dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Kto doradzi jak urządzić podwórko?

    Ponieważ kończe remontować dom więc przyszedł i czas na podwórko . Na zdjęciach poniżej widnieje część działki którą chciałbym zagospodarować , na pierwszym miejscu wjazd koparko ładowarki w celu usunięcia betonowych starych chodników i wyrównanie terenu ,( miejscami jest wyżej a miejscami niżej ).
    Dopuszczam usunięcie wszelkich krzaków i roślin poza tujami które oddzielają mnie od sąsiada wzdłuż wjazdu do garażu .
    Zamierzam wykonać podjazd do garażu z kostki brukowej oraz chodniki z tyłu domu oraz dojście do furtki też z kostki , Ponieważ słabo u mnie z twórczością i wyczuciem dopasowania a nie jeden (jedna) z was jest tutaj fachowcem to miałbym do was kilka pytań :
    1- Jaką kostkę najlepiej wybrać aby nie zarosła zaraz mchem i była w miare trwała i niedroga
    2- Wykonać jeden szeroki pas jako wjazd do garażu czy może lepiej 2 węższe pojedyncze ?
    3 Jak zagospodarować miejsce pomiędzy dojazdem do garażu - chodnikiem - domem a płotem od strony drogi ? Chodzi o ten plac od strony drogi przed domem . A może w jakiś sposób zrobić tam miejsce na samochody ewentualnych gości ?
    4 . Jaką roślinność zastosować w miejscu z punktu 3 . dotychczas nie chce rosnąć tam nawet trawa bo przez większość dnia świeci tam ostre słońce .
    5 . Jaki kolor kostki będzie pasować do koloru elewacji ?
    6 . Z tyłu za domem chciałbym postawić altanę grillową gdzie byście ją postawili ?
    Wszelkie sugestie mile widziane , w planie montaż systemu nawadniania , oświetlenia punktowego w kostce brukowej . Mam również możliwość przywieźć duże głazy pełniące funkcje ozdoby .

























  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Nie masz klasycznego wyjścia tarasowego?

    W tej sytuacji dobrze jest sobie gdzieś w ogrodzie taki zaplanować. Na twoim miejscu zrobiłabym go przy ścianie garażu i nakryła pergolą z pnączami.
    Ukryje to bryłę garażu (wtopi w ogród).

    Ograniczyć trawniki w miejscach, w których i tak nie będziecie z nich korzystać (jak front). Trawnik jest drogi i pracochłonny.
    Modne są ostatnio ogrody preriowe:





    Wzdłuż budynku i podjazdu do garażu warto zrobić żwirową rabatę (żwir ochroni elewację przed brudzeniem się) z wysokimi trawami ozdobnymi.

    Zastanówcie się czy chcecie jakieś rośliny użytkowe, grządki?
    Przemyślcie system nawadniania (chyba, że macie wysoki poziom wód gruntowych)

    Warto przewidzieć miejsce na suszenie prania i kompostowniki.

  3. #3

    Domyślnie


    A jest możliwość żebyś mi to jakoś narysowała koleżanko Elfir ? Jestem przekonany że więcej wymyślisz przez chwile niż ja przez tydzień . Moge ewentualnie przesłać plik w autocadzie
    Miejsce na grządki i pranie i kompostownik mam przewidziane z tyłu działki jakby za garażem ( tej części nie widać na zdjęciach ) Natomiast wszystko co widać na zdjęciach jest do zagospodarowania jako częśc rekreacyjno- wypoczynkowa .
    Nie masz klasycznego wyjścia tarasowego?
    No niestety nie ma wyjścia tarasowego , kiepskie ułożenie budynku na działce ..


    Wzdłuż budynku i podjazdu do garażu warto zrobić żwirową rabatę (żwir ochroni elewację przed brudzeniem się) z wysokimi trawami ozdobnymi.
    w takiej sytuacji żwir wysypuję na gruncie czy na foli i zostawiam otwory w folii w których będzie rosnąć trawa ozdobna ? Jakie trawy konkretnie sie do tego nadają , widziałem takie coś i bardzo mi sie podoba jednak nie znam sie na rodzajach ...
    Ograniczyć trawniki w miejscach, w których i tak nie będziecie z nich korzystać (jak front). Trawnik jest drogi i pracochłonny.
    Wiec co zrobić z tym terenem przed domem od strony drogi? Myslałem właśnie o trawniku i jakiś drzewkach ......

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    "Rysowanie" ogrodów to mój zawód.

    Żwir na agrowłókninie, nie folii. Trawy najlepiej sucholubne np. Trzcinnik ostrokwiatowy, palczatka Geralda, trawa indiańska (Sogastrum nutans). Ale radzę użyć jednego gatunku niż kilku.

  5. #5

    Domyślnie

    Ktoś jeszcze mógłby się udzielić w moim temacie ? Ewentualnie odpowiedzieć na pytania z pierwszego postu ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony