dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Centralne ogrzewanie

  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Piotr691

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    1

    Domyślnie Centralne ogrzewanie

    Piec ferroli domiproject f24, po wymianie naczynia przeponowego zauważalny spadek ciśnienia na manometrze do 0.8 albo niżej i piec nie załącza się. Minimalne otwarcie zaworu dopuszczajacego wodę powoduje szybki wztorst ciśnienia do 1.2. Przed wymiana naczynia przeponowego taki wzrost ciśnienia następować dopiero po paru sekundach. Czy to może być problem z manometr em?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    problemem może być złe ciśnienie wstępne poduszki w naczyniu wzbiorczym
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    arek67

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Żary
    Kod pocztowy
    68-200
    Posty
    1

    Domyślnie Modernizacja starej kotłowni

    Nie jestem hydraulikiem, ale ze względów finansowych muszę sobie poradzić z projektem i wykonaniem, jeżeli ktoś znający temat będzie chciał mi pomóc to z góry dziękuje.
    W razie zaniku prądu mam w kotłowni system zasilania awaryjnego, który pracuje z pompą przez 12 godz.
    Kotłownia jest umieszczona pól metra poniżej mieszkania grzejniki mam na parterze i piętrze.
    Zbiornik wyrównawczy otwarty (obecnie) umieszczony jest na piętrze pod sufitem nie fachowo, bo podpiąłem go na tej samej rurze (18mm), co zasilanie na grzejniki a powinna być osobna rura, ale sprawdził się już kilka razy jak kocioł zagotował wodę, gwizdało, stukało, ale wyrzucało wodę.
    W nowym projekcie planuje zainstalować zbiornik przeponowy i przelewowy dla bezpieczeństwa chcę zamontować zawór schładzający dwufunkcyjny lub wężownice z chłodnicą, nie wiem co będzie działać lepiej i bezpieczniej. Dołączam projekty do oceny i jeden rys. instalacji w mieszkaniu.

    Mam kilka pytań:
    1.Czy zbiornik przelewowy może być w kotłowni ok.30 cm nad buforem? (rys.nr1)
    2.Czy można połączyć dwa zbiorniki membranowe 35l zamiast jednego dużego 70l ? (rys.nr2)
    3. Czy piec na węgiel można podłączyć do wężownicy w buforze ?
    4. Jakie zastosować przekroje rur miedzianych do moich projektów ?
    5. Jakie zawory mieszające Afriso ¾ ‘’czy może 1’’ i jaka przepustowość ?
    6. Czy pompy są w odpowiednich miejscach ?

    Dziękuje
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.1a Szczegółowy - forum.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	21,5 KB
ID:	440638   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.1b Szczegółowy - forum.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	21,2 KB
ID:	440639   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Odbiorniki w mieszkaniu 2.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	19,7 KB
ID:	440642  
    Ostatnio edytowane przez arek67 ; 09-02-2020 o 20:49

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony