dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 23
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 444
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    michal_wro

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    184

    Domyślnie Budowa domu - nigdy wiecej - podsumowanie wydatkow

    Witam,

    Jakis czas temu rozpoczalem watek, w ktorym poruszylem warunki w jakich aktualnie buduje sie w Polsce czyli bylejakosc i drozyzna, ale to juz zostawiam.

    Dokonczylem podsumowanie rachunkow, gdzie dokladnie widac co i ile kosztuje. Mam nadzieje, ze bedzie to troche pomocne osobom, ktore nie wiedza czy na budowe wystarczy 300 czy moze 800 tys. i opieraja sie na kosztorysach dolaczonych do projektow.

    Projekt typowy: Diona Mala z pracowni DOMPLAN

    Powierzchnia netto: 150m2, uzytkowa 125m2

    Start budowy: maj 2017
    Koniec budowy: grudzien 2018


    Projekt prosty do bolu: Zwykly prostokat z poddaszem uzytkowym jakich wiele, dach dwuspadowy o powierzchni tylko 170m2, strop Teriva.

    Obecnie dom jako budynek wykonczony jest zarowno wewnatrz jak i na zewnatrz w 100%, wyposazony w meble, oswietlenie, agd, rtv.


    Czego brakuje: Kostka betonowa, ogrodzenie frontowe, czesciowo ogrodzenie panelowe boczne, tarasu.


    Prace wykonane samodzielnie nie ujete w kosztorysie:

    -sciany dzialowe na parterze
    -malowanie wewnatrz
    -instalacja elektryczna na poddaszu i poprawki po "elektryku" oraz bialy montaz w calosci
    -polozenie deski warstwowej oraz listew przypodlogowych
    -Inne drobne: glownie poprawki po "fachowcach"


    Standard wykonania:

    Daleko od tego co proponuja projektanci od wizualizacji ale tez nie koncowki z marketow. Kafle za ok 100pln/m2, Deska warstwowa z OBI za 100/m2, Baterie Omnires - raczej bardzo srednia polka co juz daje o sobie znac, Kabiny prysznicowe troche lepsze Radaway, ceramika lazienkowa ROCA, AGD Electrolux, Amica - generalnie bez zlotych klamek jak ktos sugerowal w moim poprzednim watku


    Gdzie troche poszalalem:

    > Dachowka plaska Creaton Domino.Falista jest duzo tansza ale tej decyzji nie zaluje
    > Drzwi zewnetrzne na zamowienie - Halupczok z Wegier. Tutaj bylo troche drozej poniewaz drzwi sa z doswietlami bocznymi i doswietlem gornym. Za drzwi frontowe oraz do pomieszczenia gospodarczego wyszlo ok 11000. Tutaj mozna bylo cos zaoszczedzic ale drzwi sa dobrze zrobione i doswietla pozwalaja utrzymac linie drzwi wraz z oknami na tej samej wysokosci - nie zaluje
    > Drzwi wewnetrzne - Halupczok. Za za 8 szt wyszlo cos ok 15000 - nie zaluje - wygladaja swietnie.


    Kazdy etap wycenialem u kilku wykonawcow, nigdy nie bralem nikogo na zasadzie "zaplace ile bedzie trzeba", generalnie jestem strasznym skapcem - zona potwierdzi


    Ponizej prace rozbite na kilka etapow, szczegolowe informacje w zalaczonym pliku. Poniesione przeze mnie wydatki obrazuja kwote jaka trzeba obecnie wydac mieszkajac blisko duzych miast, zeby moc wprowadzic sie do gotowego domu o powierzchni uzytkowej 125m2, nie zostawiac koncowek na kolejne 10 lat. Koszt dzialki 8ar ujetej w wycenie to 93tys. Pozycja planowane wydatki to rzeczy, ktore zostaly do zrobienia. Jesli ktos bedzie zainteresowany ile dokladnie za m2, itp prosze smialo pisac.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wydatki.jpg
Wyświetleń:	2530
Rozmiar:	64,5 KB
ID:	426767


    LINK
    https://ufile.io/knt1s
    Ostatnio edytowane przez michal_wro ; 11-02-2019 o 21:06

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dopytam tylko bo spora pozycja w kosztorysie - instalacja hydrauliczna to wod-kan plus podłogówka plus kotłownia? Masz szambo czy podłączenie do kanalizacji miejskiej czy może POŚ? Ja dopiero SSO skończyłam i aż mi się włos na głowie jeży jak pomyślę o cd...

  3. #3

    Domyślnie

    Trochę to słabo czytelne jak dla mnie możesz napisać ile wyszedł stan deweloperski?

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    michal_wro

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jolka Bobek Zobacz post
    Dopytam tylko bo spora pozycja w kosztorysie - instalacja hydrauliczna to wod-kan plus podłogówka plus kotłownia? Masz szambo czy podłączenie do kanalizacji miejskiej czy może POŚ? Ja dopiero SSO skończyłam i aż mi się włos na głowie jeży jak pomyślę o cd...
    Wod-kan, wszędzie podłogowka. W tym kocioł Junkers Cerapur Modul 14kw za ok 8tys. Kanalizacja wiejska
    Przylacze zewnetrzne wod-kan to dodatkowa pozycja 4100. Czyli instalacje hydr\wod\kan\podlogowka (wewn i zewn) to lacznie 37500. Byla to jedna z nizszych wycen.
    Ostatnio edytowane przez michal_wro ; 11-02-2019 o 21:43

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    michal_wro

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    Trochę to słabo czytelne jak dla mnie możesz napisać ile wyszedł stan deweloperski?
    W Excelu jest rozpisane. Stan deweloperski to pojecie dosyć umowne ale powiedzmy że z działka to ok. 410tys

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No to ja już do tej pozycji muszę doliczyć lekko licząc ze 20 tysiecy bo nie mam gazu i będzie PC. Kanalizy też nie ma u mnie czyli POS za kolejne 15-20 tysięcy. Ja nie wiem jak ludzie budują tu domy za 250 tysięcy..Mój też wg pracowni miał kosztować 350 systemem gospodarczym, taa.... chyba z tektury, a już na pewno bez okien

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    michal_wro

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jolka Bobek Zobacz post
    No to ja już do tej pozycji muszę doliczyć lekko licząc ze 20 tysiecy bo nie mam gazu i będzie PC. Kanalizy też nie ma u mnie czyli POS za kolejne 15-20 tysięcy. Ja nie wiem jak ludzie budują tu domy za 250 tysięcy..Mój też wg pracowni miał kosztować 350 systemem gospodarczym, taa.... chyba z tektury, a już na pewno bez okien
    Co do PPC to raczej nie wyjdzie taka roznica. Ja drugi raz napewno bardziej pochylibym sie nad tematem PPC. Gaz w moim przypadku to koszt ok 16000 (kociol, przylacza, osprzet) plus montaz kotlowni (robocizna) i mnostwo zachodu w urzedach. Podejrzewam ze PPC nie wyszlaby wiecej jak 25000.
    Ostatnio edytowane przez michal_wro ; 11-02-2019 o 21:58

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal_wro Zobacz post
    W Excelu jest rozpisane. Stan deweloperski to pojecie dosyć umowne ale powiedzmy że z działka to ok. 410tys
    jakieś 300 tysi za developerski 125m2 użytkowej to jak dla mnie nie jest jakiś straszny poziom. Osobiście uważam iż bez wielkich wymysłów do developerskiego nie ma jakiś dużych wahań między projektami chyba że są naprawdę jakieś "wymyślne" także jak dla mnie twoje ceny nie są jakieś kosmiczne a od developerskiego cóż ... kolega wywalił 600 tysi na wykończeniówkę gdzie sam stolarz kosztował 150 koła podłogi 50 projektant wnętrz też swoje wziął, a drugi 100 tysi robiąc sporo sam także tutaj jest od 50k-100k do milionów

  9. #9

    Domyślnie

    Normalne ceny, tyle aktualnie kosztuje budowa. Wyszło u mnie ciut mniej ale mam płaski dach więc wiadomo że dużo taniej.
    Tylko dzialke masz jakąś tanią ale zakladam że nie sa to przedmieścia duzego miasta tylko jakaś podmiejska wioska stąd cena ok 100zl/m2 U mnie dzialki na obrzeżach miasta kosztują od 250zł w gore.
    Ostatnio edytowane przez cactus ; 12-02-2019 o 08:41

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grzesio1712

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-232
    Posty
    322

    Domyślnie

    To wychodzi na to, że w Białymstoku powoli wynajdujemy koło. Ceny są niższe, może nie drastycznie ale jednak. Patrząc na kwoty jakie się najczęściej pojawiają to stan deweloperski można założyć między 200 a 300 tys.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Zgadzam się z martingg - za 150 merów podłogi koszt 300 tys. deweloperskiego jest całkiem spoko. Cena działki za to 2 razy niższa niż średni koszt działki w mojej okolicy.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Zgadzam się z martingg - za 150 merów podłogi koszt 300 tys. deweloperskiego jest całkiem spoko. Cena działki za to 2 razy niższa niż średni koszt działki w mojej okolicy.
    dlatego też koszty działki i projektu nie powinny być brane pod uwagę bo rozpiętość jak przy wykończeniówce kupisz działkę za 100 a kupisz i za 500. Tak jak w naszym wypadku u ciebie ceny 200 pln m2 a u mnie 100pln m2 a to "raptem" 15km roznicy w linii prostej

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    michal_wro

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    Normalne ceny, tyle aktualnie kosztuje budowa. Wyszło u mnie ciut mniej ale mam płaski dach więc wiadomo że dużo taniej.
    Tylko dzialke masz jakąś tanią ale zakladam że nie sa to przedmieścia duzego miasta tylko jakaś podmiejska wioska stąd cena ok 100zl/m2 U mnie dzialki na obrzeżach miasta kosztują od 250zł w gore.
    Działka 10km od Wrocławia z pełną infrastruktura. Kupiona jak jeszcze ceny byly normalne. Obecnie w okolicy nie ma dzialek a to co jest to od 180 - 250 /m2 i min 15ar bo tyle wynika z MPZP.

  14. #14
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Slyder

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    398

    Domyślnie

    co to za tynki za 8850? nie za tanio troche

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    michal_wro

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slyder Zobacz post
    co to za tynki za 8850? nie za tanio troche
    Tylko parter, góra byla GK. Gips 28/m2

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    dlatego też koszty działki i projektu nie powinny być brane pod uwagę bo rozpiętość jak przy wykończeniówce kupisz działkę za 100 a kupisz i za 500. Tak jak w naszym wypadku u ciebie ceny 200 pln m2 a u mnie 100pln m2 a to "raptem" 15km roznicy w linii prostej
    Dokładnie, porównanie kosztu działki a potem wykończenia nie jest miarodajne.
    Buduję dom o podobnej bryle i wielkości - koszt SSO z dachem (140k), okna (25k), developerski (300k) szacuję na podobnym do autora poziomie.

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    michal_wro

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Dokładnie, porównanie kosztu działki a potem wykończenia nie jest miarodajne.
    Buduję dom o podobnej bryle i wielkości - koszt SSO z dachem (140k), okna (25k), developerski (300k) szacuję na podobnym do autora poziomie.
    Dlatego jest tabela gdzie kazdy moze pofiltrowac co mu sie podoba. Koszty wykonczeniowki podalem dlatego, ze ludzie rozpoczynajacy budowe w wiekszosci przyjmuja bledne, mocno niedoszacowane zalozenia a to etap gdzie pieniadze rozchodza sie nie wiadomo gdzie.
    W koncu ile moze kosztowac ta kuchnia... troche wiurow, klka mechanizmow szuflad i z gorka zakladamy 10k. Potem sie okazuje ze srednia wycena to 2.5x tyle. Podobnie z przylaczami,robotami ziemnymi itd.

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal_wro Zobacz post
    Dlatego jest tabela gdzie kazdy moze pofiltrowac co mu sie podoba. Koszty wykonczeniowki podalem dlatego, ze ludzie rozpoczynajacy budowe w wiekszosci przyjmuja bledne, mocno niedoszacowane zalozenia a to etap gdzie pieniadze rozchodza sie nie wiadomo gdzie.
    W koncu ile moze kosztowac ta kuchnia... troche wiurow, klka mechanizmow szuflad i z gorka zakladamy 10k. Potem sie okazuje ze srednia wycena to 2.5x tyle. Podobnie z przylaczami,robotami ziemnymi itd.
    Nie no jasne, że taki temat jak Twój jest pomocny dla nowobudujacych którzy mierzą się z zadaniem określenia kosztu przedsięwzięcia.
    Czy ten wiersz zaznaczony na żółto obejmuje zagospodarowanie działki (podjazd, taras, itp)?
    Bo jeśli dobrze liczę to, odliczając działkę, wychodzi w przeliczeniu na metr podłogi 3713 zlotych za całkowity koszt inwestycji. Szacując wysokopoziomowo koszt mojej budowy wyszło mi 3,5k za metr podlogi , czyli mało się pomyliłem.

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    michal_wro

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Nie no jasne, że taki temat jak Twój jest pomocny dla nowobudujacych którzy mierzą się z zadaniem określenia kosztu przedsięwzięcia.
    Czy ten wiersz zaznaczony na żółto obejmuje zagospodarowanie działki (podjazd, taras, itp)?
    Bo jeśli dobrze liczę to, odliczając działkę, wychodzi w przeliczeniu na metr podłogi 3713 zlotych za całkowity koszt inwestycji. Szacując wysokopoziomowo koszt mojej budowy wyszło mi 3,5k za metr podlogi , czyli mało się pomyliłem.
    Tak, jak klikniesz w ten wiersz to w osobnej zakładce otworzą Ci się pozycje, które są przypiete do tej kwoty (tutaj taras, podjazd z odwodnieniem, ogrodzenie,ogród,)

  20. #20

    Domyślnie

    To ja już nie wiem , czy jestem taki oszczędny , czy mam szczęście

    Rozpoczynałem budowę pod sam koniec 2016r. , wprowadziłem się do domu pod koniec sierpnia 2017.
    Sam zajmowałem się logistyką , sam szukałem wykonawców , podwykonawców , sam zamawiałem towar , nawet sam wiele rzeczy przeliczałem (stal , beton , styropian , dachówka i itd)
    Dodatkowo kontrolowałem każdego wykonawcę i podwykonawcę i "doszkalałem się przed każdym etapem prac".
    Dzięki temu sporo fuszerek mnie ominęło , choć było trochę spięć ..

    KB miałem z uprawieniami konstruktora i dzięki niemu jak i dzięki wykonawcy trochę kasy pozostało w portfelu bo znalazł kilka baboli.

    Ja budowę traktowałem jako "wyzwanie". Wiedziałem że czym bardziej się zaangażuje , tym taniej i lepiej wybuduje ..

    I tak było. Dom mimo że że wprowadziliśmy trochę drogich zmian (zamiast płyty falistej , dachówka płaska , zamiast zwykłych fundamentów - płyta fundamentowa) udało się wybudować poniżej kosztorysu.

    Dla mnie te kwoty jakie podajecie to jakaś fantastyka , ale być moze w ciągu roku ceny aż tak mocno się zmieniły ?
    Choć pamiętam że różnice w wycenach fachowców jakie miałem też bardzo mocno się od siebie różniły i byłem mocno zdziwiony że aż są takie różnice ...

    Więc zapewne gdyby moje zaangażowanie było dużo dużo niższe to i koszt domu byłby dużo dużo wyższy ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

Strona 1 z 23

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony