dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    przemyslawadam@gmail

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    7

    Domyślnie Oknoplast czy krispol

    Witam
    Stoję przed dylematem jakie wybrać okna, zastanawiam się nad oknoplast winergetic premium z pakietem 3 szybowym 4glass profil veka i krispol fen 92 z pakietem 3 szybowym profil salamander okucia winhouse, oba okna o bardzo zbliżonych wspólczy nnikach. Mam też ofertę firmy abakus na profilu salamander jak w przypadku krispol.
    Oknoplast i krispol tej samej w cenie 25 tys.a abakus 23 tys. Wszystkie wyceny z ciepłym montażem. Współczynnik UW na oknie 210/150 wynosi: oknoplast 0,77, krispol 0,77, abakus 0,75. Zgrzewy najlepiej wyglądają w oknoplascie bo są idealne, krispol równe ale widoczna przerwa, abakus wyraźnie widoczne łączenie i wygląda to słabo. Mam otrzymać jescze wycene firmy witraż na profilu veka, ale mało mam informacji na temat tej firmy. Oknoplast jak i krispol wyglądają naprawdę solidnie, i mam poważny dylemat które wybrać. Kolor oczywiście winchester. Z góry dziękuję za podpowiedź.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie dalej niż wczoraj widziałem na fb zdjęcie okien Oknoplast. Ich "cienki" zgrzew wyglądał tak sobie. Na pewno daleko mu było do ideału: https://web.facebook.com/photo.php?f...&theater&ifg=1
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    przemyslawadam@gmail

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    7

    Domyślnie

    Faktycznie zdjęcia na Facebooku przedstawiają okno oknoplast winergetic premium ale zgrzewy to już porażka, te które oglądałem wyglądały zupełnie inaczej, w tej sytuacji okna krispol fen 92 wyglądają zdecydowanie lepiej od tych przedstawionych na fb. Teraz do dobiero pojawiła się wątpliwość, chyba rzucę monetą Dzięki za porzucony materiał do analizy.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Wiesz.. ja uważam, że to co tam widać to normalne, dobre zgrzewy. Czasem to co handlowcy naopowiadają w salonie to ... brak słów.
    Czasem coś, co wygląda dobrze na foto w katalogu na żywo jest takie sobie:
    np. ekstra cienki zgrzew:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190103_131728.jpg
Wyświetleń:	2307
Rozmiar:	87,3 KB
ID:	425949
    ale już od strony wewnętrznej, na kolorze białym:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190103_131740.JPG
Wyświetleń:	1821
Rozmiar:	89,2 KB
ID:	425950
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Fin
    Dwa zdjęcia
    Dwa różne rodzaje zgarnięcia zgrzewu
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Fin
    Dwa zdjęcia
    Dwa różne rodzaje zgarnięcia zgrzewu
    A jedno okno! Biały wewnątrz, złoty dąb na zewnątrz.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Bo tak się robi
    Nitkowy w surowym PVC nie wychodzi
    To i tak dobrze że zrobiono "v" a nie tradycyjne zagarniecie
    Pomijam kwestie nie raz tu poruszana
    Co innego zdjęcie o wysokiej rozdzielczości i często makro gdzie na ekranie 0.1mm wypełnia połowę obrazu a co innego spojrzenie na zgrzew gołym okiem z normalnej odległośći

    Okno to nie dzieło sztuki na wernisaż czy wystawę w Muzeum Narodowym. To rzecz !!! Ma spełniać swoje funkcje. Pomijam.wyglad po wszystkich pracach wykończeniowych albo jeszcze lepiej po dwu i więcej latach użytkowania
    Sorry a nie niektórym powoli coś się przewraca
    Kupując auto z sufmiarka sprawdzisz szczelinę miedzy drzwiami a nadwoziem i przebierają jak w ulegalkach?
    Owszem możesz kupić takie gdzie szczelina będzie idealna ale zdajesz sobie sprawę jakie firmy to gwarantuje i płacisz za to niemały szmal
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    przemyslawadam@gmail

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    7

    Domyślnie

    Mam już mętlik w głowie, otrzymałem jeszcze dwie oferty firmy witraż na profilu veki za cenę z ciepłym montażem 20 tys brutto i firmy geal na profilu salamander za 18 tys brutto z ciepłym montażem, oba o parametrach nie gorszych niż oknoplast i krispol. Jeszcze kilka ofert i za darmo będę miał te okna A tak już na poważnie, krispol czy oknoplast byłby najlepszym wyborem. Bo wydaje mi się że to dwie pewne i bezpieczne firmy, i okna od nich nie będą strzały żadnych problemów i wygląd jednych jak i drugich potwierdza ich jakość wykonania. Fajnie jakby osoby które mają zamontowane jedne z tych dwóch modeli wyraziły swoja opinię.Z góry wielkie dzięki za podpowiedzi.

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    przemyslawadam@gmail

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    7

    Domyślnie

    Jednak padło na Oknoplast, wybrałem 7 letnią gwarancję na okno i 10 letnią na pakiet szybowy. Krispol ma 5 lat z obowiązkowym corocznym płatnym przeglądem technicznym w celu zachowania gwarancji. To był jedyny powód bo ogólnie Fen 92 krispolu wygląda naprawdę solidnie. W podświadomości troszkę żałuję ale rozsądek zwyciężył.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemyslawadam@gmail Zobacz post
    W podświadomości troszkę żałuję ale rozsądek zwyciężył.
    Rozumiem, że porównał Pan również treść oświadczeń obu firm oraz warunki udzielanych gwarancji i to one właśnie zdecydowały?
    PRO QUALITY

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    przemyslawadam@gmail

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    7

    Domyślnie

    Dokładnie tak właśnie zrobiłem, zapoznałem się z treścią jednej jak i drugiej gwarancji.

  12. #12
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    przemyslawadam@gmail

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    7

    Domyślnie

    Właśnie zamontowano mi okna winergetic premium w kolorze obustronny winchester w ciepłym montażu, okna wyglądają rewelacyjnie, była to dobra decyzja, jeśli ktoś zastanawia się właśnie nad tym modelem w tym kolorze to w realu okna wyglądają naprawdę świetnie, jeśli ktoś się waha, albo chce się upewnić co do koloru mogę przesłać zdjęcia na priv, pomoże to na pewno podjąć decyzję.

  13. #13

    Domyślnie

    Ja wybrałem Krispol i jak drugi raz miałbym wybierać to wybrałbym Oknoplast. To jednak firma sprawdzona i uznana w segmencie premium. Natomiast Krispol to tylko bramy. W oknach nie działają za długo i to widać. Sprzedaja poprzez sieć zewnętrznych dystrybutorów ale w ogóle ich nie kontrolują. Jakość obsługi mizerna,nie dotrzymują terminów i ustaleń. Obecnie reklamuje okna po miesiącu użytkowania. Czekam na odpowiedz. Podejrzewam ze czeka mnie przygoda w sądzie ale nie odpuszczę. Okna słabo chodzą. Ciężko się otwierają i zamykają. Trzeszczą jak marketowe. Trzeba użyć siły aby się zamknęły.

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bobbudowniczy1981 Zobacz post
    Ja wybrałem Krispol i jak drugi raz miałbym wybierać to wybrałbym Oknoplast. To jednak firma sprawdzona i uznana w segmencie premium. Natomiast Krispol to tylko bramy. W oknach nie działają za długo i to widać. Sprzedaja poprzez sieć zewnętrznych dystrybutorów ale w ogóle ich nie kontrolują. Jakość obsługi mizerna,nie dotrzymują terminów i ustaleń. Obecnie reklamuje okna po miesiącu użytkowania. Czekam na odpowiedz. Podejrzewam ze czeka mnie przygoda w sądzie ale nie odpuszczę. Okna słabo chodzą. Ciężko się otwierają i zamykają. Trzeszczą jak marketowe. Trzeba użyć siły aby się zamknęły.
    Zerowa wiarygodność posta jak i samego użytkownika. Wygląda to na bardzo prymitywną reklamę producenta spod Krakowa. Nie po raz pierwszy zresztą jak poczytać cały wątek....
    Zadziwiające jest, że "zawiedziony" jednym produktem klient wskazuje konkurencję, której okien nie kupił jako te, które powinien wybrać
    Wątek proponuję zostawić by każdy potencjalny klient mógł zapoznać się z metodami stosowanymi przez niektórych dostawców i samodzielnie wyrobić sobie opinię.
    Ostatnio edytowane przez bwojtek ; 27-02-2020 o 21:27

  15. #15

    Domyślnie

    Też stoimy przed takim samym wyborem, firma która będzie wykonywała montaż poleca krispol...

  16. #16
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Greg_81

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Lublin
    Posty
    467
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mam oknoplast kilka razy już regulowane szczególnie te większe tarasowe, mam pewien niedosyt ... pamiętajcie tylko o jednym, aby nie brać koloru jednostronnie, ja wybrałem złoty dąb obustronnie i mam barwione w masie a nie jakieś naklejki ....
    Dom 150m2 + 20m2 garaż ogrzewany PC 7,2 kw HCT + 380m spiralnego Sciany silka +20 Grafit, Poddasze 2x15 Wełna, Podłoga 3x5cm. _ Reku Domekt R 400 H + C6.1 Okna 3szyby z taśmami
    Z cyklu ciekawe strony https://www.windytv.com
    Jakość powietrza - Sprawdź https://airly.eu/map/pl/
    Coś do fotowoltaniki https: www.suncalc.org

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greg_81 Zobacz post
    Mam oknoplast kilka razy już regulowane szczególnie te większe tarasowe, mam pewien niedosyt ... pamiętajcie tylko o jednym, aby nie brać koloru jednostronnie, ja wybrałem złoty dąb obustronnie i mam barwione w masie a nie jakieś naklejki ....
    Ależ na Twoim barwionym w masie są takie same "naklejki". I to z dwóch stron ;p
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony