dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie

    Mam dylemat.Czy ktoś z forumowiczów ma inny kolor obróbek niż bachodachówki?Ja planuję położyć blachę koloru ceglastego taką pasującą do kominów z klinkieru(też czerwonych) a obróbki chcę dać cimnobrązowe(rynny też).Okna też zamierzam wstawić brązowe ściany białe .Natomiast podmurówkę(cokół) z cegły klinkierowej takiej jak kominy.Aha.... i ogrodzenie też z takiej samej.Nie śmiejcie sie ale nie mam zmysłu plastycznego i ciężko mi jest sobie wyobrazić końcowy efekt takiego zestawienia kolorów.Może ktos z was ma podobnie wykończony dom albo zmysł estetyczny, którego mi brakuje.Z góry dziekuję za wszyskie opinie.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Przy dachowce wyglada to bardzo dobrze. Mysle ze w tym przypadku takze.

  3. #3

    Domyślnie

    To jest kwestia gustu - mi się na przykład nie podoba. Rynny - owszem mogą być ciemniejsze, ale obróbka wg mnie lepiej wygląda w tym samym kolorze. Myślę że najlepiej zrobisz, jeśli trochę się porozglądasz, podpatrzysz jak to wygląda "na żywo" i sam zdecydujesz, czy Ci cię podoba, czy nie. Trochę takich dachów już widziałam. Pozdrawiam. B.

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Też się nad tym zastanawiam i teoretycznie to chyba lepiej aby obróbka była w tym samym kolorze. Ale widuję wykończenia brązowe przy ceglastej dachówce i jest Ok. NAtomiast nie podoba mi się, kiedy dochodzi 3 kolor-tzn. obróbka chciałaby być w kolorze dachu a nie jest. Nie jest też w kolorze klinkieru. Będe się starała tego uniknąć. Jeśli okna masz brązowe, to może nie być tragedii. Porozglądaj się po budowach. Taka lekcja w terenie sporo daje.
    Pozdr

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi.Wczoraj miałem naradę z dekarzem.Moja propozycja co do obróbek obejmowała jeszcze inny kolor gąsiorów.Gościu lekko zdębiał ale co do reszty to nawet pochwalił.Cały kłopot jest w tym, że kolorów i odcieni blachdachówki jest b.dużo, natomiast kolorystyka cegły klinkierowej i rynien pozostawia wiele do życzenia.Chcąc dobrać kolorystycznie te elementy nie ma wielkiego wyboru.

  6. #6

    Domyślnie

    Ja mam grafitową blachodachówkę. W projekcie są ciemno zielone obróbki i w takiej samej ciemnej zieleni rynny oraz okna. Dach mamy, rynny i obróbki też, okna będą wiosną. Komin obszerny, nie mylić z wysokim, z c.brązowego klinkieru. Jak do tej pory wszystko jest super!
    Myślę, że przy ceglastej dachówce brązowe rynny będą wyrazistym wykończeniem dachu. Natomiast zrezygnowałabym z brązowych obróbek na korzyść ceglastych.

  7. #7
    Peter
    Guest
    Peter

    Domyślnie

    Dziś widziałem chyba gdzieś w Imielinie brązową blachodachówkę i ciemnozielone wpadające w szary (mysi) obróbki i wyglądało fajnie. W każdym razie zatrzymuje coś takiego wzrok i zmusza do dokładniejszego przyglądnięcia się.

    Peter

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony