dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 36

Temat: Budowa - wlkp

Domyślnie Budowa - wlkp

Witajcie!
    coś co kiedyś wydawało mi się absolutnie niemożliwe, dziś staje się faktem.
    rozpoczynamy budowę swojego domu...

na początek kilka suchych faktów.

budowa w okolicy Rokietnicy/ wielkopolska
    działka malutka ok. 680m2 z frontem 22m oraz długa na niewiele ponad 30m.
    dom parterowy 150m2 z czego 120m2 powierzchni użytkowej, 30 to garaż + kotłownia.

o tyle może to być ciekawy temat, że mam zamiar rzetelnie opisywać wszystkie koszty, absolutnie w całości będę korzystał z firm zewnętrznych, nie mam żadnych wujów elektryków, szwagrów artystów itp.

na początek koszt zakupu działki - 120.000zł
    projekt inywidualny - 7380zł

ceny brutto.

to tyle, obecnie czekamy za projektem, pozwolenia i wio....

Domyślnie

Powodzenia "sąsiad" jakiś rzut?

SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kalic

Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

Domyślnie

również pozdrawiam sąsiada, przełom wiosna/lato tego roku planuję start z budową w gminie Rokietnica

Domyślnie

cześć "somsiady"
    popołudniu wrzucę rzut

Ostatnio edytowane przez patrick99 ; 05-02-2019 o 13:01

Domyślnie

dzisiaj tj. 04.04.2019 odebrałem w końcu gotowy projekt.
    w poniedziałek leci do urzędu wniosek o PnB.
    po cichu liczę, że w czerwcu wystartujemy ale co raz mniej realny robi się ten termin

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEMMODERATOR FORUM
    Elfir

54

Domyślnie

Może lepiej ten temat przenieść do dzienników budowy?
    Bo widzę, że jest właśnie bardziej taki relacjonujący niż zmagający się z konkretnym problemem.

Domyślnie

a to gdzie już zostanę "umieszczony" tam będę sobie skrobał.
    robię to bardziej dla siebie
    kolejne koszty - 850zł projekt przyłączenia wody

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEMMODERATOR FORUM
    Elfir

54

Domyślnie

Chodzi o zachowanie czytelności forum - relacje z budowy po prostu sa w dziale "dzienniki budowy".

Domyślnie

no cóż...miało być tak pięknie, a wyszło jak zawsze.

z wodą cuda, z prądem cuda...wszędzie tylko CZEKAĆ.
    Enea dalej sobie...9 miesięcy na postawienie skrzynki elektrycznej, później kolejne kilku tygodni (bliżej nieokreślone na razie) na podłączenie licznika. SUPER.

z wodą też cuda, aż nie chce mi się opisywać...zbiorę się może, jak już to wszystko się wyprostuje.
    niestety opis projektu zawierał kilka małych błędów, przez co również nie otrzymałem jeszcze pozwolenia na budowę - licze, że do końca maja uda się to też ogarnąć - rozmawiałem z Panią urzędnim ze Starostwa (bardzo miła babka) i przekazała mi, że jak tylko zostaną dostarczone poprawione dokumenty, przepchnie pozwolenie najszybciej jak się da.

Ekipa czeka, mają w tym tygodniu ogrodzić działkę i jak tylko będzie pozwolenie, od razu ruszają pełnym ogniem - plan to zamieszkać w okolicy września 2020.

aha - dla ciekawskich.
    dom 155m2, parterowy, w całym domu podłogówka, (ogrzewanie pellet) okna 3 szybowe, dachówka ceramiczna, styro 20cm, porotherm 24cm, dzialówki też porotherm, całość kosztów z elewacją + kuchnia wg projketu, tynki maszynowe + gładzie + farba - 400.000 brutto zapisane w umowie z ekipą wykonawczą.
    całość zlecona ZERO pracy własnej, zero znajomości i angażowania rodziny, kompletnie wszystko zlecane ekipie.

Domyślnie

odebrałem pozwolenie na budowę, z pieczątką, że decyzja jest wykonalna, czyli oficjalnie mogę ruszać z pracami!
    w weekend prawdopodobnie będzie już geodeta tyczył budynek, w poniedziałek wchodzi ekipa.
    wrzucam sobie 1 zdjęcie "gołej" działki ku pamięci i...niech się dzieje!

Domyślnie

Powodzenia "sąsiad"

Domyślnie

ława fundamentowa zalana.
    bloczki fundamentowe zamówione.

Domyślnie

W środku po wykopać to glina? Chyba jej tam nie zostawisz?

Domyślnie

oczywiście, że nie, już jej tam nie ma, dzisiaj została usunięta. zaktualizuję jutro foto

SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kalic

19

Domyślnie

Tak z czystej ciekawości dwa pytania: Ławy lane bez szalunku? I jaka jest izolacja pionowa i pozioma?

Domyślnie

ławy lane bez szalunku, nie ma izolacji pionowej ani pod ławami nie ma chudziaka, dopiero na ławy przyjdzie papa.

zdaje sobie sprawę, że zaraz będzie bicie piany, że na pewno będzie wilgoć itp. - no ale taki urok tego forum j
    grunt bardzo suchy, sama glina.

SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kalic

19

Domyślnie

Cytat Napisał patrick99 Zobacz post
    ławy lane bez szalunku, nie ma izolacji pionowej ani pod ławami nie ma chudziaka, dopiero na ławy przyjdzie papa.

zdaje sobie sprawę, że zaraz będzie bicie piany, że na pewno będzie wilgoć itp. - no ale taki urok tego forum j
    grunt bardzo suchy, sama glina.
    Mam zaofertowany podobny sposób budowy a jestem z drugiej strony gminy Rokietnica. Zakładam więc, że teren i warunki posadowienia takie same (lub bardzo zbliżone).

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    maaszak

Kod pocztowy
    61-315

Domyślnie

Cytat Napisał patrick99 Zobacz post
    zdaje sobie sprawę, że zaraz będzie bicie piany, że na pewno będzie wilgoć itp. - no ale taki urok tego forum
    Spoko, raczej nie...
    To tylko ława. Pod spód o ile coś się daje (folia/chudziak) to tylko po to, by woda zarobowa z lanego betonu za szybko nie uciekała w grunt (tu glina, więc zjawisko zminimalizowane). Izolację (papę) daje się dopiero na ławę. Czyli wszystko w normie.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia