dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 37 z 37
  1. #21

    Domyślnie

    IMO to tylko zaleta. Sam budując jeszcze raz rozważyłbym mocno monolit zamiast murarki.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    IMO to tylko zaleta. Sam budując jeszcze raz rozważyłbym mocno monolit zamiast murarki.
    Nie krytykuje tego materiału, zwracam uwagę pytającemu że już może szukać ekipy.

  3. #23

    Domyślnie

    Podpowiecie mi o co chodzi z monolitem? Chodzi o odlewanie pewnych części z żelbetu czy prefabrykaty?

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Coś podobnego zobacz sobie
    https://youtu.be/2hCVMjAZtW8

  5. #25

    Domyślnie

    O, nawet się z tym Panem wykonawcą już widziałem Opowiadał mi o tym domu. Tak się zastanawiam, czy przy obecnych cenach wykonawców, wylanie dużej części z żelbetu będzie takie sporo droższe od murowania.

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    radzili ci tu zrobić z lanego betonu, a ja się pytam - jakie są zalety w porównaniu ze zwykłą ścianą z bloczków?

    bo ekipe do normalnego murowania napewno łatwiej znaleźć

    mi sie wydaje że prościej i taniej to normalnie wymurować

  7. #27

    Domyślnie

    Cześć, MMateusz. Będę budować pod Warszawą dom 210m2 z płaskim dachem, więc poniekąd podobnie. U nas będzie cegła silikatowa, początkowo również chcieliśmy ocieplać samą wełną, bo też architekt opowiadał nam o paroprzepuszczalności, mikroklimacie itp. (a ogólnie marzy nam się zdrowy dom), ale ceny szybko zweryfikowały te plany i będzie jednak styropian.

    Mieliśmy też zaprojektowaną elewację częściowo drewnianą (modrzew syberyjski), która miała być zamontowana na drewnianym stelażu i też ocieplona wełną. Tutaj również ze względu na koszty zdecydujemy się na imitację drewna i styropian.

    Tak duże okna również wyjdą bardzo drogie, bo będą musiały być aluminiowe. U nas aż tak wielkich przeszkleń nie ma, a i tak ceny stolarki bolą. Prawdopodobnie będziemy musieli zrobić PCV na 3 elewacjach, gdzie okna nie są bardzo wysokie, a aluminiowe tylko na elewacji ogrodowej, gdzie mamy okna po 2,7m wysokości. Dla przykładu dostaliśmy dziś wycenę stolarki: 9 okien z PCV (w tym 6 dość sporych, bo o wymiarach prawie 2x2m) kosztuje 17 tysięcy, 3 okna aluminiowe (różna szerokość, wysokość 2,7m) wraz z drzwiami HST o wymiarach 3,5x2,7m kosztują 37,5 tysiąca, z czego samo HST 17 tysięcy.

    Ogólnie radzę bardzo uważać ze wszelkimi szacunkami. Nam architekt rzucił koszt budowy, który o mniej więcej 40% różni się od wycen, które teraz otrzymujemy.
    W czasie projektowania wydaje się też, że to trochę więcej kosztuje, ale warto, to też ciut więcej, ale będzie lepiej, a potem, jak się doda te kilka "trochę", to wychodzi "DUŻO".

    A przy okazji - czy masz namiary na jakichś polecanych wykonawców z okolic Warszawy? Będziesz budował systemem zleconym czy z generalnym wykonawcą?

  8. #28

    Domyślnie

    Na podstawie własnych doświadczeń (aktualnie jestem bliski stanu deweloperskiego) szacuje budżet na ten dom >=1,5 mln.
    Drugie tyle na wykończenie. Ja tez się łudzilem ze postawie stan deweloperski za 1mln i drugie tyle wykończenie a realnie wyjdzie 3-3,5mln.
    Same duże okna to było 0,4 mln...
    Po tym co przeszedłem w ostatnie 22 miesiące dobre jest tylko to ze mnie to zaczyna cieszyć bo w pewnych momentach byłem załamany

  9. #29

    Domyślnie

    Witam wszystkich ponownie

    Projekt wreszcie miesiąc temu złożony i czekam na pozwolenie na budowę. Dom skurczył się do 299,5 m2 bo na więcej nie pozwolił MPZP. W tym czasie przeprowadziłem kilkanaście rozmów z różnymi wykonawcami i wychodzi na to, że bardzo się z moim budżetem nie przestrzeliłem - no ale zobaczymy jak będzie.

    Tu może nie tyle proszę o poradę co może słuchając Waszych argumentów, mając już doświadczenia ktoś naprowadzi na słuszną decyzję

    Otóż albo robię z generalnym wykonawcą albo sam, jestem świeżo po ostatnich, końcowych wycenach i mam dylemat w co iść. Generalny wykonawca wiem, że jest super godny polecenia, zbudował już wiele domów od naszego architekta i ściśle z nim współpracuje, widziałem na żywo dom przez niego zbudowany, przeglądałem inne realizacje, nie mam nic do zarzucenia.

    Budżet stanął na:

    473.00 SSO
    170.000 stolarka okienna
    165.000 izolacja stropodachu
    199.000 docieplenie/elewacja z kamienia
    39.000 elektryka
    14.500 wow/kan + przyłącza
    137.000 ogrzewanie, wentylacja mechaniczna, rekuperacja
    70.000 tynki wewnętrzne i wylewki

    1.267.500 - czyli dużo się nie pomyliłem względem kalkulacji, choć początkowy budżet na spotkaniu z architektem to miało być 800-900.000 zł. Ale dziś coś takiego już raczej nie jest realne.

    Kontra ta oferta na kilka pozycji, każda z nich to firma z doświadczeniem, z polecenia, myślę, że bez lipy

    400.000 SSO z materiałem (miałem ofertę na robotę za 120.000 zł i sam ogarniam materiał)
    135.000 izolacja stropodachu

    więc na „dzień dobry” odpada 100.000 zł. Teoretycznie obie oferty do kompleksowo od A do Z, czyli płacę i nie ma, że trzeba coś jeszcze dorzucić. Różnice jednak już widzę w tym, że GW w tej cenie zaproponował papę, a zewnętrzna firma robiąca niby kilka pokryć dachów tygodniowo, membranę EPDM.

    stolarki okiennej nie ruszam, oferty są dobre, jest pełne aluminium ale zdjąłem koszty bo jest bardzo dużo fixów i zero HSów ani innych wynalazków. I tak będzie wentylacja mechaniczna. Oferty na ogrzewanie i wentylację mam taką samą, tynków, elektryki i wody nie ruszałem bo to już tylko dodatki i nie wpływają raczej na decyzję czy z generalnym, czy samemu.

    Elewacja jest tu ostatnią dużą pozycją, gdzie mam ofertę na robociznę na 30.000 zł od firmy polecanej z miejsca, skąd będę brał kamień na elewację ale nie chce mi się w to wierzyć… W sensie że tyle ktoś weźmie za ułożenie styropianu, wełny, a potem kamienia.

    Macie jakieś luźne sugestie? Siedzieć, szukać dalej i próbować coś jeszcze zdjąć i dopiero podjąć decyzję? W tej chwili te teoretyczne 100.000 zł różnicy jest na granicy progu bólu, gdzie wybierając GW mam bardzo duże przeczucie, że wszystko będzie super dokładnie zrobione, a robiąc samemu wiem, że będzie dużo pracy przy tym i może wyjść różnie. Pracy nie mam od 8.00 do 16.00, poświęcić się*budowie czasowo mogę, tylko czy jest sens…

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Architekt proponował papę do takiej inwestycji? Dziwne. Jak możesz bierz EPDM.

    Jak masz opracowany odpływ z dachu? Podgrzewane spusty?

  11. #31

    Domyślnie

    Projektował EPDM, jeden z wykonawców proponował papę Baudera - rozumiem, że to znacznie gorsze rozwiązanie. Dom będzie w lesie więc duża szansa na częste zatykanie spustów igliwiem, a ze względu na chęć posiadania niskiej attyki architekt dał aż 8 odpływów, gdzie każdy ma odbierać niby ze 180m2 a dach to dwieście kilkadziesiąt, więc jeden z wykonawców wspominał, że duża przesada. Prosiłem wycenę na podgrzewane spusty i już mam ale powiedzieli, że to 5% inwestycji - skoro pytałeś to masz w tym jakieś doświadczenie że warto jednak podgrzewane brać?

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Masz dach odwrócony czy klasyczny?

    Podgrzewane spusty w odwróconym dachu ma forumowicz M.A.G.

    Ja zrobiłam klasyczny dach płaski z rynną ze względów finansowych.

  13. #33

    Domyślnie

    M.A.G nie ma dachu odwróconego.

    Przy podgrzewanych spustach dodatkowo musisz zapewnić odpływ dalej, bo inaczej może Ci w rynnie zamarznąć. W lesie kable w rynnach to z kolei jeszcze większe ryzyko ich zapchania.

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    MAG ma EPDM na wierzchu?

  15. #35

    Domyślnie

    Tak. Tzn. ma balastowany żwirem. Ale izolacja termiczna jest pod EPDM.

  16. #36
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMateusz Zobacz post
    Witam wszystkich ponownie

    Projekt wreszcie miesiąc temu złożony i czekam na pozwolenie na budowę. Dom skurczył się do 299,5 m2 bo na więcej nie pozwolił MPZP. W tym czasie przeprowadziłem kilkanaście rozmów z różnymi wykonawcami i wychodzi na to, że bardzo się z moim budżetem nie przestrzeliłem - no ale zobaczymy jak będzie.

    Tu może nie tyle proszę o poradę co może słuchając Waszych argumentów, mając już doświadczenia ktoś naprowadzi na słuszną decyzję

    Otóż albo robię z generalnym wykonawcą albo sam, jestem świeżo po ostatnich, końcowych wycenach i mam dylemat w co iść. Generalny wykonawca wiem, że jest super godny polecenia, zbudował już wiele domów od naszego architekta i ściśle z nim współpracuje, widziałem na żywo dom przez niego zbudowany, przeglądałem inne realizacje, nie mam nic do zarzucenia.

    Budżet stanął na:

    473.00 SSO
    170.000 stolarka okienna
    165.000 izolacja stropodachu
    199.000 docieplenie/elewacja z kamienia
    39.000 elektryka
    14.500 wow/kan + przyłącza
    137.000 ogrzewanie, wentylacja mechaniczna, rekuperacja
    70.000 tynki wewnętrzne i wylewki

    1.267.500 - czyli dużo się nie pomyliłem względem kalkulacji, choć początkowy budżet na spotkaniu z architektem to miało być 800-900.000 zł. Ale dziś coś takiego już raczej nie jest realne.

    Kontra ta oferta na kilka pozycji, każda z nich to firma z doświadczeniem, z polecenia, myślę, że bez lipy
    Szacun, że przy takim budżecie jesteś na forum, czyli swój chłopak
    Moim zdaniem i z Twoimi "argumentami" w postaci kasy budowanie samemu nie ma najmniejszego sensu bo wtedy właśnie będziesz miał mnóstwo baboli.
    A jak nie będziesz się prosił tylko z góry żądał to będą się bali albo podjąć współpracę albo robić babole. Prędzej to pierwsze
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 25-02-2020 o 23:25

  17. #37

    Domyślnie

    Arturo, jak tak patrzę po wycenach to chyba na dziś te wyceny i tak nie są kosmiczne? No bo za ile się stawia taki klasyczny dom 300m2, ale tak aby nie oszczędzać na wszystkim tylko zrobić to od A do Z jak należy, 800-900.000 zł?

    Po roku rozmyślań dziś zadzwoniłem do GW i powiedziałem, że decyduję się na jego ofertę. Wolę mieć doświadczenie kogoś, kto zbudował bardzo podobnych budynków jak mój sporo, a nie uczyć się na swoim.

    Odnośnie papy, GW twierdzi że papa Baudera będzie dużo lepszym rozwiązaniem niż EPDM bo z racji działki leśnej dobrze będzie raz na jakiś czas wyczyścić dach z igliwia i liści, a mambranę albo się kotwi albo stabilizuje kamieniem, a jak bym nasypał tam kamienia to po chwili mam gwrantowane zamulenie całego dachu

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony