dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    art_composites

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Józefów
    Kod pocztowy
    05-410
    Dzielnica
    Michalin
    Posty
    198

    Domyślnie Grupa Taryfowa a Fotowoltaicznej ?

    Witam. Czy grupa taryfowa ma jakieś znaczenie przy instalacji fotowoltaicznej ? Koszty przesyłowe itp ?

  2. #2

    Domyślnie

    Jeżeli się bilansujesz w skali roku nie ma znaczenia,ale jeżeli masz taryfę dwustrefową to można zalożyć instalację na pokrycie tylko droższej taryfy, zwrot z inwestycji 3-4 lata, potem możesz pomyśleć o rozbudowie

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarosław Laskowski Zobacz post
    , zwrot z inwestycji 3-4 lata,

    Oj chyba troche przeadziłeś z tym 3-4 lata, stawiam ze raczej 7-8 ale chetnie poczytam jakie zalozenia przyjales ze taki okres zwrotu Tobie wyszedł
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    G12AS nie da się połączyć z PV.
    Osobiście mam G11 ponieważ zużywam energię w większych ilościach między 6tą , a 23cią .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    art_composites

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Józefów
    Kod pocztowy
    05-410
    Dzielnica
    Michalin
    Posty
    198

    Domyślnie

    Czyli gruba taryfowa jest bez znaczenia ? Ogólnie większe zużycie mam w dzień. Nie mam pompy ciepla, więc normalne zużycie.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    W grupach taryfowych innych niż G11 za energię pobieraną w droższej taryfie (często zwanej "dzienną") zawsze płacimy drożej niż w G11. Upust mamy w tej drugiej. Ta druga taryfa jest w większości w nocy.
    Niektóre urządzenia prądożerne, takie jak pralka hałasują, więc mogą być załączane w nocy jeśli są dość oddalone od naszej sypialni.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony