dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 57
  1. #1

    Domyślnie Czym można bezpiecznie palić w kominku?

    Czasami straż gminna robi naloty i pobiera popiół z kominka. Pytanie co można palić a co nie?
    Czy jeśli rozpalam jakimiś tekturami z opakowań to mogę to robić? Jeśli są to opakowania z tektury malowanej to ok?

    Jakieś końcówki MDF moge palić na rozpałke? Czego nie można palić pod kątem tego co strażnicy pobiorą do badań i mogliby zarzucić?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.779

    Domyślnie

    Papierem nie powinno się palić. Tym bardziej kolorowym.
    MDF też nie.
    Adam626 to ma być prowokacja czy na serio pytasz?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #3
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Czasami straż gminna robi naloty i pobiera popiół z kominka. Pytanie co można palić a co nie?
    Czy jeśli rozpalam jakimiś tekturami z opakowań to mogę to robić? Jeśli są to opakowania z tektury malowanej to ok?

    Jakieś końcówki MDF moge palić na rozpałke? Czego nie można palić pod kątem tego co strażnicy pobiorą do badań i mogliby zarzucić?
    W jakim kraju tak chodzą po domach? Na podstawie jakiego pisma wchodzą na posesje? Jaja sobie robisz z tym czym palić zamierzasz? Przecież jesteś typowym przeciwnikiem palenia w kominku , a coby nie wrzucić do komory paleniskowej to i tak ma emitery.Po co ci ten wątek?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Czym można bezpiecznie palić w kominku?

    Odpowiedź taka sama ja przy jadalności grzybów. WSZYSTKIM - ale tylko raz

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.616

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    W jakim kraju tak chodzą po domach? Na podstawie jakiego pisma wchodzą na posesje? ......Po co ci ten wątek?
    W Polsce.

    https://polskialarmsmogowy.pl/files/artykuly/311.pdf

    Po co wątek? Dla takich co palą śmieciami m.in. w kominkach

  6. #6
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Mam cie w ignorowanych i nie wiem dlaczego łazisz za mną .Mobbing , czy inwigilacja?

    1) wstępu wraz z rzeczoznawcami i niezbędnym sprzętem przez całą dobę na terennieruchomości, obiektu lub ich części, na których prowadzona jest działalnośćgospodarcza, a w godzinach od 6 do 22 - na pozostały teren;
    Napalę sezonowanym bukiem przyjdź do mnie jako burmistrz,wojewoda lub osoba przez nich upoważniona.Bez nakazu prokuratora za prawdopodobne przestępstwo , na posesje nie masz prawa wejść a i ja cie oleje i nie wpuszczę i dyskutować z tobą nie będę.Za bezprawne i bezpodstawne nachodzenie każda moja papuga mnie wybroni , a i tobie się oberwie za najście.

    p.s trzeba było podąć źródło skąd to wziąłeś w tym linku napastliwość straży miejskiej nie zna granic ,a wypowiadający maja inny stosunek to totalitaryzmu

    https://wolnosc24.pl/2017/11/07/to-n...-calej-polsce/
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 27-01-2019 o 15:48

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Papierem nie powinno się palić. Tym bardziej kolorowym.
    MDF też nie.
    Adam626 to ma być prowokacja czy na serio pytasz?
    Nie, to nie jest prowokacja, pytam na serio. Wiem ze prawdopodobnie można straży nie wpuścić i tyle. Niemniej jednak wolałbym palić takie rzeczy aby potem nie musiał się wstydzić jeśli doszłoby do kontroli.
    Papierem rozpalam, polewam go paliwem do biokominka. Wiec duzo tego nie spalam.

    A czy popiół z papieru kolorowego może zostać zakwestionowany? Lub popiół z MDFu? Jakieś przepisy to sankcjonują co moge palic a co nie?

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.616

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Mam cie w ignorowanych i nie wiem dlaczego łazisz za mną .Mobbing , czy inwigilacja?



    Napalę sezonowanym bukiem przyjdź do mnie jako burmistrz,wojewoda lub osoba przez nich upoważniona.Bez nakazu prokuratora za prawdopodobne przestępstwo , na posesje nie masz prawa wejść a i ja cie oleje i nie wpuszczę i dyskutować z tobą nie będę.Za bezprawne i bezpodstawne nachodzenie każda moja papuga mnie wybroni , a i tobie się oberwie za najście.

    p.s trzeba było podąć źródło skąd to wziąłeś w tym linku napastliwość straży miejskiej nie zna granic ,a wypowiadający maja inny stosunek to totalitaryzmu

    https://wolnosc24.pl/2017/11/07/to-n...-calej-polsce/
    Uniemożliwienie takiej kontroli stanowi przestępstwo i na mocy art. 225 kk. zagrożone jest karą do trzech lat pozbawienia wolności.
    Źródło masz w tytule linku, zresztą każdy posługujący się w zakresie podstawowym wujkiem G. znajdzie bez problemu odpowiednie przepisy prawa.
    Łażę za tymi co wypowiadają się bez znajomości tematu, tym samym często trafiam na ciebie.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Czasami straż gminna robi naloty i pobiera popiół z kominka. Pytanie co można palić a co nie?
    Czy jeśli rozpalam jakimiś tekturami z opakowań to mogę to robić? Jeśli są to opakowania z tektury malowanej to ok?

    Jakieś końcówki MDF moge palić na rozpałke? Czego nie można palić pod kątem tego co strażnicy pobiorą do badań i mogliby zarzucić?
    Zezwoliłeś im na wejscie? Na jakiej podstawie?

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    366

    Domyślnie

    Chodzą , u znajomego byli ale on ma mieszkanie komunalne i przyszła ,,elita" gminna wraz z policją i weszli spytali, spisali protokół i poszli. Gdyby przyszli do mnie na teren prywatny to bym im pokazał kierunek wyjścia (furtka).

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.616

    Domyślnie

    Przetestuj procedury.
    Napal butelkami PET, starymi butami, oponami, płytami paździerzowymi, zadzwoń do straży miejskiej i donieś na siebie.
    Zdaj na FM sprawozdanie.

  12. #12
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Zachowajmy własna prywatność. Elfir usuń te jego groźby i zastraszanie.To nie pojęte jaką złością pała ten człowiek w temacie j/w jak się pojawia.Napisałem ,że w domu palę sezonowanym drewnem to popatrz co on wypisuje.To się wymyka już spod kontroli.Tak być nie może..Drugi pali płytami itp.Po co komu ten topik.Ludzie już mają świadomość konsekwencji palenia syfem.

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.616

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Zachowajmy własna prywatność. Elfir usuń te jego groźby i zastraszanie.To nie pojęte jaką złością pała ten człowiek w temacie j/w jak się pojawia.Napisałem ,że w domu palę sezonowanym drewnem to popatrz co on wypisuje.To się wymyka już spod kontroli.Tak być nie może..Drugi pali płytami itp.Po co komu ten topik.Ludzie już mają świadomość konsekwencji palenia syfem.
    W którym miejscu napisałem, że palisz śmieciami? Jak do tego doszedłeś mając mnie w ignorowanych?
    Proszę o cytat.

    Podobnie proszę o cytat z groźbami. Pod twoim adresem?

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał woan Zobacz post
    Gdyby przyszli do mnie na teren prywatny to bym im pokazał kierunek wyjścia (furtka).
    Rzeczywiście przeprowadzenie takiej kontroli może być problematyczne, żeby nie powiedzieć często niewykonalne (znajomy spod miasta niezapowiedzianym gościom, akwizytorom, Jehowym itp. nie otwiera furtki (nie ma nawet domofonu) - trzeba dzwonić na komórkę), więc służby coraz częściej do badań dymu koyrzystają z dronów. https://tvnwarszawa.tvn24.pl/informa...mi,281053.html

  15. #15

    Domyślnie

    Mysle ze palenie podkladani kolejowymi nie jest zle. Sa ciezkie i energetyczne i mozna je latwo ciac pila spalinowa

  16. #16
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Napisałem do Elfir ..to nie musiał rozwalić wątek swoimi wstawkami.Nie podoba mi się taka postawa i nie powinno się tak pisać.Kazanie komuś by napalił syfem.Po jakiego grzyba jak trzeba palić sezonowanym albo jakimś sprawdzonym brykietem by szukać w nim np. czegoś co podniesie walory spalania w komorze paleniskowej.Nie!!! Sugeruje by napalić oponami i petami.Zgroza.Nie czytajcie tego .Omijajcie takie wpisy.
    Ta wiadomość jest ukryta ponieważ Greengazjest na Liście Ignorowanych.

    Zobacz post

    Usuń Użytkownika z Listy Ignorowanych
    Post zawsze można podejrzeć.

  17. #17
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Mysle ze palenie podkladani kolejowymi nie jest zle. Sa ciezkie i energetyczne i mozna je latwo ciac pila spalinowa
    Czy w instrukcji-specyfikacji urządzenia-jego DTR -ce (dokumentacja techniczno rozruchowa). masz palenie podkładami kolejowymi?

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.616

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    ............

    Post zawsze można podejrzeć.
    Wstawiać do ignorowanych i podglądać co napisałem? Bez sensu,
    Proszę o odpowiedź na post #13

  19. #19
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Jak się ma kogoś w ignorowanych to mu się nie odpowiada. Zresztą zaśmieca się niepotrzebnie topik miast rozmawiać i rozwiać wszelkie wątpliwości by syfem nie palić i nic takiego głupiego nie sugerować.Autor topiku na siłę udowadnia by w temacie "czym można palić bezpiecznie w kominku" palić czym popadnie.Można bezpiecznie podkładami kolejowymi? Nie możną bo pod wpływem spalania ulatniają się emitery jakich głowa nie pomieści.Można palić płytami j/w ? Nie można bo emitują syf do atmosfery.Można palić sezonowanym drewnem minim. 3 lata ? Można bo emiterów jest mniej .

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.616

    Domyślnie

    @niktspecjalny
    Ponawiam pytanie
    Gdzie napisałem, że palisz w kominku śmieciami oraz kierowałem pod twoim adresem groźby i 'zastraszanie'.
    Pomijam zarzut palenia przez ciebie butelek PET w ognisku /sam chwaliłeś się zdjęciem/.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony