dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kamil4

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Kod pocztowy
    05-408
    Posty
    63

    Domyślnie projekt DOM NA WSPÓLNEJ pracownia MGPROJEKT

    Witam,

    Czy na forum są użytkownicy którzy zrealizowali ten projekt??
    https://www.mgprojekt.com.pl/na-wspo...qo_Ve5UM8CtcZw

    Interesują mnie informacje na temat kosztów. Czy koszty podane na zalinkowanej stronie są realistyczne??

    W chwili obecnej staramy się wraz z moją partnerką znaleźć projekt domu który nie byłby za drogi w budowie. Jeśli chodzi o wyżej wspomniany projekt to w celu obniżenia kosztów moglibyśmy zrezygnować z kominka i łazienki w sypialni na 1 piętrze. Dom chcemy wybudować w gminie Wiązowna graniczącej z Warszawą.

    Obecnie dysponuję kwotą około 350 000 zł. Budowę chciałbym ukończyć najpóźniej w perspektywie 4 lat. Obecnie mieszkam w Wielkiej Brytanii więc tylko budowa w systemie zleconym wchodzi w grę.

    Dziękuję za wszelkie informacje.

    Kamil

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    W systemie zleconym, będzie ciężko koszty utrzymać w ryzach. Rezygnacja z kominka, a szczególnie jednej niekoniecznej łazienki, to będzie duża oszczędność. Wyposażenie łazienek, zaraz po kuchni, to najdroższe pomieszczenia domowe. Masz kogoś zaufanego, kto na miejscu przypilnuje budowy? Bez tego nie zabierałbym się do budowy. w innym wypadku, wolałbym po powrocie do Polski wynająć mieszkanie na 2 lata i dopilnować inwestycji.
    Planujecie dużą rodzinę? Taka ilość pokojów wskazuje na liczną rodzinę. Prosi się o wykreślenie z salonu kominka+komina. Przy cięciu kosztów, zrezygnowałbym z WC na parterze i drzwi oddzielających pokoje od części dziennej. Przy braku kominka, WC będzie prawie w salonie, a to zły pomysł. Dach prosty, tani w realizacji i łatwy w izolacji, na+. Ogrzewany będzie gazem lub PC domyślam się, bo na paliwo stałe to za mała kotłownia.
    To niemały dom, mimo cięcia wydatków, może $ zabraknąć, ceny galopują. Potrzebujesz aż tylu pokoi?

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kamil4

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Kod pocztowy
    05-408
    Posty
    63

    Domyślnie

    Moi rodzice i rodzeństwo mieszkają w tej samej miejscowości więc byłoby komu budowy pilnować.

    W tej chwili mamy jedną córkę ale moja narzeczona coraz częściej wspomina, że chciałaby mieć jeszcze jedno dziecko i chciałaby żeby zamieszkali z nami jej rodzice więc docelowo w domu mieszkałoby 5 do 6 osób.

    Kotłownie powinna być na paliwo stałe. Niestety tam gdzie planujemy wybudować dom nie ma gazociągu i nie sądzę żeby w najbliższej przyszłości został wybudowany.
    Ostatnio edytowane przez Kamil4 ; 03-02-2019 o 13:41

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Dlaczego nie rozważacie PC?
    Przynajmniej nie będziecie truli własnych dzieci.

    Ta kotłownia w projekcie jest chyba za mała na paliwo stałe?
    Jak zamierzacie grzać ciepłą wodę do mycia latem?

    Na pewno odwróciłabym bieg schodów.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kamil4

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Kod pocztowy
    05-408
    Posty
    63

    Domyślnie

    Szczerze to pompa ciepła nie przyszła mi do głowy.
    Nawet nie mam pojęcia jak wygląda to od strony kosztów.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Po pierwsze w tej kotłowni z projektu i tak pieca na ekogroszek z podajnikiem nie wstawisz.

    A skoro likwidujesz kominy, to zrób to totalnie i postaw na rekuperację. W XXI wieku to standard.

    Po drugie zwróć uwagę na sypialnię seniorów - wstawanie z łózka osoby starszej, śpiącej przy ścianie będzie bardzo niewygodne. A seniorzy mają słaby pęcherz i wstają w nocy.

    Toaleta gościnna - wchodzi się praktycznie w sedes. Przy otwartych drzwiach trzeba go wymijać, bo jest zbyt ciasno, by jakoś swobodnie się obrócić.

  7. #7

    Domyślnie

    Zdecydował się Pan na budowę tego domu ? Interesują mnie właśnie koszty i wysokość ściany kolankowej - nie widzę takiej informacji na stronie.
    Jeśli chodzi o te koszty budowy podane na stronie to myślę, że są nie aktualne albo mocno gospodarcze. Zresztą my i tak wprowadzimy pewne zmiany. Zdecydowanie powiększymy mniejsze mieszkanie kosztem dużego, ale to są już kwestie do omówienia z projektantem/architektem.
    A jeśli chodzi o pompę ciepła to nie jest to tania inwestycja - kilkadziesiąt tysięcy trzeba liczyć. W mniejszych projektach domów widziałam, że ludzie płacili po około 50k.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    chyba za gruntową.
    Bo powietrzna to ok. 30 tyś. (lub mniej)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony