dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Raf32

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    11

    Domyślnie

    Jestem zakochany w drewnie pomimo jego wad. W porównaniu vs dom murowany na pewno przegrywa na wielu frontach. Ale drewno to drewno. Skoro ten z balików po przeróbkach ociepleniowych to jak piszesz będzie już raczej "szkielecior" to daję sobie spokój i zamawiam tarcicę pod samodzielna budowę. Ocieplę ściany, podłogę i dach i tak mnie wyjdzie finansowo ten letniak tyle samo co z balików.

  2. #22
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    scina10

    Zarejestrowany
    Jun 2021
    Skąd
    piła
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam.
    Odnowię temat.

    Posiadam działkę 300m2 rekreacyjną ROD na której jest postawiona altanka murowana ok 4x4. Altanka ma ok 35 lat i wymaga remontu. Chcielibyśmy z rodziną w sezonie nocować na działce, dlatego postanowiłem zburzyć tą altanę i w jej miejsce postawić domek drewniany z balika 45mm o wymiarach 5x5. Pod starą altaną jest fundament wylany na 50cm w głąb dookoła i zalana posadzka na szlace o głębokość ok 8cm. Nie chciałbym tego skuwać, a wykorzystać pod nowy domek. Płyta jest równa z ziemią, dlatego moje pytanie jest takie: Czy mogę tą płytę wykorzystać dorabiając z jednego boku 1m fundament tak jak jest stary 50cm w głąb i 1m z przodu (wtedy wyjdzie 5x5) i zalać wszystko razem na starą płytę jeszcze 10cm aby wystawała ponad grunt, razem wtedy wyszło by ok 18cm posadzki + fundament 50cm. ?

    Druga opcja jaką rozważam to ustawienie bloczków (40szt. tak zaleca producent domków) na starej płycie + na brakującym 1 metrze z przodu i z boku na gruncie na odpowiedniej podsypce. Tylko, że domek będzie trochę wysoko 12cm bloczek + 9,5cm legar na którym stoi domek. Która opcja lepsza?
    Ostatnio edytowane przez scina10 ; 18-06-2021 o 13:03

  3. #23

    Domyślnie

    Myśl szybsza niczym światło jest ? Ale pokonanie drogi przez ocean trochę ajmuje ale do pojęcia większości jeszcze nie doszła . Dekady temu w USA zrobione doświadczalne domki z różnych materiałów i porównano je. Wyniki łatwe do ogarnięcia w necie

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony