dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 76
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Plizz...
    Pokaż jeszcze wykres z dnia dzisiejszego twojej fotowoltaiki...

    Co ja mam ci dzisiaj pokazać..?, że cały dzień padał śnieg...??
    Czy może temperaturę jaką mam w bojlerze...?
    Jasiek pytałem czy podejmujesz wyzwanie i kolejny raz d*pa pokaż więcej, pokaż jeszcze to i tamto. Ale sam niczego nie pokażesz tylko u ciebie grzeje "mniej więcej". Zero konkretów, ale grzeje... nie? Więc do czasu aż u ciebie nie będzie konkretów będziesz tylko bajkopisarzem, i plociuchem.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Jasiek pytałem czy podejmujesz wyzwanie i kolejny raz d*pa pokaż więcej, pokaż jeszcze to i tamto. Ale sam niczego nie pokażesz tylko u ciebie grzeje "mniej więcej". Zero konkretów, ale grzeje... nie? Więc do czasu aż u ciebie nie będzie konkretów będziesz tylko bajkopisarzem, i plociuchem.
    Czy to coś skomplikowanego ...?
    Masz kolektory słoneczne i nasz fotowoltaikę...
    Pokaż co potrafi jedno i drugie w ten sam zimowy dzień...

    Nie obchodzi mnie środek słonecznego letniego dnia tylko okres grzewczy...
    W lecie to i czarna beczka sobie poradzi...

    Tak lubisz się chwalić uzyskami z fotowoltaiki to pokaż nam jakie ilości energii mamy w ciągu dnia do dyspozycji...
    Policzymy ile dni słonecznych potrzeba aby zagotować koledze ten baniak o pojemności 1400L...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcink81 Zobacz post
    Brat ma 2,5 kW paneli fotowoltaicznych na dachu i w zimę w zachmurzony dzień produkują 1kW a jak ostatnio słońce wyszło to dały 6 kW ( w ciągu dnia). Amorficzne można tanio wyrwać, ale nimi musiał bym bez mała cały dach przykryć.

    Proponuję zakończyć dyskusję na temat fotowoltaiki.
    A myślisz że ile ci dadzą kolektory cieczowe...??

    Zrobiłem w swoim życiu trochę układów wspomagających CO z kolektorami słonecznymi i uważam że to jest g... warte rozwiązanie...
    W lecie z powodu przewymiarowania powierzchni jest tylko kłopot z nadmiarem energii a w zimie dają tyle co nic...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Tak lubisz się chwalić uzyskami z fotowoltaiki to pokaż nam jakie ilości energii mamy w ciągu dnia do dyspozycji...
    Policzymy ile dni słonecznych potrzeba aby zagotować koledze ten baniak o pojemności 1400L...
    Bajkopisarzu piszesz wiele razy że tobie grzeje a "somsiadom" nie udowodniłem ci jak działają kolektory DZIŚ 30.01 a ty co udowodniłeś co... hówno. Napisałem że dla ciebie dowodów nie ma bo sam ich nie prezentujesz. Pokaż co masz z PV i pogadamy puki ich nie ma masz hówno które nie działa - ciepłej wody życzę. bajkopisarzu

    Albo operujemy konkretami jak ja, albo gadamy - ale papier przyjmie wszystko
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 30-01-2019 o 19:41
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Bajkopisarzu piszesz wiele razy że tobie grzeje a "somsiadom" nie udowodniłem ci jak działają kolektory a ty co udowodniłeś co... hówno. Napisałem że dla ciebie dowodów nie ma bo sam ich nie prezentujesz. Pokaż co masz z PV i pogadamy puki ich nie ma masz hówno które nie działa - ciepłej wody życzę. bajkopisarzu
    Czyli co...?
    Dzisiejszego uzysku z fotowoltaiki nie pokażesz bo wyszedł byś na ...
    A letnie uzyski z twoich 3,3 kWp to jakie...??
    Cztery dni słoneczne pod rząd i gotujemy koledze te 1400L...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Czyli co...?
    Dzisiejszego uzysku z fotowoltaiki nie pokażesz bo wyszedł byś na ...
    A letnie uzyski z twoich 3,3 kWp to jakie...??
    Cztery dni słoneczne pod rząd i gotujemy koledze te 1400L...
    Tobie grzeje w dzień i w nocy ale dowodów brak, u mnie grzałka dawno wyłązona. czyli co pokażesz nam jak bardzo ci wodę dziś ugrzało? czy wyplujesz kolejny post pokazujący wyższość 20% sprawności PV, na 80% sprawnością kolektorów? Dasz dowody czy pokażesz że tylko gadać umiesz i nie masz dowodów?
    Brak dowodów tylko gadanie, jemu grzeje ale nie pokaże mi grzeje ale nie nie może grzać!
    Plociuch bezdowodowy!

    pokazałem ci sterownik z 4 temperaturami a ty co pokazałeś??? odpowiedz sobie sam!

    Uprzedzając fakty nie pokaże uzysków...
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 31-01-2019 o 07:46 Powód: wyzwiska
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Grudzień cwu grzałką z sieci ...( 31 dni...)
    Wylane 2150 L wody o temperaturze min 60*
    Zużyte 150,12kWh z elektrowni...

    Styczeń grzałka z sieci plus siedem paneli fotowoltaicznych połączonych szeregowo do grzałki o mocy 1400w i sterownika... (30dni...)
    Wylane 1972L wody o temperaturze min 60*
    Zużyte z 76,13kWh z elektrowni ...

    Czyli co...???
    Ok 50% pokrycia mojego zapotrzebowania na energię do cwu w styczniu...

    W ubiegłym sezonie od kwietnia do końca września prawie 100% pokrycia zapotrzebowania na energię...( Tylko 23kWh z sieci w tym okresie...)

    Ale co tam przecież kolektory cieczowe są lepsze bo mają "80% sprawności"...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  8. #28

    Domyślnie

    Jasiek DOWODY zdjęcia i uzyski z urządzeń pomiarowych!!! papier przyjmie wszystko analogicznie moje kolektory zrobiły dziś 100MWh i ugrzały bufor 50000l do 98*C. OK?
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Jasiek DOWODY zdjęcia i uzyski z urządzeń pomiarowych!!! papier przyjmie wszystko analogicznie moje kolektory zrobiły dziś 100MWh i ugrzały bufor 50000l do 98*C. OK?
    Moje zeszyty przyjmują wszystko od ponad sześciu lat i jakoś nie mam potrzeby robienia zdjęć dzień w dzień liczników energii...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Moje zeszyty przyjmują wszystko od ponad sześciu lat i jakoś nie mam potrzeby robienia zdjęć dzień w dzień liczników energii...
    Jasiek mój zeszyt też przyjmuje wszystko, wraz ze zdjęciami i dowodami aby pokazać ci że nie umiesz udowodnić niczego - pokazałem to! twoje 6 lat to BUJDA bez urządzeń pomiarowych!!! Nie masz ŻADNEGO!!!! ŻADNEGO argumentu że się mylę więc z czym do ludzi?!!!
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Jasiek mój zeszyt też przyjmuje wszystko, wraz ze zdjęciami i dowodami aby pokazać ci że nie umiesz udowodnić niczego - pokazałem to! twoje 6 lat to BUJDA bez urządzeń pomiarowych!!! Nie masz ŻADNEGO!!!! ŻADNEGO argumentu że się mylę więc z czym do ludzi?!!!
    Czasami mam wrażenie że na forach ludzie takiego pokoju jak ty są wynajęci i ich jedynym celem jest sianie zamętu aby nie dopuścić do jakiejkolwiek zmiany...

    Więc pozwól że zostanę ze swoją wiedzą na własnym podwórku...
    Bez odbioru...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.387
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Tu nie potrzeba żadnych filmów aby fotowoltaika się obroniła...

    Nasz kolega mieszający wszystkich z błotem oczekuje że ktoś wpakuje kupię kasy, poświęci swój czas, zrobi pracę doktorską a na samym końcu jeszcze udowadniał że nie jest koniem...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    A później ludziska się dziwią że w tym naszym kraju nic się nie zmienia...
    A po co się wychylać...?
    Po to...??
    Po kiego gadasz że Ci PV grzeje jak nie możesz tego udowodnić, gadasz by pogadać!
    Mam PV i kolektory więc mogę powiedzieć więcej niż takie Jaśki
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 31-01-2019 o 07:15
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Po kiego gadasz że Ci PV grzeje jak nie możesz tego udowodnić, gadasz by pogadać!
    Mam PV i kolektory więc mogę powiedzieć więcej niż takie Jaśki
    Widzę że według ciebie fotowoltaika nie produkuje energii elektrycznej w zimie...
    Znaczy się że grzałką elektryczną nie można zagrzać wody...

    Ja mam ci udowadniać...?
    Udowodnij mi że piszę nieprawdę...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Widzę że według ciebie fotowoltaika nie produkuje energii elektrycznej w zimie...
    Znaczy się że grzałką elektryczną nie można zagrzać wody...

    Ja mam ci udowadniać...?
    Udowodnij mi że piszę nieprawdę...
    Ej Ej zbaczymy z tematu pisałeś ze PV wodę ci grzeje a okazuje się że dowodów nie ma! więc co te 3,5kW się nie sprawdzają żałujesz że zainstalowałeś bo nie masz ciepłej wody! Zdarza się nie przemyślana instalacja i wywalone pieniądze w błodo.
    Baśniopisarzu czyli nie pokarzesz jak pv ci wode grzeją?! Wiadomo boś brednie gadał
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Ej Ej zbaczymy z tematu pisałeś ze PV wodę ci grzeje a okazuje się że dowodów nie ma! więc co te 3,5kW się nie sprawdzają żałujesz że zainstalowałeś bo nie masz ciepłej wody! Zdarza się nie przemyślana instalacja i wywalone pieniądze w błodo.
    Baśniopisarzu czyli nie pokarzesz jak pv ci wode grzeją?! Wiadomo boś brednie gadał
    A co ja mam ci udowadniać...?
    Że fotowoltaika produkuje prąd....?
    Że grzałka podłączona do prądu grzeje...?

    Pokaż nam dzień po dniu produkcję energii elektrycznej przez twoją fotowoltaikę w styczniu to policzymy ile tej wody można zagrzać w każdym dniu i ile to jest procent zapotrzebowania...
    Proszę udowodnij nam że fotowoltaika nie produkuje energii elektrycznej w zimie a ja piszę bajki...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Że grzałka podłączona do prądu grzeje...?
    O to to o to chodzi POKAŻ! na urządzeniach pomiarowych bez zbędnej gadki! Jak to wczoraj PV ugrzały Ci wodę!
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    O to to o to chodzi POKAŻ! na urządzeniach pomiarowych bez zbędnej gadki! Jak to wczoraj PV ugrzały Ci wodę!
    Wiesz...
    Grzałkę do wody wynalazł bodajże Józef Hofmann a Albert Einstein dostał Nobla za efekt fotoelektryczny i przytulił nawet parę groszy za to więc raczej nie muszę ci udowadniać że panel fotowoltaiczny produkuje energię elektryczną a grzałka grzeje wodę...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Wiesz...
    Grzałkę do wody wynalazł bodajże Józef Hofmann a Albert Einstein dostał Nobla za efekt fotoelektryczny i przytulił nawet parę groszy za to więc raczej nie muszę ci udowadniać że panel fotowoltaiczny produkuje energię elektryczną a grzałka grzeje wodę...
    Widzisz nawet nie możesz tego udowodnić że panele ci wodę ogrzewają, wolisz kłapać dziobem o tym i o tamtym. Zobacz jeszcze 10:00 nie ma a panele mają prawie 20*C A jak u Ciebie...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190131_095119.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	75,5 KB
ID:	425836

    A na PV już ponad 1,1kW z tej większej instalacji wraz z mniejszą bedą ze 2kWh.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	11,5 KB
ID:	425837

    8 minut później kolektor ma 31*C i co jaśku głupio Ci? Bo u ciebie jeszcze nic nie ugrzało?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	24,3 KB
ID:	425838
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 01-02-2019 o 14:57
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony