dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 76
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Widzisz nawet nie możesz tego udowodnić że panele ci wodę ogrzewają, wolisz kłapać dziobem o tym i o tamtym. Zobacz jeszcze 10:00 nie ma a panele mają prawie 20*C A jak u Ciebie... a zapomniałem tego się nie dowiemy bo TV TVPis za dużo prądu zjadł.
    Załącznik 425836

    A na PV już ponad 1,1kW z tej większej instalacji wraz z mniejszą bedą ze 2kWh.
    Załącznik 425837

    8 minut później kolektor ma 31*C i co jaśku głupio Ci? Bo u ciebie jeszcze nic nie ugrzało?
    Załącznik 425838
    Jak na razie to pokazujesz temperatury...
    A ile to energii dało do zbiornika...???

    I popatrz ty się...
    Fotowoltaika produkuje energię elektryczną w zimie...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    I popatrz ty się...
    Fotowoltaika produkuje energię elektryczną w zimie...
    Pytanie jak u ciebie produkuje... a zapomniałem tego się nie dowiemy u ciebie to informacja tajna ani temperatur nie podasz ani energii dostarczonej do zbiornika też. Jaśku czy ty aby na pewno masz te PV czy tylko dla mody se wstawiłeś w opis?

    Zobacz Jaśku 5kW idzie w bufor a fotowotanika daje 1,2kW cuda panie cuda!!!
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190131_102329.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	32,2 KB
ID:	425842

    Przecie PV jest lepsze bo ma sprawność 20% a kolektor 80% ale nie działa... ło kóźwa ale dowody temu przeczą!
    Jaśku dlaczego tak jest?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pvt.PNG
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	6,8 KB
ID:	425843
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 31-01-2019 o 10:34
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Pytanie jak u ciebie produkuje... a zapomniałem tego się nie dowiemy u ciebie to informacja tajna ani temperatur nie podasz ani energii dostarczonej do zbiornika też. Jaśku czy ty aby na pewno masz te PV czy tylko dla mody se wstawiłeś w opis?

    Zobacz Jaśku 5kW idzie w bufor a fotowotanika daje 1,2kW cuda panie cuda!!!
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190131_102329.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	32,2 KB
ID:	425842

    Przecie PV jest lepsze bo ma sprawność 20% a kolektor 80% ale nie działa... ło kóźwa ale dowody temu przeczą!
    A teraz co...?
    Cwaniakowanie jak słońce świeci...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    A teraz co...?
    Cwaniakowanie jak słońce świeci...
    Jaśku ale przecież kolektory u somsiadów leża na dachu a twoje pv robią coś... i okazuje się że twoje robią 1 a somsiadów 5 RAZY WIĘCEJ? Ale jak to przecież one leżą... wyglądają i nie działają.?
    Jaśku głupa rżniesz w stopce widać czego ty nie masz i co masz ale nic nie działa! PV to ci żarówkę w lodówce oświetla! No może zdecydujesz się i nam pokażesz jak te PV twoje pracują, porównamy z moimi kolektorami które leżom jak u somsiadów. Sąsiad swój chłop wie co ma i wie jak działa nie dla Jaśka ale dla siebie.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Nie bądź śmieszny...
    Manipulujesz różnymi parametrami aby udowodnić że masz rację...( A podobno to ja bajki piszę...)
    Według tego co podajesz twoje 7,2 m2 kolektorów słonecznych pracuje dość blisko swojej mocy nominalnej czyli mają dobre ustawienie" na zimę" i bardzo dobre nasłonecznienie a jednocześnie pokazujesz jak to twoja instalacja fotowoltaiczna o mocy 3,3kWp ( de fakto moc nominalna o połowę mniejsza od tej cieczowej...) Pracuje w tym samym czasie tylko na ok 30% swoich możliwości czyli coś tu nie pasuje...
    Jak chcesz coś udowodnić to pokaż jak pracują dwie różne instalacje o takiej samej mocy i takim samym położeniu względem słońca...
    Oczywiście kompletnym bezsensem jest pokazywanie jak to kolektor słoneczny grzeje wodę czy jaką moc chwilową ma w pełnym słońcu...
    To tak jak byś udowadniał że instalacja fotowoltaiczna o mocy np 3kWp ma taką moc w pełnym słońcu...

    Cała rozmowa zaczęła się od tego jak sobie radzi instalacja fotowoltaiczna służąca do wspomagania CWU w okresie zimowym...
    Akurat procentowa sprawność przetwarzania energii jednej czy drugiej instancji nie ma tu znaczenia bo parametrem do porównania jest moc nominalna i jak radzi sobie jedno czy drugie rozwiązanie w okresie gorszych warunków...
    W lecie jak już wspominałem to czarny wąż ogrodowy czy beczka sobie poradzi...

    Chcesz porównać swoje 7,2m2 kolektorów słonecznych to porównaj je z ok 6,5-7kWp instalacji fotowoltaicznej w tych samych warunkach...

    Moja instalacja do wspomagania CWU ma tylko 1715wp więc może pasowało by ją porównać do tego co może jeden kolektor słoneczny w takich samych warunkach...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  6. #46

    Domyślnie

    Jaśku przupomnę ci co napisałeś:
    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Jakoś dziwnym trafem moje fotowoltaiczne grzeją wodę dzień w dzień ( więcej,mniej ale zawsze...) a trzy kolektory słoneczne moich dwóch sąsiadów sobie tylko darmo leżą na dachu...
    I pokazałeś że nie działają z 3,5kW okazuje się że to 1,75kW pik. Ja porównuje około 20m2 paneli fotowoltaicznych do 7m2 kolektorów słonecznych. i udowadniam że kolektory mają większą sprawność nić PV. Nie pokazałeś niczego gdybasz tylko na podstawie dowodów które przedstawiłem, szkoda że niczego nie możemy zobaczyć u ciebie jak to grzeje - a może nie grzeje.
    Jaśku reasumując sąsiedzi zrobili dobry interes z kolektorami a ty słaby z pv do grzałki, chyba już to dosadnie zrozumiałeś.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Jaśku przupomnę ci co napisałeś:


    I pokazałeś że nie działają z 3,5kW okazuje się że to 1,75kW pik. Ja porównuje około 20m2 paneli fotowoltaicznych do 7m2 kolektorów słonecznych. i udowadniam że kolektory mają większą sprawność nić PV. Nie pokazałeś niczego gdybasz tylko na podstawie dowodów które przedstawiłem, szkoda że niczego nie możemy zobaczyć u ciebie jak to grzeje - a może nie grzeje.
    Jaśku reasumując sąsiedzi zrobili dobry interes z kolektorami a ty słaby z pv do grzałki, chyba już to dosadnie zrozumiałeś.
    Ale ty nic nie udowadniasz a jedynie manipulujesz różnymi danymi...

    Gdzie ja napisałem że mam podłączone 3,5kWp do grzałki...???
    Mam 3,5 kWp na dachu i jeszcze ponad 2,5 kWp oparte o ścianę w garażu ale to nie znaczy że biorę je do obliczeń i obserwacji...

    Naprawdę nie wiem co mam ci pokazać...?
    Że jak jest pochmurnie to grzałka w bojlerze pracuje z mocą kilkudziesięciu/ kilkuset watt...?
    Przecież do tego wystarczy zwykła matematyka...
    Masz natężenie światła słonecznego...
    Masz sprawność przetwarzania panela fotowoltaicznego...
    Masz powierzchnię panela...
    Masz ilość paneli...
    Czy to takl trudno policzyć sobie ile energii wtłoczymy do jakiegoś baniaka z wodą podczas dowolnie goownianego dnia...???
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Naprawdę nie wiem co mam ci pokazać...?
    Że jak jest pochmurnie to grzałka w bojlerze pracuje z mocą kilkudziesięciu/ kilkuset watt...?
    A no właśnie troszkę się wyjaśniło grzejesz cwu mocą "kilkudziesięciu/ kilkuset watt" ale to z grzaniem cwu niewiele ma wspólnego.
    Porównując to do tego
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1220.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	29,5 KB
ID:	425844

    i tego
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2000.PNG
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	6,8 KB
ID:	425845
    Jakoś słabo wypadasz.
    A może pokazuje to różnicę gdzie te kolektory się lepiej sprawdzają w okolicach Zamościa raczej słabo ale w okolicach Wrocka pokazują pazurki
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    A no właśnie troszkę się wyjaśniło grzejesz cwu mocą "kilkudziesięciu/ kilkuset watt" ale to z grzaniem cwu niewiele ma wspólnego.
    Porównując to do tego
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1220.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	29,5 KB
ID:	425844

    i tego
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2000.PNG
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	6,8 KB
ID:	425845
    Jakoś słabo wypadasz.
    A może pokazuje to różnicę gdzie te kolektory się lepiej sprawdzają w okolicach Zamościa raczej słabo ale w okolicach Wrocka pokazują pazurki
    Człowieku co ty porównujesz...?
    Że u ciebie słońce świeci to się ciesz bo u mnie w tym momencie zaczyna śnieg padać...
    Myślisz że w takich warunkach kolektor cieczowy się sprawdza...?

    Wiesz mnie naprawdę mało obchodzi że w Australii są upały bo na moim podwórku tego jakoś nie widać...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  10. #50

    Domyślnie

    A no właśnie i dotarliśmy do celu Jasiek grzeje jak śnieg sypie... mocą żadną ale idzie w zaparte że PV zasila mu oświetlenie, tv, wentylację lodówkę i CWU. A wychodzi na to że PV mu nawet żarówki w lodówce nie oświetli. Tyle pociechy z tych PV na dachu
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    A no właśnie i dotarliśmy do celu Jasiek grzeje jak śnieg sypie... mocą żadną ale idzie w zaparte że PV zasila mu oświetlenie, tv, wentylację lodówkę i CWU. A wychodzi na to że PV mu nawet żarówki w lodówce nie oświetli. Tyle pociechy z tych PV na dachu
    Zakończmy może tą błazenadę bo tylko zrobiłeś śmietnik z kolejnego wątku...
    Wedle twojego punktu widzenia to twoja instalacja działa bo świeci słońce a wszystkie inne są do doopy bo brak słońca...
    I tego się trzymajmy...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Zakończmy może tą błazenadę bo tylko zrobiłeś śmietnik z kolejnego wątku...
    Jasiu zerknij na ilość postów które napisałeś a później na moją ilość w robienia śmietnika do pięt ci nie dorastam
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    A no właśnie troszkę się wyjaśniło grzejesz cwu mocą "kilkudziesięciu/ kilkuset watt" ale to z grzaniem cwu niewiele ma wspólnego.
    Porównując to do tego
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1220.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	29,5 KB
ID:	425844

    i tego
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2000.PNG
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	6,8 KB
ID:	425845
    Jakoś słabo wypadasz.
    A może pokazuje to różnicę gdzie te kolektory się lepiej sprawdzają w okolicach Zamościa raczej słabo ale w okolicach Wrocka pokazują pazurki
    To jak to się ma na ten moment...?
    Tak co by śmietnika przybyło...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  14. #54

    Domyślnie

    Jaśku zerknij za okno, później na zegarek następnie zapytaj googla o której mamy dziś zachód słońca.
    Ale ulżę twojemu cierpieniu bo z dachów nadal prąd leci ponad 300W
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.PNG
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	5,8 KB
ID:	425893
    i
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie2.PNG
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	1,3 KB
ID:	425894
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Jaśku zerknij za okno, później na zegarek następnie zapytaj googla o której mamy dziś zachód słońca.
    Ale ulżę twojemu cierpieniu bo z dachów nadal prąd leci ponad 300W
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.PNG
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	5,8 KB
ID:	425893
    i
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie2.PNG
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	1,3 KB
ID:	425894
    A temperatura w baniaku...?
    Bardziej interesuje mnie ile nagrzało a nie ile ma mocy chwilowo...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  16. #56

    Domyślnie

    Ah no tak ciebie wszystko interesuje u innych ale u siebie niczego nie pokarzesz. Po robocie w dobudówce niestety musiałem się wykąpać bym wiedział to bym się nie mył ale służę pomocą:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	10,9 KB
ID:	425897
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  17. #57
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Marcink81

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Piotrków Tryb.
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    74

    Domyślnie

    Panowie, proszę wyluzujcie.

    Faktem jest, że w zimę gdy światła jest mało i jest rozproszone to kolektor nawet nie drgnie, a panel fotowoltaiczny da kilka procent nominalnej mocy.
    Ale ile kw musiała by mieć ta instalacja by pokryć zapotrzebowanie na ciepło mojego domu w zimę? Starczyło by dachu i jakie to koszty?

    Ja i tak uważam, że należy mieć przynajmniej dwa źródła ciepła, a w takim wypadku zamiana energii elektrycznej na cieplną jest nieekonomiczna.

    Jeśli fotowoltaika kosztowała by z 1/3 ceny to w tedy bym się zastanawiał, a tak to na razie podziękuję.

    Już lepiej produkować prąd i zasilać nim pompę ciepła, wyjdzie na pewno taniej.


    I jeszcze raz, jeśli nie macie konkretnych argumentów to po co tracić czas?

    PS. Nie zobaczyłem wykresu, wstaw proszę trochę większy i opis co która linia znaczy.
    Ostatnio edytowane przez Marcink81 ; 31-01-2019 o 16:36

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Ah no tak ciebie wszystko interesuje u innych ale u siebie niczego nie pokarzesz. Po robocie w dobudówce niestety musiałem się wykąpać bym wiedział to bym się nie mył ale służę pomocą:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	10,9 KB
ID:	425897
    No za dużo to ty tej wody na szczęście nie wylałeś...
    Czyli co...?
    Przez cały dzień ta twoja super technika o sprawności 80% wepchnęła do wody nie więcej niż 3 kWh czyli niewiele więcej niż twój solax 1500 i całe g... w porównaniu do twojej o połowę słabszej mocowo instalacji 3,3 kWp bo ta jak widać dostarczyła ponad 6,6 kWh dzisiaj...
    Marcin a byś dostarczył do tego twojego baniaka 6,6 kWh energii to na całej jego wysokości miałbyś wzrost temperatury o 15*...

    Tak więc instalacja o mocy połowę mniejszej dostarczyła w ciągu dnia ponad dwa razy więcej energii...

    Tutaj fizyka jest nieubłagana...
    Tak więc" wycieczki osobiste" zostaw na później jak będziesz miał 100% pewności że masz rację...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  19. #59

    Domyślnie

    Jak na niego klikniesz to zrobi się większy... dół to mijający czas, oś pionowa to temperatura na górze zasobnika i na dole jak pisałem bufor kombinowany 400l.

    Jaśku u mnie ta super technika coś zrobiła... u ciebie leżała bezużytecznie na dachu. Wiesz ale 400l ciepłej wody w zupełności mi i mojej rodzinie wystarczy.
    I Jaśku nie 3kWh a 7kWh tu masz w poszczególnych godzinach 12:00-13:00 wpadło 2,9kWh

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	7.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	7,3 KB
ID:	425900
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 31-01-2019 o 16:56
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Jak na niego klikniesz to zrobi się większy... dół to mijający czas, oś pionowa to temperatura na górze zasobnika i na dole jak pisałem bufor kombinowany 400l.

    Jaśku u mnie ta super technika coś zrobiła... u ciebie leżała bezużytecznie na dachu. Wiesz ale 400l ciepłej wody w zupełności mi i mojej rodzinie wystarczy.
    I Jaśku nie 3kWh a 7kWh tu masz w poszczególnych godzinach 12:00-13:00 wpadło 2,9kWh

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	7.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	7,3 KB
ID:	425900
    Wpadło i wyparowało...
    Dziękuję za wykres bo na nim nigdzie nie widać jakiegoś większego rozbioru wody który trzeba było uzupełnić tymi " wyparowanymi" 4 kWh...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony