dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 57
  1. #21

    Domyślnie

    A wracając do pytania autora wątku "czym bezpiecznie palić w kominku" odpowiadam . Tylko drewnem sezonowanym (najlepiej twardym) o wilgotności poniżej 20% . Amen

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał butynski Zobacz post
    A wracając do pytania autora wątku "czym bezpiecznie palić w kominku" odpowiadam . Tylko drewnem sezonowanym (najlepiej twardym) o wilgotności poniżej 20% . Amen
    ...lub dobrej klasy brykietem.

  3. #23
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    ...lub dobrej klasy brykietem.
    Racja.Należ jak najszybciej sobie to uświadomić , bo pełni świadomości będziemy z doświadczeniem wchodzić w bardzo poważny stan prawidłowego palenia.Palmy tylko sprawdzonymi paliwami - brykietami , sezonowanym drewnem poniżej w/w wartości którą podał kol. butynski , a pety i opony pozostawmy tym co słuszności zagrażają.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    ...lub dobrej klasy brykietem.
    O ile jesteś w stanie stwierdzić ,że to dobrej klasy brykiet a nie zmielone lakierowane płyty meblowe przez producentów szumnie nazywane eko-bricets czy cuś w tym rodzaju

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Nie, to nie jest prowokacja, pytam na serio. Wiem ze prawdopodobnie można straży nie wpuścić i tyle. Niemniej jednak wolałbym palić takie rzeczy aby potem nie musiał się wstydzić jeśli doszłoby do kontroli.
    Papierem rozpalam, polewam go paliwem do biokominka. Wiec duzo tego nie spalam.

    A czy popiół z papieru kolorowego może zostać zakwestionowany? Lub popiół z MDFu? Jakieś przepisy to sankcjonują co moge palic a co nie?
    Lepiej jak byś palił takim rzeczami które nie szkodzą środowisku.
    Kontrola to zupełnie inna sprawa.
    Kolorowy papier szkodzi, płyty MDF też.

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Mysle ze palenie podkladani kolejowymi nie jest zle. Sa ciezkie i energetyczne i mozna je latwo ciac pila spalinowa
    Mimo zaprzeczenia mam jednak wrażenie ... Prowokator ??
    Serio ? Butelki PET i opony też.
    Szkodliwość podkładów kolejowych – o co chodzi?

    Podkłady kolejowe swoją trwałość zawdzięczają nie tylko mocnej strukturze drewna, ale przede wszystkim impregnacji chroniącej przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, wilgocią, naciskiem oraz grzybem.
    Do ich utrwalania wykorzystuje się olej kreozotowy powstający w wyniku destylacji słomy węglowej. Bezpośredni kontakt z preparatem może być szkodliwy dla zdrowia (od nudności i bólu głowy po bardziej niebezpieczne objawy). Jego działanie jest silniejsze w czasie upałów – wtedy może wydzielać się intensywny, nieprzyjemny zapach. Duże zagrożenie zachodzi także przy obróbce podkładów kolejowych: przycinaniu, czyszczeniu, szlifowaniu czy nawiercaniu otworów.
    Olej kreozotowy to nie jest zwykły impregnat, który działa przez kilka lat - w odpowiednich warunkach skutecznie zabezpiecza drewno przez długie dekady.
    https://muratordom.pl/ogrod/aranzacj...Fca7-M7bB.html

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Pamiętam, jak byłem łebkiem, to sąsiad latem załatwił sobie ciężarówkę zużytych podkładów na opał.
    Za kilka dych pomogłem mu to zrzucić do piwnicy - on je potem ciął.

    Głowa bolała mnie cały popołudnie, a i uklękłem ze dwa razy przed sedesem.
    Sąsiad później to palił zimą...

    Dzikie czasy...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #28

    Domyślnie

    I tu dochodzimy do sedna tematu . Nie kominki szkodzą ale ich niedouczeni użytkownicy , na czoło których wysuwa się autor tego wątku .

  9. #29
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał butynski Zobacz post
    I tu dochodzimy do sedna tematu . Nie kominki szkodzą ale ich niedouczeni użytkownicy , na czoło których wysuwa się autor tego wątku .
    Widzisz w kilku zdaniach i w ostatnim zawiera się kwintesencja odpowiedzi dla autora wątku.Popełnił błąd i cierpi z tego powody uważając ,że kominek jest nietrafionym - nieopłacalnym źródłem pozyskiwania energii cieplnej.Jako alternatywne źródło takiej energii ,na obecnym rynku bo mamy 2019 rok ,śmiało zastępuje inne urządzenia ,wspomaga je dając ciepło , pod warunkiem ,że obsługuje je osoba ,która jest świadoma i do czego służy mu ów kominek i czym w nim pali.bez tego tylko powiększa się grono takich jak autor topiku.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 29-01-2019 o 06:35 Powód: jednym zdaniem

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Puk, puk niktspecjalny

    Czekam na odpowiedź.
    Zarzuciłeś mi słowa których nie wypowiedziałem. Jeśli się mylę udowodnij, jeśli nie jesteś w stanie to by znaczyło że jesteś ... . No właśnie - kim jesteś???

  11. #31
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    366

    Domyślnie

    Tak przeżywacie z tym paleniem i ekologią a instytucje odpowiedzialne za to robią co chcą. Jakiś czas temu znajomy poprosił mnie abym mu pomógł zwalić dach starej jakiejś wiaty. Wiata spadła na ziemię. Śmieci w postaci desek impregnowanych olejem + masa jakaś bitumiczna +papa na deskach której nie mogliśmy zerwać ..... Padło pytanie co z tym zrobić? Ja mówię będziesz miał na zimę jak znalazł . Jednak padło na to ,że wieziemy to do punktu selektywnej zbiórki aby zutylizowali to w sposób właściwy bo i tak płaci się i kolega nie chce się narażać. Zajeżdżamy, kontroler sprawdził i pokierował nas na tył ,,wysypiska". Jedziemy i widzimy dym, paliło się jak nie wiem co. Pytamy się pracownika gdzie zwalić towar bo mamy deski z papą a on ,,na ogień bo palimy" hahaha . Myśleliśmy,że on żartuje ,ale z boku ktoś podrzucał starą wersalką, szafy z epoki to i my zmuszeni zostaliśmy do podłożenia swojego towaru. Istny cyrk, dymy takie szły, baliśmy się o busa i o siebie. I tak wygląda ekologia w Polskim wydaniu. I to nie jest żadna bajka tylko fakt . A tu ktoś się czepia,że jeden z drugim nakrętkę plastikową spalił , choć tego nie popieram bo to jest głupota .

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Pamiętam, jak byłem łebkiem, to sąsiad latem załatwił sobie ciężarówkę zużytych podkładów na opał.
    Za kilka dych pomogłem mu to zrzucić do piwnicy - on je potem ciął.

    Głowa bolała mnie cały popołudnie, a i uklękłem ze dwa razy przed sedesem.
    Sąsiad później to palił zimą...

    Dzikie czasy...
    Nadal są te "dzikie czasy".
    Przecież Adam626 chce palić podkładami.

  13. #33
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Nadal są te "dzikie czasy".
    Przecież Adam626 chce palić podkładami.
    Autor dostał wyczerpujące odpowiedzi i niepotrzebnie się nakręcamy. Zaraz zjawi się jakiś Teodor i oznajmi iż zaczął palić kolejnym syfiastym paliwem..

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    uważając ,że kominek jest nietrafionym - nieopłacalnym źródłem pozyskiwania energii cieplnej.Jako alternatywne źródło takiej energii ,na obecnym rynku bo mamy 2019 rok ,śmiało zastępuje inne urządzenia ,wspomaga je dając ciepło.

    Jakie urządzenia niby zastępuje kominek?
    1. Śmietnika nie zastępuje bo spalać śmieci nie wolno
    2. Kotła nie zastępuje bo nie jest w stanie zapewnić stałej temperatury w calym domu w sposób bezobługowym
    3. Dało by się go umyć i środek traktować jako szafkę, ale to się nie opłaca zupełnie..

    Jedyne co zastępuje to "Kubeł do zbiórki selektywnych odpadów drewnianych". Ale tego drewna nie gromadzi się dużo w gospodarsstwie wiec taniej bedzie wywieźć kontener a nawet ogłosic sie na OLX ze odda się drewno pobudowlane zamiast budować kominek za 15-20 tyś.
    Ostatnio edytowane przez Adam626 ; 30-01-2019 o 15:41

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Jakby odstrzelić kilku idiotów a na ich miejsce wsadzić kilku kumatych to...
    Można by palić brykietem konopnym.
    Lepszego paliwa się nie znajdzie do kominka.
    http://poznan.wyborcza.pl/poznan/1,36001,4808124.html
    Jak na razie idioci górą...
    No, to nie bardzo się da.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  16. #36
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Jakie urządzenia niby zastępuje kominek?
    1. Śmietnika nie zastępuje bo spalać śmieci nie wolno
    2. Kotła nie zastępuje bo nie jest w stanie zapewnić stałej temperatury w calym domu w sposób bezobługowym
    3. Dało by się go umyć i środek traktować jako szafkę, ale to się nie opłaca zupełnie..

    Jedyne co zastępuje to "Kubeł do zbiórki selektywnych odpadów drewnianych". Ale tego drewna nie gromadzi się dużo w gospodarsstwie wiec taniej bedzie wywieźć kontener a nawet ogłosic sie na OLX ze odda się drewno pobudowlane zamiast budować kominek za 15-20 tyś.
    PC,KG,Grzej.Elektr.

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Jakie urządzenia niby zastępuje kominek?
    1. Śmietnika nie zastępuje bo spalać śmieci nie wolno
    2. Kotła nie zastępuje bo nie jest w stanie zapewnić stałej temperatury w calym domu w sposób bezobługowym
    3. Dało by się go umyć i środek traktować jako szafkę, ale to się nie opłaca zupełnie..

    Jedyne co zastępuje to "Kubeł do zbiórki selektywnych odpadów drewnianych". Ale tego drewna nie gromadzi się dużo w gospodarsstwie wiec taniej bedzie wywieźć kontener a nawet ogłosic sie na OLX ze odda się drewno pobudowlane zamiast budować kominek za 15-20 tyś.
    Pisałem, że PROWOKATOR

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Pisałem, że PROWOKATOR
    W świetle uchwał antysmogowych przestępca. Ale moderator woli prowokować pyskówki ze swoim osobistym adwersarzem, zamiast wyczyścić wątek z promocji palenia śmieciami.....

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    W świetle uchwał antysmogowych przestępca. Ale moderator woli prowokować pyskówki ze swoim osobistym adwersarzem, zamiast wyczyścić wątek z promocji palenia śmieciami.....
    Powinien otrzymać "zaszczytny" status Banned.

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Powinien otrzymać "zaszczytny" status Banned.
    Hmm, za co? Widać - na twoim przykładzie - ze lewactwo to popularna cecha charakteru .

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony