firmy. Chodzi tu tylko o dwa okna. Nie wyborażam sobie zastosowania poszerzeń do wszystkich okien - rozwiązanie podnośi cęnę stolarki wyraźnie.

    Czy do montażu okien w domu jednorodzinnym w Orzeszu (mam ofertę z Mikołowa i Żor) polecicie jakąś firmę do zlecenia stolarki okiennej?
    Ostatnio edytowane przez Buti ; 11-06-2020 o 22:46

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony