dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 72
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Artur: przez taką analogię:
    Stać mnie na Fiata, więc nawet nie pomyślę, by wejść do salonu Toyoty, bo wiem, że to drogie samochody.
    A tu ktoś na mnie krzyczy, że jestem leniwym głupkiem, bo w Toyocie mają okazyjną cenę na niektóre modele

  2. #42
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Artur: przez taką analogię:
    Stać mnie na Fiata, więc nawet nie pomyślę, by wejść do salonu Toyoty, bo wiem, że to drogie samochody.
    A tu ktoś na mnie krzyczy, że jestem leniwym głupkiem, bo w Toyocie mają okazyjną cenę na niektóre modele
    A to już się rozdrabniamy Bo obok też jest salon "auta" ale inaczej wyglądający i z innym prestiżem wg handlowców

    Ale jakby się weszło do salonu samochodowego z konkretnym zapytaniem "potrzebuje auto, które mało pali, jest krótkie i ma 5 dzwi" to nikt nie zaoferuje Alfy Giulii czy Passata czy Mazdy 6 za ponad setkę tylko Punto, Polo czy 3 za połowę tego.

    Elfir, bo moderatorzy nas docenią za takie posty
    Usuwaj...
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 01-02-2019 o 22:33

  3. #43

    Domyślnie

    Allegro mam, spokojna głowa. Jest po prostu tyle tego na rynku wszystkiego, że ciężko się połapać. Oto jestem tutaj i przeglądam, aby nie dać sobie zrobić czegoś czego nie potrzebuję. Problem taki jak zawsze i pewnie na swojej skórze trzeba będzie się przekonać. Każdy chce ferrari w cenie fiata.
    Jestem w stanie wyobrazić sobie, że połowa osób budujących wysyła właśnie zapytanie do firm w stylu:

    Witam
    Proszę o wycenę instalacji XXXXXX dla domku o pow XXXm2.

    Wyobrażam sobie też znając nasz kraj iż niektóre firmy zamiast pytać o szczegóły po prostu albo idą jak najtaniej aby dostać zlecenie, albo oferują czy to piec czy PC czy cokolwiek innego przewymiarowanego byle skasować.

    Powiem tak z mojego doświadczenia zawodowego(nie jestem malarzem jak może wynikać z nicku) na rynku istnieje ferrari (nie wiem czy wolno reklamować)wśród mas izolujących, na polskie warunki około 100zł m2 plus około 50zł robocizna. Pytanie tylko czy zawsze trzeba pracować tak drogą izolacją? Nie każdy fundament stoi w wodzie... Jednak firmy wybierają ten produkt bo jest niezawodny, a często inwestor tylko płaci bo jest przekonany, że tego potrzebuje.

    Dlatego jestem tutaj, aby zebrać doświadczenie w różnych tematach. Dowiedzieć się poniekąd czego właściwie potrzebuję.

  4. #44
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał malarz1 Zobacz post
    Allegro mam, spokojna głowa. Jest po prostu tyle tego na rynku wszystkiego, że ciężko się połapać. Oto jestem tutaj i przeglądam, aby nie dać sobie zrobić czegoś czego nie potrzebuję. Problem taki jak zawsze i pewnie na swojej skórze trzeba będzie się przekonać. Każdy chce ferrari w cenie fiata.
    Jestem w stanie wyobrazić sobie, że połowa osób budujących wysyła właśnie zapytanie do firm w stylu:

    Witam
    Proszę o wycenę instalacji XXXXXX dla domku o pow XXXm2.

    Wyobrażam sobie też znając nasz kraj iż niektóre firmy zamiast pytać o szczegóły po prostu albo idą jak najtaniej aby dostać zlecenie, albo oferują czy to piec czy PC czy cokolwiek innego przewymiarowanego byle skasować.

    Powiem tak z mojego doświadczenia zawodowego(nie jestem malarzem jak może wynikać z nicku) na rynku istnieje ferrari (nie wiem czy wolno reklamować)wśród mas izolujących, na polskie warunki około 100zł m2 plus około 50zł robocizna. Pytanie tylko czy zawsze trzeba pracować tak drogą izolacją? Nie każdy fundament stoi w wodzie... Jednak firmy wybierają ten produkt bo jest niezawodny, a często inwestor tylko płaci bo jest przekonany, że tego potrzebuje.

    Dlatego jestem tutaj, aby zebrać doświadczenie w różnych tematach. Dowiedzieć się poniekąd czego właściwie potrzebuję.
    Powyższe posty to przekomarzanie się
    Skoro jesteś tutaj i chwała Ci za to,chociaż będąc tutaj to powinieneś dziękować Chociażby za mnie
    Porównanie do "auta" jak widzisz po sobie było adekwatne bo idąc tokiem Twojej branży będzie dylemat czy malować ściany farbą czy obrzucić je słomą.
    Niby słoma jest tania ale wbrew pozorom wymaga dużej kasy żeby ściany ze słomy wygladały jako tako.
    Czyli mit sąsiadów,że ze słomy tanio wybudować.

    Podobnie jest z system grzewczym,podobny mit,powielany z ust do ust,że ogień w domu jest tani a jest wręcz odwrotnie.
    Paliwa stałe i ogień w domu to najdroższy sposób na ogrzewanie.

    O izolację się nie przejmuj,jak coś prowadzisz to zawsze Cię sprowadzę do parteru z własnego doświadczenia
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 01-02-2019 o 23:50

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Powyższe posty to przekomarzanie się
    Skoro jesteś tutaj i chwała Ci za to,chociaż będąc tutaj to powinieneś dziękować Chociażby za mnie
    Porównanie do "auta" jak widzisz po sobie było adekwatne bo idąc tokiem Twojej branży będzie dylemat czy malować ściany farbą czy obrzucić je słomą.
    Niby słoma jest tania ale wbrew pozorom wymaga dużej kasy żeby ściany ze słomy wygladały jako tako.
    Czyli mit sąsiadów,że ze słomy tanio wybudować.

    Podobnie jest z system grzewczym,podobny mit,powielany z ust do ust,że ogień w domu jest tani a jest wręcz odwrotnie.
    Paliwa stałe i ogień w domu to najdroższy sposób na ogrzewanie.
    Ja piszę, że nie jestem z zawodu malarzem a Ty mi o malowaniu ścian
    No i dziękuję, że jesteś!

  6. #46
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał malarz1 Zobacz post
    No i dziękuję, że jesteś!
    No teraz to aż się wzruszyłem...

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Ponowie i rozszerze tą kwestię.
    Jako inwestor zadaje pytanie "chciałbym kupić pompe ciepla o mocy 5,6kW zgodnie z wyliczonym obciążeniem cieplnym domu dla III strefy czyli dla temp - 20st.C"
    Czy przy tak zadanym pytaniu otrzymam odpowiedź na tak kosmiczna cenę?
    Nie sądzę bo firma widzi, że pytanie nie zadaje "Janusz" od węgla czy życiowy "Janusz" i albo nie odpowiedzą licząc na Januszy albo wycenia realnie.
    Dobrze się gada. W okolicy mam firmę od systemów grzewczych, wygląda poważnie, ładny budynek, na płocie wielki napis Pompy ciepła i loga znanych i dobrych firm np. Viessmanna i Buderusa. No to myślę, podbiję dopytam o cenę, zawsze to instalator z okolicy to duży plus. Oczywiście przygotowany, z projektem itp.
    Wchodzę, miły starszy Pan pyta w czym może służyć - ano szukam powietrznej pompy ciepła do domu. Pan pyta czy do CWU czy do ogrzewania i mówi, że owszem mają i rzuca cenę - nawet niewygórowaną. Pytam jak to jest, że jeszcze nie spojrzał w projekt, nie zapytał nawet jaki duży dom a już dobrał mi do niego pompę ciepła. Trochę zbity z tropu, tłumaczy mi, że w sumie jak wezmę większą pompę to lepiej, a tak w ogóle to przecież tylko źródło uzupełniające. Jak to uzupełniające, się pytam? Ano, bo przecież poniżej zera to już pompa działać nie będzie. Mówię, że to ma być jedyne źródło ciepła, a on na to czy zdaję sobie sprawę, że od zera, może od -5 będę musiał grzać prądem? Tłumaczę, że przecież większość pomp grzeje do -15-20 a nawet niżej a on pyta jakich? Chwilę jeszcze grzecznościowo podyskutowałem i wyszedłem, ma się rozumieć pompy nie zamówiłem.

    Byłem w takim szoku, ze nawet nie dopytałem dokładnie jaką pompę chciał mi sprzedać - później po cenie wnioskowałem że chyba jakiś chiński ON/OFF. I teraz wyobraź sobie, ze ktoś nie jest biegły w internecie, chce pompę, i trafia trzy razy z rzędu do tego typu firmy - pozamiatane. Tak się właśnie tworzą mity....
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  8. #48
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grzesio1712

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-232
    Posty
    322

    Domyślnie

    @Nurek_ no i widzisz. Forum jest pomocne bo są tu z reguły sami praktycy. Sam teraz staram się określić budżet na budowę domu. Rozważam pompę powietrzną, ale wszędzie czytam że -5 stopni na zewnatrz i kaplica. Gdzie nie czytam to każdy pisze, że to właśnie tylko uzupełnienie. Jak to jest naprawdę?

  9. #49
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzesio1712 Zobacz post
    Gdzie nie czytam to każdy pisze, że to właśnie tylko uzupełnienie. Jak to jest naprawdę?
    Gdzie to czytasz? Rzuć linki

  10. #50
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grzesio1712

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-232
    Posty
    322

    Domyślnie

    https://budogram.pl/porada/379-ogrze...UaAkKdEALw_wcB

    Jest to jeden z wielu. Po prostu te informacje są powielane. Tak naprawdę styczniowy (chyba styczniowy) murator mnie oświecił, bo tam pisali o temperaturach poniżej -25*

  11. #51
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzesio1712 Zobacz post
    https://budogram.pl/porada/379-ogrzewanie-domu-energia-z-powietrza-pompa-ciepla-czy-warto?gclid=Cj0KCQiAnNXiBRCoARIsAJe_1coRUQAqMxMSiq vznwG03f6MA6aHN3gdEI_B-deTn8QxX4QhI0oxzuUaAkKdEALw_wcB

    Jest to jeden z wielu. Po prostu te informacje są powielane. Tak naprawdę styczniowy (chyba styczniowy) murator mnie oświecił, bo tam pisali o temperaturach poniżej -25*
    Szok normalnie.
    Nie dziwię się, że "dziennik telewizyjny" jest tak chętnie oglądany

  12. #52
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grzesio1712

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-232
    Posty
    322

    Domyślnie

    @Arturo ktoś Ci pisał kiedyś że jesteś gburem? Na pewno wiedzę masz dużą poprzez własne doświadczenia. Lubisz pomagać ludziom, ale przy okazji musisz zaznaczyć swoją wyższość. Ego masz dużo większe niż liczba postów całego forum

  13. #53
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzesio1712 Zobacz post
    @Arturo ktoś Ci pisał kiedyś że jesteś gburem? Na pewno wiedzę masz dużą poprzez własne doświadczenia. Lubisz pomagać ludziom, ale przy okazji musisz zaznaczyć swoją wyższość. Ego masz dużo większe niż liczba postów całego forum
    Dziękuję

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.306
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzesio1712 Zobacz post
    wszędzie czytam że -5 stopni na zewnatrz i kaplica.
    Konkretnie, to gdzie to czytasz?

  15. #55
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grzesio1712

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-232
    Posty
    322

    Domyślnie

    No widzisz. Z Toba nie da się pogadać jak z dorosłym. Chciałeś linka, dostałeś, to musiałeś "uderzyć" z drugiej strony.
    EDIT: Kaizen, wrzuciłem pierwszy lepszy link. Ta informacja jest powielana. Zaznaczam że dopiero od miesiąca się w to zagłębiam i im dalej w las tym zdania są zróżnicowane. Link parę postów wyżej odnosił się do tego, że pompa powietrzna nie jest traktowana jako główne i jedyne źródło ciepła.
    Ostatnio edytowane przez grzesio1712 ; 02-02-2019 o 11:47

  16. #56
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzesio1712 Zobacz post
    No widzisz. Z Toba nie da się pogadać jak z dorosłym. Chciałeś linka, dostałeś, to musiałeś "uderzyć" z drugiej strony.
    Najmocniej przepraszam jak poczułes się urażony
    Po prostu po przeczytaniu tegoż artykułu byłem zszokowany.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 02-02-2019 o 12:38 Powód: bez politykowania

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    grzesio - Cała Skandynawia jedzie na PC. Od urzędów i hal sportowych po domy.
    Technologia znana od min. 30 lat.

  18. #58
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grzesio1712

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-232
    Posty
    322

    Domyślnie

    Arturo spoko. Nie jestem urażony bo nie jestem dzieckiem. Ty mam nadzieję też nie wziąłeś tego do siebie. Nie w tym rzecz. Jeśli korzystam ze stron, które piszą bzdury to nalezy zwrócić uwagę i dać jakieś rzetelne źródło. Poza Muratorem
    @Elfir - Czyli krótko mówiąc. Nie ma się czego obawiać w pompie powietrznej, pod warunkiem poprawnego dobrania?

  19. #59
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzesio1712 Zobacz post
    Arturo spoko. Nie jestem urażony bo nie jestem dzieckiem. Ty mam nadzieję też nie wziąłeś tego do siebie. Nie w tym rzecz. Jeśli korzystam ze stron, które piszą bzdury to nalezy zwrócić uwagę i dać jakieś rzetelne źródło. Poza Muratorem
    @Elfir - Czyli krótko mówiąc. Nie ma się czego obawiać w pompie powietrznej, pod warunkiem poprawnego dobrania?
    Spoko, też nie jestem dzieckiem.
    Najlepszym źródłem na poznanie właściwości są użytkownicy pomp ciepła i nie tylko pomp ale wszystkiego np aut, TV itp a takich tutaj jest bez liku.
    No i własny rozum a nie tylko słowo czytane czy oglądane.
    Gdybyś wyszedł trochę poza krąg i otoczenie to jak Elfir pisze, powietrzna pompa nie jest znana od wczoraj a od dziesięcioleci i z powodzeniem jest uzytkowana na całym Świecie.
    Przeze mnie od 6 lat i nawet przy - 26st.C nie zajaknela się.

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzesio1712 Zobacz post
    Arturo spoko. Nie jestem urażony bo nie jestem dzieckiem. Ty mam nadzieję też nie wziąłeś tego do siebie. Nie w tym rzecz. Jeśli korzystam ze stron, które piszą bzdury to nalezy zwrócić uwagę i dać jakieś rzetelne źródło. Poza Muratorem
    @Elfir - Czyli krótko mówiąc. Nie ma się czego obawiać w pompie powietrznej, pod warunkiem poprawnego dobrania?
    tak.
    Ale!
    Czasem nie warto ładować dużo kasy w powietrzną PC dużej mocy, bo raz na 10 lat będzie zima stulecia, gdzie faktycznie -30 stopni jest potrzebne.
    Bardziej ekonomiczne może być kupienie słabszej, tańszej PC i dogrzanie grzałką.
    Kwestia jakie będziesz miał oferty i jak dobrze ocieplony dom.

    Dla Poznania temperatury obliczeniowe to - 18 stopni. Takiej temperatury zimą nie było od co najmniej 5 lat (okres, w którym mieszkam w domu i temperatury sprawdzam). Średnio jest max - 10 stopni i to kilka dni.

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony