dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 60
  1. #21
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    A co ty się chłopie uczepiłeś tak tego Grentona? Przecież Ci piszę że mówię ogólnie o systemach scentralizowanych a nie konkretnie o Grentonie. Grenton pod kilkoma względami mi się podoba. Zaraz napiszesz że zrobiłeś całe inteligentne miasto

    To ty się zacząłeś wypowiadać na temat Ampio jako "znawca" między innymi tego systemu. A że od pierwszego wpisu wyczaiłem, że coś tam wiesz ale niewiele to postanowiłem to udowodnić co mi się zresztą udało
    Ostatnio edytowane przez iF-Jimi ; 04-04-2019 o 10:22

  2. #22

    Domyślnie

    Dlaczego twierdzisz, że się czegoś uczepiłem? Może pierwszy raz ktoś podjął z Tobą dłuższą polemikę? Pytanie w temacie jest jasne. Napisałem, że super, że Klienci mogą wybierać między dwoma świetnymi systemami i czym trafił do mnie Grenton. Sprzętowo systemy podobne, architektura nie ma dla mnie większego znaczenia, softwareowo stoją kilka klas wyżej. Wygoda nieporównywalna, możliwości konfiguracji niczym nieograniczone. Moje argumenty tyczą się fundamentalnych czynników wpływających na wybór systemu. Własne bramki dali, knx? Super, tylko kto w domu robi dali lub łączy z systemem Ampio/Grenton elementy standardu knx? Zawsze można zastosować bramkę modbus->dali/knx lub http. Przedstawiasz możliwości różnego rodzaju integracji, OK, ale w praktyce okazuje się, że aby skonfigurować ten system konieczne jest wykorzystanie góry zewnętrznych dodatków. Aplikacja obca, zewnętrzne chmury, różnego rodzaju myki i triki żeby uzyskać coś co w drugim systemie jest dostępne w przyjazny sposób. No i ostatnio nasilający się argument "rozproszonej logiki" jako głównego wyznacznika wartości systemu miesza niepotrzebnie ludziom w głowach. Systemy są dobre, coraz lepiej dopracowane i dobrze wykonane działają niezawodnie i bezawaryjnie.

    Pzdr.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Jak w systemach rozproszonych robi się backup?

  4. #24
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał neuronHouse.pl Zobacz post
    Dlaczego twierdzisz, że się czegoś uczepiłem? Może pierwszy raz ktoś podjął z Tobą dłuższą polemikę?
    Mocne stwierdzenie jak na kogoś kto się dopiero zarejestrował na forum. Zadaj sobie trochę trudu, a bez problemu w moich wcześniejszych postach znajdziesz coś takiego jak "polemikę" a nie zwykłe pozbawianie argumentów Takich też było sporo.

    Cytat Napisał neuronHouse.pl Zobacz post
    Wygoda nieporównywalna, możliwości konfiguracji niczym nieograniczone. Moje argumenty tyczą się fundamentalnych czynników wpływających na wybór systemu.
    Każdy system ma ograniczone możliwości konfiguracji. Zainteresuj się trochę a szybko sam się przekonasz, że z pośród krajowych systemów możliwości tworzenia logiki i integracji w Ampio są największe. Delikatnie mówiąc.

    Cytat Napisał neuronHouse.pl Zobacz post
    Własne bramki dali, knx? Super, tylko kto w domu robi dali lub łączy z systemem Ampio/Grenton elementy standardu knx?
    Jeśli nie masz do dyspozycji danego standardu komunikacji to rzecz jasna nie będziesz tego robił Podam Ci ostatnie przykłady z podwórka. 10 km od naszej firmy niedawno robiliśmy integrację rekuperacji Zehnder która integruje się tylko po KNX. Następny przykład. Obecnie niedaleko naszej firmy robimy chatę niecałe 1000m2 gdzie 95% oświetlenia to oprawy Dali firmy Xal. Niedawno firma Inteli z Wrocławia wymieniała starą instalację KNX na Ampio pozostawiając przyciski KNX. Jeśli chodzi o przemysł to np. oświetlenie DALI jest standardem (hotele, hale, biurowce) I tu przypuszczalnie wyszła następna Twoja nieprawda, prawdopodobnie nigdy nie robiłeś podobnego obiektu.

    Cytat Napisał neuronHouse.pl Zobacz post
    Zawsze można zastosować bramkę modbus->dali/knx lub http.
    Ty tak poważnie? Jak sobie wyobrażasz integrację KNX poprzez ModBus? Tak zupełnie poważnie, znasz KNX? Konfigurowałeś kiedyś? Ja może szpecem nie jestem ale podobnie jak trzech automatyków których zatrudniam posiadam licencję KNX, znam dobrze ModBus (w Ampio jest od DZIEWIĘCIU lat) i pomimo , że fizycznie jest to do zrealizowania to nie wyobrażam sobie tej karkołomnej integracji kilku urządzeń KNX za pośrednictwiem Modbus.


    Cytat Napisał neuronHouse.pl Zobacz post
    Przedstawiasz możliwości różnego rodzaju integracji, OK, ale w praktyce okazuje się, że aby skonfigurować ten system konieczne jest wykorzystanie góry zewnętrznych dodatków. Aplikacja obca, zewnętrzne chmury, różnego rodzaju myki i triki żeby uzyskać coś co w drugim systemie jest dostępne w przyjazny sposób.
    I tak w koło Macieju. Własna chmura w Ampio jest co najmniej od 4 - 5 lat. Znowu udowadniasz, że nie znasz systemu, nie wiesz o czym piszesz. Konfigurację, bardzo zaawansowaną robi się w modułach a nie na żadnych zewnętrznych dodatkach. Oprócz szeregu gotowych funkcji każdy moduł ma 32 zmienne do dyspozycji. Ktoś może lubić bądź nie lubić tego rodzaju rodzaju konfiguracji ale da się zrobić bardzo wiele. Tak jak wcześniej napisałem 90% instalatorów nie korzysta z zewnętrznych narzędzi. Są trudniejsze w konfiguracji i dedykowane raczej dla bardziej wytrawnych integratorów ale za to dają niesamowite możliwości. Sam OpenHab i NodeRed mają w sobie kilkanaście tysięcy integracji http z różnymi urządzeniami produkowanymi na świecie.

    Cytat Napisał neuronHouse.pl Zobacz post
    No i ostatnio nasilający się argument "rozproszonej logiki" jako głównego wyznacznika wartości systemu miesza niepotrzebnie ludziom w głowach.
    Po co mam pisać kolejny raz że magistrala rozproszona to podstawa w automatyce budynku jak Ty ciągle powtarzasz to samo. Nie mam czasu na przekonywanie Ciebie ani mi się też nie chce.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jak w systemach rozproszonych robi się backup?
    W KNX zapisujesz po prostu projekt w ETS, w Ampio funkcja zapisu projektu tworzy plik ZIP ze spakowanymi konfiguracjami modułów. Ile modułów tyle plików. W nazwach tych plików zawsze jest jego nazwa oraz MACadres. Nie wiem jak to wygląda np w LCN-ie lub innych systemach rozproszonych bo się nie bawiłem.

  5. #25

    Domyślnie

    No widzisz, akurat w przypadku robionych przeze mnie obiektów nikt nie stosował opraw z dali. Stosowanie ich w domu uważam za kompletny absurd, a większych obiektach lepiej/taniej/korzystniej jest zastosować zwyczajnie więcej obwodów ew. dać magistralne moduły Grenton czy Ampio, po co korzystać z zewnętrznych systemów, wspierać obcą gospodarkę skoro da się to zrobić w ramach portfolio własnych produktów?

    Własna chmura w Ampio jest co najmniej od 4 - 5 lat. Znowu udowadniasz, że nie znasz systemu, nie wiesz o czym piszesz.
    Serio nie wiedziałeś o czym pisałem czy wyjąłeś jedno słowo, żeby się ciskać? Nie mówię i własnej chmurze (chociaż każdy wie, że chmura nie jest własna tylko na serwerze home i też bywa awaryjna).
    Chodzi mi o zewnętrzne rozwiązania, które tak super zachwalasz. To są zewnętrzne systemy, często na zewnętrznych serwerach i ani Ty ani ja ani Ampio czy Grenton nigdy nie zagwarantuje ich poprawnego działania. Ja mówię, że apka Ampio jest słaba, Ty mówisz, że jest rozwiązanie zewnętrze, ja że rozwiązanie zewnętrzne to słabe wyjście a Ty na to, że tak naprawdę nikt z tego nie korzysta i wracamy do początku.

    Po co mam pisać kolejny raz że magistrala rozproszona to podstawa w automatyce budynku.
    Ja piszę, że dla mnie to nie jest najważniejsze i nie powinno być decydujące przy wyborze systemu. A dla osób, dla których jest to super mega ważne, to po raz kolejny zaznaczam: TAK, w Grentonie niebawem także będzie rozproszenie logiki.
    Koniec tematu.

    pomimo , że fizycznie jest to do zrealizowania to nie wyobrażam sobie tej karkołomnej integracji kilku urządzeń KNX za pośrednictwiem Modbus.
    Ale... jeśli raz na 100 instalacji jest to konieczne, to da się zrobić.

    Oprócz szeregu gotowych funkcji każdy moduł ma 32 zmienne do dyspozycji.
    Zmienne?! Możliwość użycia tylko i wyłącznie flag binarnych w porównaniu do szeregu zmiennych typu number, string czy table i odpowiednika Ampio flagi czyli zmiennej bool pozostawię bez komentarza, bo nie warto tego komentować.
    Ostatnio edytowane przez neuronHouse.pl ; 10-04-2019 o 12:54

  6. #26
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał neuronHouse.pl Zobacz post
    No widzisz, akurat w przypadku robionych przeze mnie obiektów nikt nie stosował opraw z dali. Stosowanie ich w domu uważam za kompletny absurd, a większych obiektach lepiej/taniej/korzystniej jest zastosować zwyczajnie więcej obwodów ew. dać magistralne moduły Grenton czy Ampio
    To co piszesz sprawdza się jedynie w niedużych lub niskobudżetowych instalacjach gdzie klient przychodzi do Ciebie i sam się u Ciebie doradza co zastosować a czego nie. Wtedy możesz mu powiedzieć np, że stosowanie opraw Dali jest absurdem. Wtedy klient się nawet nie zorientuje się, że w tym przypadku absurd ten jest podyktowany jedynie faktem że system który proponuje mu instalator po prostu nie obsługuje tego standardu.
    W praktyce jednak, głównie w przypadku instalacji ekskluzywnych (których obecnie mamy sporo) lub w przemyśle to nie instalator decyduje jakie oprawy instalujemy na obiekcie a architekt / projektant. Nie odważyłbym się powiedzieć architektowi, że jego pomysły są absurdalne. Może z racji faktu, że sam tak nie uważam. Nic nie zmieni faktu, że oprawy dali są standardem na całym świecie, stosowanie ich w przemyśle, w budynkach użyteczności publicznej jest normą tak samo jak nic nie zmieni faktu, że coraz częściej stosuje się je w budynkach mieszkalnych, jak na razie w instalacjach premium. Wie o tym każdy doświadczony instalator inteligentnych instalacji który ma na swoim koncie znacznie więcej niż domki Pana Kowalskiego o powierzchni 150m2

    Cytat Napisał neuronHouse.pl Zobacz post
    po co korzystać z zewnętrznych systemów, wspierać obcą gospodarkę skoro da się to zrobić w ramach portfolio własnych produktów?
    A kto powiedział, że krajowa firma nie może produkować opraw Dali?

    Cytat Napisał neuronHouse.pl Zobacz post
    Ale... jeśli raz na 100 instalacji jest to konieczne, to da się zrobić.
    Swoją wypowiedź zweryfikujesz w momencie jak trafi Ci się taka integracja KNX-a poprzez ModBus. Na początek wyłożysz się na tym fakcie że nie będziesz potrafił znaleźć modułu ModBus -> KNX pracującym w trybie slave bo zakładam że system który używasz ma wyjście ModBus w trybie master. Potem zacznie się kombinowanie jak przetworzyć ramkę.

    Cytat Napisał neuronHouse.pl Zobacz post
    Chodzi mi o zewnętrzne rozwiązania, które tak super zachwalasz. To są zewnętrzne systemy, często na zewnętrznych serwerach i ani Ty ani ja ani Ampio czy Grenton nigdy nie zagwarantuje ich poprawnego działania. Ja mówię, że apka Ampio jest słaba, Ty mówisz, że jest rozwiązanie zewnętrze, ja że rozwiązanie zewnętrzne to słabe wyjście a Ty na to, że tak naprawdę nikt z tego nie korzysta i wracamy do początku.
    Czytaj ze zrozumieniem. Po pierwsze napisałem, że większość instalatorów korzysta tylko z rozwiązań Ampio bo są wystarczające nawet w dużych, zaawansowanych instalacjach. Logika bardzo mocna która zresztą jest rozproszona co jest najważniejsze, aplikacja Ampio jest obecnie dużo bardziej funkcjonalna niż jeszcze była parę miesięcy temu. Tu się zgodzę, że aplikacja mobilna Ampio jeszcze niedawno była najsłabszym ogniwem tego systemu. Inna sprawa, że jak dla mnie aplikacje mobilne w systemach automatyki to najmniej istotne rzeczy a systemach. Klient używa przez pierwszy miesiąc i zapomina że coś takiego ma, przypomina sobie jak wyjeżdża na wakacje. Mniejsza z tym. Zewnętrzne systemy jeśli chcesz wgrywasz sobie do serwera Ampio jeśli chcesz używać i nie działają na żadnych zewnętrznych serwerach, chyba że tak to sobie ustawisz. Np. NodeRed nie używa żadnej chmury bo to nie aplikacja mobilna tylko w cholerę rozbudowane, stabilne narzędzie do tworzenia logiki. Stworzone przez IBM, odpalasz w serwerze, konfigurujesz i nie wychodzi ono nigdzie poza ten serwer jeśli chodzi Ci o uzależnienie od kogokolwiek i czegokolwiek na świecie. Jeśli potrzebujesz to ściągasz jedynie plugin, instalujesz i nadal działa w serwerze. Tak, zachwalam fakt że w Ampio jeśli chcę, mogę sobie wgrywać co chcę, integrować jak chcę, a jeśli nie chcę to korzystam z bardzo rozbudowanych narzędzi Ampio. Jest to mega wygodne dla elektryków którzy lubią proste i zaawansowane narzędzie jak i dla bardziej zaawansowanych integratorów czy programistów którzy za pomocą tego mogą zrobić w zasadzie wszystko co sobie wymyślą korzystając z narzędzi które są dla nich wygodne. Parę miesięcy temu skończyliśmy inwestycję dla pewnego programisty z firmy Cisco który wymagał tego żeby móc sobie konfigurować skrypty w Pythonie. Wgrał sobie do serwera HomeAssistanta i teraz robi sobie co chce w sposób jaki chce. A najważniejszą logikę oczywiście ma rozproszoną bezpośrednio w modułach. Klient chciał, klient w tym systemie ma

  7. #27

    Domyślnie

    Sorry, za opóźnienie w odpowiedzi, ale byłem strasznie pochłonięty doradzaniem architektom i projektantom oraz realizowaniem niskobudżetowych instalacji po ok. 50.000-60.000 pln samej automatyki dla Kowalskiego i Nowaka Rozumiem, że Ty wykonujesz tylko instalacje o wartości minimum 150-200tyś., a biorąc pod uwagę przychód całego Ampio, jaki wykazuje w swoim ostatnim sprawozdaniu rocznym, na poziomie 700.000zł i zakładając, że urządzenia stanowią 50% wartości takiej instalacji, oraz że AŻ połowa tego przychodu to właśnie te super ekskluzywne instalacje daje to... ok. 3 duże ekskluzywne instalacje ROCZNIE dla całego kraju i zapewne wszystkie realizujesz TY, bo przecież jesteś jedynym, najważniejszym i najmądrzejszym ekspertem wszech czasów... jakoś słabo się to trzyma kupy...

    To co piszesz sprawdza się jedynie w niedużych lub niskobudżetowych instalacjach gdzie klient przychodzi do Ciebie i sam się u Ciebie doradza co zastosować a czego nie.
    Nie odważyłbym się powiedzieć architektowi, że jego pomysły są absurdalne.
    Hmmm... nie bardzo wiem, co mam Ci odpowiedzieć. Może śląskie i zachodniopomorskie to dwa różne światy? U Was to architekt zna się lepiej na automatyce niż automatyk? Kurczę, u nas jest na odwrót... to architekci pytają się mnie co zrobić i projektować, lub zwyczajnie robią swoje, a Inwestorowi ostatecznie doradzam ja i dobieram dla Niego najlepsze rozwiązanie.

    Inna sprawa, że jak dla mnie aplikacje mobilne w systemach automatyki to najmniej istotne rzeczy a systemach. Klient używa przez pierwszy miesiąc i zapomina że coś takiego ma
    Nie wierzę w to co czytam... serio nie wierzę, że to napisałeś...
    Cóż... Widocznie te apki serio są słabsze, nawet niż ja myślałem...
    Moi Klienci używają aplikacji, które dla nich robię cały czas, codziennie i powiem Ci, że bardzo im to pomaga w interakcji z inteligentnym domem.
    Spróbuj zrobić jakąś fajną przejrzystą apkę z ciekawymi dla Klienta funkcjami, może będzie korzystał

    Strasznie odbiegamy od tematu przewodniego...

    My tu sobie gadu-gadu, a osoby które interesują, moim zdaniem największe, różnice w systemie zapraszam do mojego pierwszego posta w tym temacie.
    Dla Was rozważania na temat integracji KNX i DALI raczej są nieważne...
    Funkcjonalne, przejrzyste, elastyczne i nieograniczone oprogramowanie jest kluczem do sukcesu i rozwiązaniem każdego problemu jaki spotyka się w Waszych instalacjach.

  8. #28
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Konwersacja z Tobą nie ma najmniejszego sensu ponieważ tydzień zastanawiasz się co odpisać, przeszukujesz internet wyszukując potencjalnie treściwych argumentów po czym wylewasz z siebie bełkot nie mający nic wspólnego z rzeczywistością. Ignorujesz ogólnoświatowe standardy tylko dlatego, że nie możesz ich integrować z systemem którego używasz (broń Panie Boże nie biję tu w system G jak kolega w A) pisząc przy okazji że coś jest lepsze bo jest tańsze. Wow
    To że chciałeś uderzyć w system Ampio było widać od pierwszego Twojego postu, i tylko i wyłącznie dlatego rozpocząłem z Tobą tę pożal się Boże słabą konwersację bo od razu dało się zauważyć, że nie wiesz o czym piszesz. Przy okazji skoro już jesteś na tyle, jakby to delikatnie nazwać... mało rozgarnięty (jak to się mówi tonący brzytwy się chwyta ), że chcesz sypać jakimiś kwotami to racz zauważyć, że firma Ampio działa pod dwoma firmami. Spółka z o.o. do której sprawozdania finansowego w twoim tygodniowym, skrupulatnym i pełnym zaangażowania śledztwie udało Ci się dostać istnieje całkiem niedawno i na razie niewiele sprzedaży przez nią leci. Powinieneś raczej do tego dojść biorąc pod uwagę że działają od 1996 roku, ale... Sam prowadzę dwie firmy, jak chcesz wiedzieć po co się między innymi takie rzeczy robi to zapytaj księgową Panie Ładka Apka.

    Acha. Już widzę jak zmieniasz projektantowi instalacji lampy z Dali na np. dimmery AC w zaprojektowanym biurowcu bo uważasz to za dobre rozwiązanie
    Ostatnio edytowane przez iF-Jimi ; 18-04-2019 o 21:22

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rec Zobacz post
    moduł do współpracy tylko z systemem alarmowym Satela a nie z innymi.
    Rec ma rację z modułem Gate Satel, ale gwoli ścisłości dodam, że Grenton posiada (nie bezpośrednio co prawda, ale jest) także możliwość integracji z systemami alarmowych Ropam - n.p. centrala OptimaGSM która ma zaszytego ModBusa w trybie slave. Poprzez moduł Grenton ModBus RTU można odczytywać w centrali alarmowej: bieżące wartości wejść, odczytywać i zapisywać wyjścia, podglądać: wartości temperatur, wejścia 0-10 V itp ...
    Ustawienie tego nie jest trudniejsze, niż konfiguracja Gate Satel.


    ... i nie mogę sobie odmówić, aby nie skomentować wymiany poglądów między iF-Jimi i neuronHouse.pl
    Z postów jednoznacznie wynika, że obaj użytkownicy są bardzo mocni w kwestii systemów IoT.
    Panowie chylę czoła przed Wasza wiedzą i trochę mi szkoda, że marnujecie czas na spory. Choć muszę powiedzieć, że z tych postów można się sporo dowiedzieć i to od obu stron, więc nie wszystko idzie na marne
    Ostatnio edytowane przez marcinrat ; 19-04-2019 o 13:20

  10. #30
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    miqolaj

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-868
    Posty
    6

    Domyślnie

    Hej. W powstającym domu planuje instalację ampio. Mam zamiar zainstalować również rekupuracje Tesla Green oraz klimatyzację sinclair. Czy system Ampio jest w stanie komunikować się z w/w tak by w ogóle nie było potrzeby instalowania sterowników od tych systemów? Proszę o pomoc

  11. #31

    Domyślnie

    Wypowiem się o rekuperatorze.

    Teoretycznie jest, w praktyce niestety uderzysz szybko w limit i sposób w jaki Ampio komunikuje się po modbus Więc zależy jak pełnej komunikacji oczekujesz. A jeśli iF-Jimmy ma rozwiązanie by wygodnie pokryć wszystko co thessla oferuje w dokumentacji, to zaraz go pomęczę
    U siebie wybrałem zestaw flag na których mi najbardziej zależy i tego używam, ale nie jest to na pewno tak wygodne jak sterownik thessli (który otrzymałem przez przypadek i po kilkunastu dniach zwróciłem).

  12. #32
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał miqolaj Zobacz post
    Hej. W powstającym domu planuje instalację ampio. Mam zamiar zainstalować również rekupuracje Tesla Green oraz klimatyzację sinclair. Czy system Ampio jest w stanie komunikować się z w/w tak by w ogóle nie było potrzeby instalowania sterowników od tych systemów? Proszę o pomoc
    Thesslę zintegrujesz bez problemu, Sinclaira wcale. Sinclair nie ma na dzień dzisiejszy żadnego modułu komunikacyjnego, gadałem nawet wczoraj z chłopem od dystrybucji tych klim bo sami ich instalujemy jeśli nie ma potrzeby integracji.

    Cytat Napisał PrzyszłyBudowniczy Zobacz post
    Wypowiem się o rekuperatorze.

    Teoretycznie jest, w praktyce niestety uderzysz szybko w limit i sposób w jaki Ampio komunikuje się po modbus Więc zależy jak pełnej komunikacji oczekujesz. A jeśli iF-Jimmy ma rozwiązanie by wygodnie pokryć wszystko co thessla oferuje w dokumentacji, to zaraz go pomęczę
    U siebie wybrałem zestaw flag na których mi najbardziej zależy i tego używam, ale nie jest to na pewno tak wygodne jak sterownik thessli (który otrzymałem przez przypadek i po kilkunastu dniach zwróciłem).
    Z tego co wiem to od kilku dni jest upgrade który otwiera 4 razy większą pamięć na warunki w modułach. Dowiem się i dam znać.

  13. #33
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Sorry, miałem się odezwać i wyleciało mi z głowy. Za parę dni wchodzić będą aktualizacje poszczególnych modułów które będą udostępniać kilkukrotnie większą pamięć na warunki. W module MCON485 (ModBus) ma być sześciokrotnie większa pojemność pamięci. Pewnie dotyczyć to będzie modułów z najnowszym PCB, czyli takich z ostatnich dwóch lat.

  14. #34
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Di.

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    359

    Domyślnie

    neuronHouse.pl, z panem iF-Jimi nie ma dyskusji, on jest marketerem i racja zawsze jest po jego stronie. Dla niego nie istnieja fakty, czy argumenty z ktorymi musi sie zgodzic, bo na przyklad sa prawdziwe. Jest w stanie zawetowac wszystko i obrocic kazdego kota ogonem Takze odpusc nerwy i uwazaj.

    "A jesli zlapia cie za reke, to mow ze to nie twoja reka..."

  15. #35

    Domyślnie

    Kilkukrotnie, tzn. konkretnie do jakiej wartości?
    Ostatnio edytowane przez Rozlawka ; 26-08-2019 o 13:12

  16. #36
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Rajuldz

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-604
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam wszystkich. Ciekawa wymiana poglądów na temat Ampio vs Grenton Zacząłem od systemu Fibaro i w drodze eliminacji stoję przed wyborem właśnie między tymi dwiema firmami. Funkcjonalności, które oferują oby dwa systemu są wystarczające na moje potrzeby w obu przypadkach:
    - oświetlenie
    - żaluzje fasadowe
    - podgląd kamer
    - brama garażowa i wjazdowa
    - furtka/domofon z kamerą
    - zamek w drzwiach wejściowych
    - ogrzewanie

    + w późniejszym czasie
    - klima
    - ogród

    Dlatego oprócz ceny, która spodziewam się, że będzie podobna (czekam jeszcze na oferty) interesują mnie dwie rzeczy:
    1. Czy w obu przypadkach instalacja elektryczna i jej koszt wygląda tak samo? Z tego co zrozumiałem w Ampio jest to bardziej złożona sprawa?
    2. Łatwość i przyjemność w użytkowaniu. W Grentonie z tego co zrozumiałem i wcześniej wyczytałem łatwo można konfigurować urządzenia, tworzyć sceny itd. W którymś wątku na tym forum ktoś pisał, że do Ampio trzeba wzywać fachowca żeby zrobić nową konfigurację. Jak się ma to do rzeczywistości? Teraz też zorientowałem się, że nie patrzyłem na daty postów i niektóre problemy mogą być zwyczajnie nieaktualne.

    Być może, któryś z producentów znacznie usprawnił swój system i urządzenia w ostatnim czasie. Proszę poradźcie.

  17. #37
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Piotr_Ha

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-423
    Posty
    29

    Domyślnie

    @Rajuldz Zadajesz pytanie typu - czy lepiej będzie mi się jeździło Skodą Superb czy Opelem Insignia. Oba systemy zrobią wszystko o co pytasz, w obu instalacja elektryczna jest w gwiazdę, oba możesz pewnie przekonfigurować sam, ale lepiej wezwać fachowca. Wiem, że nie pomogłem.

  18. #38

    Domyślnie

    Zależy od umiejetnosci Oba systemy można pozmieniać samemu. Poszukaj innych postów na tym forum. Mam u siebie Ampio, programator i pełen dostęp do systemu. Wybrałem go ze względu na wsparcie do otwartych standardów i np dostęp do API od początku. Grenton kiedyś tego nie miał, teraz dodali jakąś bramkę. Czy to ma znaczenie dla Ciebie?

    1) Co do instalacji - nie za bardzo wiem gdzie Grenton byłby tańszy jeśli chodzi o kable.
    2) Ampio się rozwija, Grenton też, najlepiej jakbyś odwiedził instalatora grentona i ampio i sprawdził jak działa to czego planujesz używać. Będziesz kupował panele? Chesz po prostu mieć tanie włączniki dzwonkowe? Jeśli to drugie różnice w codziennych akcjach będą raczej nie dostrzegalne. Pozostają różnice w apce na komórkę.

    Pamiętaj też że automatyke robisz po to by o wielu rzeczach nie myśleć. Rolety mają się otwierać same i zamykać same, podlewanie ma być automatyczne, Zamek w drzwiach chesz po prostu móc otworzyć z przycisku by do drzwi nie iść. Wybrany system ma po prostu działać stabilnie

  19. #39
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Rajuldz

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-604
    Posty
    3

    Domyślnie

    Z powodu koronawirusa nie mam za bardzo teraz możliwości spotkania się osobiście, zobaczenia paneli itd. Dlatego próbuję znaleźć te wydaje się minimalne różnice, które w przyszłości dadzą mi więcej możliwości. Wychodzi na to, że Ampio właśnie takie jest.

    Powiedzcie mi jeszcze proszę czy jest sens podłączać pod system wszystkie gniazdka, włączniki itd.? Wiem, że pozwala to np. zaoszczędzić energię, sterować urządzeniami w stopniu na jaki pozwalają itp. Tylko wydaje mi się, że bardzo zwiększy to koszty - może się mylę? Dzisiaj kończę z żoną planowanie wszystkich punktów elektrycznych/oświetleniowych żeby móc rzetelnie wycenić taki system. Zastanawiamy się tylko czy wszędzie będziemy korzystać z tej funkcjonalności. O ile w części dziennej (salon, kuchnia) bardzo się to przyda o tyle zastanawiam się nad sensem instalowania takich rzeczy w pralni, łazienkach, sypialniach?

  20. #40

    Domyślnie

    Jak policzysz ile musisz wydać za kanał dla takiego gniazdka + pewnie zaprogramowanie go, to się okaże szybko, że z oszczędności zrobią się tylko koszty. Dobrym pomysłem jest natomiast zrobienie sterowanych gniazdek gdzie faktycznie i tak nimi będziesz potrzebował sterować. Np pompka cyrkulacji, czy grzałka CWU.

    Mam u siebie nawet kilka wolnych kanałów, które mógłbym wykorzystać łatwo do sterowania gniazdkami, ale jakoś nie znajduję takiej potrzeby.

    Edit: poza tym standardowo, w najlepszym wypadku, będziesz miał po jednym obwodzie na pomieszczenie (pomijam np kuchnię). Żeby sterować poszczególnymi grupami gniazdek będziesz potrzebował więcej obwodów. Nie wspominam już nawet o sterowaniu pojedynczymi gniazdkami. Tak więc kolejne koszty, a oszczędności marne.
    Ostatnio edytowane przez agb ; 26-03-2020 o 14:24

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony