dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Artur___
    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-310
    Posty
    25
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie Najtańsze okapy sufitowe i blatowe - czy warto?

    Jak w temacie, chodzi mi po głowie zakup okapu sufitowego AKPO WK-9 Manado (gdzieś już na forum wpadła mi jego nazwa jako polecanego). Nawet zrobiłem już miejsce na kanał wentylacyjny.
    A ostatnio małżonka wygrzebała okap montowany w blat COOKE&LEWIS.

    Czy ktoś z Was używa wymienionych wyżej okapów i może napisać coś o ich sprawności?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.277

    Domyślnie

    Okap w blat, to wbrew prawom fizyki. Cieplejsze wznosi się do góry. Pamiętasz ze szkoły?

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Artur___
    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-310
    Posty
    25
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    No to chyba nie do końca jest tak.
    Jeżeli jest wystarczająco duży ciąg, to pewnie i opary zostaną wessane w poziomie. A w przypadku okapu sufitowego który umieszczony jest 160cm od źródła parowania pewnie część oparów zdąży rozejść się na boki.

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Dzeus86

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Komorów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    323

    Domyślnie

    Ja w tych blatowych okapach nawet w cenach za 20 000 pln ciagle nie znalazłem odpowiedzi co będzie po 2-3 latach użytkowania jak zdązy w otwory blatowe nakapać/nalecieć syfu.
    płyta do gotowania to sajgon - nie zawsze wszystko siedzi pięknie w garze, nie zawsze uda się, iż przenosząc gorący gar w pośpiechu coś nie skapnie. Na początku fajnie, po jakimś czasie syf i problem.
    Mimo, że ciąg może być super mocny to ciągle uwazam to za bajer, który pod każdym względem funkcjonalności i wydajności będzie gorszy niż okap nad miejscem gotowania. Ciekawy jestem także jak głośny będzie okap blatowy przy "odpowiednim ciągu" vs ten nad płytą. A będzie i to sporo. Niestety odpalanie na sucho w sklepie ( bez gotującego na kuchni naczynia z którego paruje) nie pokaże jak głośny musi być okap blatowy, by był efektywny.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony