dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Przyłącza gaz i wodociągi

    Cześć mam dwa pytania:
    1) Wystąpiłem do wodociągów o wydanie warunków technicznych i po miesiącu dostałem od nich pismo, że warunki techniczne dostane jak podpiszę umowę przyłączeniową (skan pisma w załączniku)Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wodo war tech.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	68,3 KB
ID:	426495
    Czy to jest normalne postępowanie , że najpierw podpisuję umowę, a dopiero dostaje warunki techniczne czy jednak powinienem dostać warunki techniczne i wtedy ewentualnie zdecydować czy chce podpisać umowę czy nie?

    2)Wystąpiłem o warunki przyłącza gazu. Żebym mógł się włączyć do sieci trzeba rozbudować sieć o 200m. Dostałem informację o kosztach przyłącza, zakresie prac. W zakresie prac jest wykonanie projektu, przyłącza i nadzór nad wykonaniem i włączenie do sieci. W piśmie jest informacja, że zaprojektowanie i wykonanie instalacji gazowej jest po mojej stronie. Rozumiem że koszty rozbudowy są po stronie gazowni?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mapa gaz.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	51,9 KB
ID:	426496

    Poniżej umieszczam link do dysku google z warunkami od wodociągów i gazowni
    https://drive.google.com/drive/folde...ctBPc0gtaFoKWD

  2. #2

    Domyślnie

    Napisze jak to było u mnie, koszty projektów map itd dotyczącej rozbudowy sieci gazowej robiła gazownia. Mnie interesował zakres od skrzynki gazowej w ogrodzeniu do domu. Chyba ze masz projektowaną skrzynkę licznikową na budynku wtedy gazownia doprowadza ci gaz do domu a ciebie interesuje projekt wewnątrz budynku.

    Jeśli planujesz skrzynkę w ogrodzeniu musisz uwzględnić mapę do celów projektowych i pozwolenie na budowę przyłącza.
    ps. czasami można dogadać się z gazownią i jedną kopie mapy do celów projektowych ci dadzą...

  3. #3

    Domyślnie

    OK dzięki. Tak jak myślałem - że koszty rozbudowy po ich stronie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony