Witam,
wczoraj otrzymałam ofertę na WM. Niestety kompletnie nie wiem czy to co mi zaproponowano jest dobrym rozwiązaniem, bo cenowo jakoś drogo się wydaje. Może ktoś podpowie na co powinnam zwrócić uwagę, co zmienić albo o czym rozmawiać z wykonawcą, bo nie bardzo wiem od czego powinnam zacząć. Dodam tylko, że jest to dom parterowy z nieogrzewanym garażem. Kanały mają być rozłożone na stropie. Poddasze nieogrzewane. Poniżej oferta.

Instalacja wewnątrz budynku: (materiały + praca)

Zakres:

- komplet materiałów

- instalacja kanałowa nastropowa/ścienna – rury fi 75mm (piętro) - system TermoKontrol

Wymagane 80mm izolacji (styropian) na stropie!!! (jeśli poddasze jest ogrzewane)

- połączenie centrali z pionami oraz z rozdzielaczami instalacji nastropowej rurami sztywnymi typu SPIRO, ocieplonymi wełną lamelową z powłoką aluminiową.

- przejścia o niestandardowych kątach, mijanki, załamania - kanały elastyczne typu FLEX

- podłączenie centrali kanałami typu FLEX (nawiew i wywiew w podwójnej izolacji),

- centralne rozdzielacze ze stali nierdzewnej (nawiew i wywiew)

- prace montażowe, izolacja kanałów, przepusty, anemostaty, wyprowadzenie głównych pionów na poddasze,

Razem: 9 500 Netto.

Centrala wentylacyjna

rekomendowany rekuperator o wydajności nie niższej niż 300m3 przy sprężu 150Pa,

Rekuperator Mistral SMART 300 EC (optymalny stosunek jakości do ceny): przy sprężu 150Pa, wydajność ok. 400m3/h

• Mistral SMART 300 EC automatyczny by-pass, wymiennik przeciwprądowy – 5570 PLN

• Sterownik RC6mini – 970PLN

• wbudowana nagrzewnica wstępna (rozszronieniowa) - 460 PLN


Zakres prac (1500 PLN):

- wykonanie konstrukcji pod centralę

- montaż centrali,

- odprowadzenie skroplin do punktu umiejscowionego w pobliżu centrali (do 3m)

- dostawa oraz montaż czerpni oraz wyrzutni ściennych (przebicie przez ścianę)

- podłączenie centrali kanałami typu FLEX (nawiew i wywiew w podwójnej izolacji),

- uruchomienie i wyregulowanie instalacji

RAZEM: 8500 PLN

Nagrzewnica wtórna (dostawa, montaż, uruchomienie) – jest to opcja, ale w komfortowych systemach rekuperacji jest to pozycja rekomendowana. Gwarancja utrzymania stałej temperatury nawiewu do pomieszczeń.

- Nagrzewnica elektryczna PTC (płynna regulacja mocy) 1200 netto