dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    Liotrek Pesiak
    Guest
    Liotrek Pesiak

    Domyślnie Oświetlenie do czytania w łóżku

    Witam wszystkich!
    Otóż, posiadam łóżko, w którym chciałbym od czasu do czasu poczytać do snu ( czasami sam, a czasami z kimś jeszcze ^^). Z jednej strony łóżka posiadam zamontowaną półkę (nieco wyżej, niż głowa przy pozycji półleżącej).
    Mam więc do dyspozycji chyba dwa warianty:
    1. Kupić lampkę a'la biurkowa i postawić ją na wspomnianej półce;
    2. Zamontować nad łóżkiem jeden czy dwa kinkiety, jednak raz, że byłyby to modele z przewodem podłączanym do kontaktu, a dwa, że przewód tej byłby na widoku (wolałbym po prostu nie kuć);

    Czy sytuacja, w której ma się nad łóżkiem kinkiety, z których zwisają przewody, podłączone do niewidocznych, schowanych za łóżko, gniazdek, może wyglądać estetycznie? Ma sens rozpatrywanie tego? Mógłbym na przykład do takiego modelu ( https://allegro.pl/oferta/ikea-nymane-kinkiet-lampa-do-czyt-inst-stala-7608877876) zamontować przewód i z głowy.
    W momencie, gdyby padło na lampkę na półce z boku łóżka... Czy czytanie byłoby efektywne dla obojga?

    Będę wdzięczny każdemu, kto będzie mógł się ze mną podzielić swoją opinią/ doświadczeniem/ radą

    PS
    W razie potrzeby mogę załączyć szkic (wraz z wymiarami) jak to na chwilę obecną wygląda u mnie

  2. #2

    Domyślnie

    Chyba lepszym rozwiązaniem są kinkiety, można regulować kąt padania światła. Lampka biurkowa postawiana na półce jest jak dla mnie jest mniej wygodnym rozwiązaniem i prawdopodobnie też będziesz mieć problem z kablem. Może transparentny/przezroczysty przewód, albo jakiś w kolorze niekontrastującym z kolorem ściany?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 01-04-2019 o 15:19 Powód: ortografia

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Podbijam temat, ale wzrasta trudność:brak miejsca aby lampy były po bokach łóżka, co wówczas? Ale nie chcę kuć ścian, a brak miejsca na stolik nocny.....No i głupie pytanie, ale mam wrażenie, że gdy patrzę na zdjęcie .... 19.jpg to gdy się usiądzie na łóżku to głową nie uderza w te srebrne lampy?
    Ostatnio edytowane przez Sylw. ; 01-04-2019 o 19:25

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Józeffo

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-004
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sylw. Zobacz post
    Podbijam temat, ale wzrasta trudność:brak miejsca aby lampy były po bokach łóżka, co wówczas? Ale nie chcę kuć ścian, a brak miejsca na stolik nocny.....No i głupie pytanie, ale mam wrażenie, że gdy patrzę na zdjęcie .... 19.jpg to gdy się usiądzie na łóżku to głową nie uderza w te srebrne lampy?
    Dość fajne a co najważniejsze funkcjonalne są te lampki przypinane z Ikea, w twoim przypadku można je przypiąć do zagłówka łóżka

  6. #6

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	a.jpg
Wyświetleń:	109
Rozmiar:	10,8 KB
ID:	428978

    Bardziej nowoczesne rozwiązanie
    [spam]
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 08-04-2019 o 15:16

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    alggator

    Zarejestrowany
    Apr 2019
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    00-100
    Posty
    15

    Domyślnie

    Też się podepnę, chciałbym coś co wygodnie da się wyłączyć bez wychodzenia z łóżka i żeby była regulacja kąta padania światła.

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mskrzypek77

    Zarejestrowany
    Apr 2019
    Skąd
    Zakopane
    Kod pocztowy
    34-500
    Posty
    8

    Domyślnie

    Skoro ścian nie chcesz kuć, a nie masz miejsca na lampki, szafki itd, to zostaję Ci czołówka Ewentualnie przerzucić się na ebooki i jakiś czytnik do tego. Sam myślałem że się nie przyzwyczaję, ale teraz nie mogę się obejść.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Bolo_L

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    00-765
    Posty
    36

    Domyślnie

    Ewentualnie lampa stojąca na giętkiej nodze, taka typowa Ikeika

  10. #10

    Domyślnie

    Gdy nie ma miejsca na stojące lampki czy kinkiety w ścianie, to fajnym i praktycznym rozwiązaniem są lampki na klipsie . Ja tak mam w swojej sypialni
    Na klipsie, czyli coś tego typu jak w załączniku, jest mnóstwo modeli do wyboru do koloru.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Klips.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	58,7 KB
ID:	429266   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Klips2.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	2,9 KB
ID:	429267  
    Ostatnio edytowane przez Juniorka ; 16-04-2019 o 13:24

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar DziadeczekN
    Zarejestrowany
    Apr 2019
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    80-600
    Posty
    5

    Domyślnie

    Najlepszy będzie kinkiet. U mnie się sprawdza od lat.
    Człowiek musi być prawdziwy, bo tylko w ten sposób możemy naprawdę rozpoznać swoje uczucia.

  12. #12

    Domyślnie

    Ale aby mieć kinkiet trzeba kuć, a o kinkiet taki na kablu -nie jest łatwo- by był ładny , nie zabierał za dużo przestrzeni nie kosztował majątku.

  13. #13

    Domyślnie

    Lampa led od wydaje się świetnym wyborem, światło zbliżone do słonecznego jest super do czytania
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 22-06-2020 o 17:51

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.276

    Domyślnie

    Cytat Napisał Juniorka Zobacz post
    Gdy nie ma miejsca na stojące lampki czy kinkiety w ścianie, to fajnym i praktycznym rozwiązaniem są lampki na klipsie . Ja tak mam w swojej sypialni
    Na klipsie, czyli coś tego typu jak w załączniku, jest mnóstwo modeli do wyboru do koloru.
    Pomysł Juniorki, zakładasz projekcyjną ledówkę na gwint E14 (chyba Philips) i nic się nie grzeje a światło jest doskonałe.

  15. #15
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jantar1970

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    02-972
    Posty
    1

    Domyślnie

    Polecam taki kinkiet opcja z przewodem lub bez , u mnie sprawdza się świetnie i daje ciepłe światło , wieczorami fantastycznie czyta się :
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	puro-z-przewodem-kinkiet-na-wysiegniku-z-przewode_14795.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	56,9 KB
ID:	448025
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	puro-z-przewodem-kinkiet-na-wysiegniku-z-przewode_14795.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	56,9 KB
ID:	448024  
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 11-09-2020 o 14:20

  16. #16

    Domyślnie

    Ja sobie bardzo chwalę regulowane kinkiety, można sobie dostosowywać kąt padania światła do potrzeb. Ładnie i funkcjonalnie - dla mnie taka opcja najlepsza. Mam zamontowane dwa zeby było symetrycznie
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  17. #17
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Owieczka21

    Zarejestrowany
    Jul 2022
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    88-800
    Posty
    3

    Domyślnie

    Jeśli do czytania, zdecydowanie kinkiety. Lampka może nie dać tyle światła, aby umożliwić Ci swobodne czytanie bez przemęczania oczu. Polecam Ci zakupy w sklepie - jak widzisz oferta jest bardzo szeroka, a ceny przystępne
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 05-07-2022 o 15:48 Powód: linki reklamowe

  18. #18
    Banned
    DOMILAMPY

    Zarejestrowany
    Aug 2022
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-688
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ja mam kinkiet led z Kupiłem z 3 lata temu i zdaje egzamin do dziś. Daje fajne, mocne światło. Nie była zbyt droga. Dałem ok 150zł. Widzę, ze teraz mają takie w sklepie też więc polecam.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 10-08-2022 o 18:42

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony