dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Przyłącze Energa Operator

    Cześć, otrzymałem warunki przyłączenia i umowę o przyłączenie. Zostanie zbudowana linia kablowa kablem YAKXS 4x120 o długości około 300 m i postawiona szafka na granicy działki. Moc przyłączeniowa 13 kW. Opłata za przyłączenie 752,97 zł brutto. Pracownik Energii powiedział mi, że to będą wszystkie moje koszty, że koszt budowy linii kablowej o długości 300 m jest po stronie Energii. Czy napewno Energa nie przerzuci na mnie kosztu budowy?

  2. #2

    Domyślnie

    Energa nie przerzuci na Ciebie kosztu budowy, W Twoim zakresie będzie od tej szafki do rozdzielni w domu

  3. #3

    Domyślnie

    Witam
    Koszty pokrywa Energa, opłata przyłączeniowa wynika z zatwierdzonej przez URE taryfy. Minusem jest natomiast termin wykonania wynikający z umowy. Ostatnio wpisują 14-18 miesięcy od daty podpisania umowy. Warto wiec rozważyć na kiedy jest potrzebny prąd w domu i nie zwlekać z podpisaniem umowy przyłaczeniowej, tym bardziej, że opłatę wnosi się dopiero jak przyłącze zostanie wykonane.
    Inaczej ma się sprawa z umowami na przyłącze na potrzeby placu budowy. W tym wypadku wszystkie koszty ponosi inwestor.
    Więc należy się zastanowić jak zasilić budowę, bo skoro Energa chce budować linię kablową o długości 300m, to ....
    pozdrowienia znad morza

    Tomek

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aarnn Zobacz post
    Cześć, otrzymałem warunki przyłączenia i umowę o przyłączenie. Zostanie zbudowana linia kablowa kablem YAKXS 4x120 o długości około 300 m i postawiona szafka na granicy działki. Moc przyłączeniowa 13 kW. Opłata za przyłączenie 752,97 zł brutto. Pracownik Energii powiedział mi, że to będą wszystkie moje koszty, że koszt budowy linii kablowej o długości 300 m jest po stronie Energii. Czy napewno Energa nie przerzuci na mnie kosztu budowy?
    A to ciekawe. Ja mam podobne przyłącze, z tym, że moc 16,5 kW oraz 350m do podciągnięcia (taki sam kabel) i koszt ponad 7 tys. zł. Ktoś wie od czego to zależy, że ja mam tyle do zapłaty?

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Cytat Napisał mefka01 Zobacz post
    A to ciekawe. Ja mam podobne przyłącze, z tym, że moc 16,5 kW oraz 350m do podciągnięcia (taki sam kabel) i koszt ponad 7 tys. zł. Ktoś wie od czego to zależy, że ja mam tyle do zapłaty?
    Koszt przyłączenia do sieci energetycznej według cennika Energa

    Opłaty netto za przyłącza są następujące:
    przyłącze kablowe – 57,55 zł
    przyłącze napowietrzne – 42,52 zł
    przyłącze do istniejącej już sieci z grupy VI – 7,66 zł
    każdy metr przekraczający mb. 200:
    kablowe – 32,50 zł
    napowietrzne – 24,00 zł
    + podatek VAT
    Przykład
    Zakładamy przyłącze kablowe o mocy 16,5 kW, oraz musimy ponieść dodatkowe koszty gdyż miejsce dostarczanej energii znajduje się w odległości 350 metrów od źródła.

    Op = 16,5kW x 63,92 = 1054,68zł
    150 dodatkowych metrów bieżących 150 x 39,98 = 5996zł
    Razem = 7050 zł

    Kolega prawdopodobnie załapał się na elektryfikację jakiegoś osiedla lub działek pod zabudowę
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 07-02-2020 o 08:28
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony