dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zeluzg

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    70

    Domyślnie kostka brukowa pod wiatę samochodową

    Witam,

    mam do położenia około 60 m kostki brukowej pod wiatę samochodową razem z dojazdem. Jeden fachowiec wycenił mi robotę na 9 tys. (w tym kostka , cement , piasek itd.) Tak się zastanawiam czy to dużo czy mało. Nie znam w ogolę cen rynkowych. Na co zwrócić uwagę przed rozpoczęciem prac , o co dopytać ?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    893

    Domyślnie

    Na dzisiejsze ceny to tanio.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał samotnik Zobacz post
    Na dzisiejsze ceny to tanio.
    Ile dzisiaj trzeba liczyć za m2 położenia kostki (podbudowa, materiał +robocizna)?
    Przymierzam się do zrobienia w tym roku do zrobienia podjazdu i schodów, ale w zasadzie jeszcze się nie orientowałem jak to cenowo wygląda. W zeszłym roku to około 140-150 zł za m2 liczyli.
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zeluzg

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    70

    Domyślnie

    też mi się wydaję , że ceny nie dal jakoś wygórowanej. Aby tylko dobrze zrobił.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    893

    Domyślnie

    W moich okolicach dzisiaj 150 zł minimum. I z reguły nie wchodzą w to krawężniki liczone osobno, palisady, schody.

    Mam połowę roboty zrobioną - wykorytowane, geowłóknina (niestety), drenaż, większość podbudowy. Firmy mają tyle roboty, że nawet nie chcą tego uwzględniać w cenie. Kiedy zaczynam dyskutować, że może by coś taniej, bo tutaj jest włożone już z 50 zł od metra, to koniec dyskusji.

  6. #6
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał samotnik Zobacz post
    W moich okolicach dzisiaj 150 zł minimum. I z reguły nie wchodzą w to krawężniki liczone osobno, palisady, schody.

    Mam połowę roboty zrobioną - wykorytowane, geowłóknina (niestety), drenaż, większość podbudowy. Firmy mają tyle roboty, że nawet nie chcą tego uwzględniać w cenie. Kiedy zaczynam dyskutować, że może by coś taniej, bo tutaj jest włożone już z 50 zł od metra, to koniec dyskusji.
    Chyba trzeba będzie zakasać rękawy i samemu to dokończyć bo jakoś tak głópio dać się dymać , też mam krawężniki położone i geowłókninę pod kamieniem i teraz tylko wyrównać maczką i położyć kostkę i jakoś nie uśmiecha mi się bulić jak za robotę od zera .

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    libra100

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    131

    Domyślnie

    Panie Arbuzowy, za reklamę to się chyba płaci?

    150zł to jest całkiem przeciętna cena za zakres, o którym piszesz.

  8. #8

    Domyślnie

    Nie myślałes o tym, że płyta ażurowa będzie dobrym rozwiązaniem? https://kamal.pl/produkty/plyta-azurowa--eko-k22_6_36/

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    libra100

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał nownow1 Zobacz post
    Nie myślałes o tym, że płyta ażurowa będzie dobrym rozwiązaniem? https://kamal.pl/produkty/plyta-azurowa--eko-k22_6_36/
    Płyty ażurowe są złem koniecznym najczęściej stosowanym gdy chce się mieć i utwardzoną nawierzchnię i zachowaną powierzchnię biologicznie czynną, bo mpzp tak nakazuje. W praktyce, ani to ładne, ani praktyczne, ani tańsze rozwiązanie.

  10. #10

    Domyślnie

    Nie mam pojęcia skąd jesteście ale ja mazowsze okolice Warszawy u nas dobra firma bierze 120-130 zł za metr kwadratowy na gotowi słabsza dopiero co startująca firma 100 zł bo właśnie taką firmę wziąłem do położenia 100 M2 ostatnio. To była kostka ozdobna aczkolwiek kładziona w miejscu że tak powiem przemysłowym pod wiate i różne takie składziki. Za żadne obrzeża i przyłączania się do starej kostki nie policzyli. Jest kilka dołków i drobnych niedociągnięć ale wiedziałem z czym się liczyć biorąc tańszych, ppprostu mi nie zależało na wizualnym wyglądzie

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    malowana_lala

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Koszalin
    Dzielnica
    https://www.facebook.com/profile.php?id=100002337593834
    Posty
    12

    Domyślnie

    A mi się wydaje, że ta cena jest ok.Oczywiście taniej byłoby to zrobić samodzielnie ale nie wszyscy potrafią lub mają na to czas,Warto także zadbać o zabezpieczeniu kostki np. na podjeździe. https://www.semmelrock.pl/warto-wied...ej-przed-zima/. Zawsze to daje pewność, że kostka będzie w dobrym stanie na długo.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony