dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Blanka74

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-074
    Posty
    1

    Domyślnie Stary dom sąsiada i moje drzewa

    Witam

    Przepraszam jeśli powtórzę temat ale przeszukałam forum i nie znalazłam podobnego przypadku. Odziedziczyłam dom po rodzicach z bardzo dużym ogrodem, przy granicy rosną posądzane przez tatę jeszcze choinki, które są w miarę wysokie. Drzewa są posadzone od granicy około 1 m może trochę więcej nawet jak 1 m. Mój problem polega na tym, iż 80 cm od granicy jest dom mojego sąsiada, który ma ze 100 lat i nagle sąsiad wysyła mi pocztą wezwania wzywające do usunięcia drzew, żądając przy tym naprawy rynien i zmiany dachu w związku z gnijącym igliwiem na dachu. Jedyne drzewo, które gubi igły to sosna, która ma dosłownie parę gałęzi i tak naprawdę jest strzelistym drzewem, które nie ma rozrośniętej korony ale rzeczywiście może jedna gałąź z racji bliskiej odległości domu sąsiada może trochę gubić igieł na samą końcówkę dachu. Ściana bowiem jest oddalona może o 80 cm od ogrodzenia ale dach sięga prawie do samej granicy nie mówiąc już o fakcie , że na ścianie od strony granicy są okna. Rozumiem iż może igliwie mu przeszkadzać ale jego żądania co do naprawy rynien mających co najmniej 40 lat i dachu , który ma co najmniej 70 lat po prostu burzą we mnie złość. Ok mogę usunąć drzewa chociaż wydaje mi się to żądanie bez postawne natomiast wiem, że nie skończy się tylko na wycince widząc jego żądania. Czy ktoś może mi coś podpowiedzieć? Może mieliście podobną sytuację?

  2. #2

    Domyślnie

    Co za głupi sąsiad ??!!
    Odrodzenie od sąsiada się zielenią to najlepsze co może być, a ten narzeka ?

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    twoje drzewa nie powinny wpływać na użytkowanie działki sąsiedniej.
    Co tu ukrywać - są posadzone za blisko. A jeśli nie były cięte i przerosły na stronę sąsiada, powinnaś je obciąć (i być może obniżyć ich wysokość).

    oczywiście żądanie naprawy starych rynien jest bezpodstawne, ale już ich czyszczenie z igieł można w sądzie wywalczyć.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony