dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 18 z 23
Pokaż wyniki od 341 do 360 z 444
  1. #341

    Domyślnie

    Ceny sa jakie sa. Wychodzi na to ze dniowka budowlanca kosztuje ok 500zl. Jesli ktos zarabia mniej niz tyle, a wiekszosc pewnie zarabia sporo mniej to warto samemu budowac.

  2. #342

    Domyślnie

    Samemu nie wybudujesz domu ot tak. Owszem gonię budwlańców i nie jestem za nimi, ale budowa to nie jest łatwa praca, też się trzeba coś znać, trzeba się olatać, onosić, pracujesz w deszczu, w upale, na rusztowaniu, używasz niebezpiecznych narzędzi (pilarka, szlifierka), łatwo zrobić sobie kuku. Z resztą ekipa ekipie nierówna. Teraz obok mnie budują od podstaw dość spory dom, nie znam ekipy, 6 osób, inwestora nie widzę na budowie poza końcem prac co jakieś dwa trzy dni się pojawia. Ekipa zorganizowane ma wszystko, bo na budowie nie ma nic, ani wody, ani prądu. Przywieźli sobie agregat, mauzera, zamawiają bloczki, pręty, rozładowują towar, jak mrówki i dom idzie w górę jak szalony. Wydaje mi się że nawet za szybko bo po 12-14 h pracują. Jeden z nich nawet przyjeżdża żeby strop podlewać ... to już dla mnie szok.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  3. #343

    Domyślnie

    Skoro są takie dobre zarobki zapraszam do brania się za budowlankę przecież to sam miód

  4. #344

    Domyślnie

    Oczywiscie cos tam sie znajac trzeba cokolwiek, ale nie trzeba byc fachowcem. Duzo ludzi buduje domy po pracy i weekendami , nie sa typowymi budowlancami. Trwa to kilka lat a jakby poswiecili prace i robili na swojej budowie caly czas to moze w rok by to zrobili.

  5. #345

    Domyślnie

    Koło mnie stawia dom facet ze swoją kobietą, głównie są w weekendy, dni wolne od pracy, czasami po pracy. Budowa trwa około 9 miesięcy i już jest stan surowy z dachem ale bez pokrycia. W moim rejonie firma za to pewnie by zaśpiewała 60tyś, daje to 6,666zł miesięcznie za dodatkowy wysiłek po pracy. Patrząc na to co ja u siebie robiłem sam to również wychodziły oszczędności rzędu 5-10tyś mc za robotę "po pracy", ale fakt, że pomagała mi kobieta. Jesteśmy młodzi, pracy nie mamy fizycznej, także dla nas trochę ruchu po pracy to nawet na zdrowie wyjdzie. Ja akurat SSZ, tynki wylewki, elewacje i inne "większe" prace zlecałem, ale np. wentylacje mechaniczną robię sam. Nie wiem czy dobrze co prawda a jest to proste jak układanie klocków lego A firma chciała 7tyś za 2 dni pracy. Nawet jak ja będę to robił łącznie np. 14 dni po 5h to i tak wychodzi 100zł na godzinę, więc nie najgorzej a taka praca we własnym domu jest naprawdę spoko. Nie ma jakiś stresów, zawsze można sobie jakiegoś grilla zrobić, robi się wtedy, kiedy się chce, nikt nad nami nie stoi i nie patrzy na ręce Ponadto mamy satysfakcje, że coś sami zrobiliśmy

  6. #346
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    peter08

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Krakow
    Posty
    114

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafal3net Zobacz post
    Duzo ludzi buduje domy po pracy i weekendami , nie sa typowymi budowlancami. Trwa to kilka lat
    A wiesz ile tych maratończyków dzis np nie jest rozwodnikami?Rodzina cierpi na tym najbardziej,wsyztsko jest fajnie na początku,kazdy jest pewnie pełny energi,optymizmu.Ale jak sie zaczyna juz to ciagnąc latami,czasami miesiacami nie widac efektu to można zwatpic,pewnie pożniej zaczyna sie "pójście na skróty" żeby tylko zakóńczyc budowe bo juz nie ma siły..Piszesz że nie trzeba być fachowcem,owszem może i nie ale Tobie zrobienie jakiegos etapu budowy zejdzie ze 2-3 razy dłuzej niż kazdej innej firmie licząc ilośc godzin,nie masz odpowiednich narzędzi,wiedzy i przede wsyzstkim doświadczenia,nie znasz pewnych trików,róznego rodzaju rozwiązan które trzeba podejmować codziennie na budowie,przeciez nie bedziesz co chwile zagladał w internet i szukał wiedzy na kazdym kroku,przeciez jeszcze masz prace podczas dnia....Tutaj też przekonanie coponiektórych że jak zrobi sobie sam to bedzie napewno lepiej...otóz nie do końca,to może być złudne bo przecież nie masz w tej kwestii tak bardzo ważnego elementu jak doświadczenie,nie powiesz że ty będziesz lepszym konstruktorem.budowlancem jak firmy co zajmuja sie tym np od 20 lat?Jak firma cos sknoci jest szansa wyegzekfować poprawke/naprawe usterki,ty jak cos sknocisz to co?
    Ja osobiscie mimo jakiegos tam doswiadczenia z lat młodzieńczych na budowie,dzis skończyłem budowe domu ale nawet przez chwile nie przeszło mi do głowy żeby brac sie za jakikolwiek etap i robic cos samemu.....Cenie sobie bardziej uciekające życie,rodzine i frajde z życia codziennego z dzieciakami ale każy robi jak uważa
    Ostatnio edytowane przez peter08 ; 18-08-2019 o 11:47

  7. #347

    Domyślnie

    Podatki i inne badziewia windują ceny. Dlatego tak sporo firm robi to bez faktur. Niestety mamy w PL bardzo duże koszty prowadzenia DG, co nie sprzyja biznesowi.
    Dlatego ja SSZ będę robił z lokalnymi murarzami, bez faktur a na materiały dogadam się z kolegą który ma firmę, że poprzerzuca mi materiały na 8% Vacie.
    Mam wstępne założenia jak będzie wyglądał dom. Około 135m2 z poddaszem, prosta bryła, prosty dach dwuspadowy (nic co generuję dodatkowe koszty związane z trudnością wykonania). I max za robociznę mogę dać 35 tys zł.

  8. #348

    Domyślnie

    Cytat Napisał R90 Zobacz post
    I max za robociznę mogę dać 35 tys zł.
    Hehehe, powodzenia Ja zakładałem 50tyś i że palcem nie kiwnę a wyszło koło 80tyś i się narobiłem jeszcze

    Edit: i to było w 2018 roku.

  9. #349

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Hehehe, powodzenia Ja zakładałem 50tyś i że palcem nie kiwnę a wyszło koło 80tyś i się narobiłem jeszcze

    Edit: i to było w 2018 roku.
    Który region? I ile m2? Naprawdę przy prostej bryle, dobrych warunkach gruntowych nie potrzeba niewiadomo jakiej ekipy.
    Tak na logikę. Ile potrzeba czasu żeby taki dom wybudować do SSO? 3 miechy? 2 murarzy, niech wezmą nawet po 5 tys/msc. To masz 30 tys. Cieśla za robociznę 15 tys. To masz 45 tys. Może przesadziłem z tym 35tys ale 80? Ktoś chciałby zarabiać pensje dyrektorską...

  10. #350
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Slawskip

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    126

    Domyślnie

    Jak znajdziesz ekipę która za 35tyś zrobi Tobie SSO to daj znać (mówimy o prostym domu w kształcie prostokąta o pow. Około 100-120m2). Jak za tyle zrobią fundamenty i ściany z wieńcem to bierz bo to dobra cena. Za robociznę spokojnie w tej chwili musisz przygotować minimum 60 tyś za SSO (fundamenty, ściany, kominy, dach z jego pokryciem i obróbkami).

  11. #351

    Domyślnie

    Cytat Napisał R90 Zobacz post
    Który region? I ile m2?
    Dach dwuspadowy bez lukarn, prosta bryła, brak balkonów itp.
    190m2 po podłodze.
    Szczecin.

    Nikt Cię tu nie chce oszukać, teraz w Szczecinie firmy często wołają 100tyś za robotę przeciętnego domu (takie firmy, co wystawiają fakturę). Bez faktur nie wiem czy znajdziesz za 60tyś obecnie. Tylko bez faktur i umowy to jest tak, że dziś masz ekipę a jutro musisz szukać następnej. To w rzeczywistości nie jest takie kolorowe jak sobie człowiek wyobraża.

  12. #352

    Domyślnie

    W Szczecinie jest trochę inna sytuacja. Bliska odległość do DE powoduję, że wielu wykonawców pracuję tuż przy granicy DE-PL, bo zarobi tam kilka razy więcej niż w PL. Ja mam to szczęście, że mieszkam 40km na północ od Wawy i tutaj już ogólnie z zarobkami i zatrudnieniem nie jest kolorowo jak na zachodzie Polski więc jest większe pole manewru. 100 tys nigdy bym nie dał za robocizne. To wolałbym już chyba budować się rok dłużej a po godzinach i podczas urlopu bawić się w murarza zatrudniając np jakiegoś pomagiera który już jakieś pojęcie o budowlance ma.

  13. #353

    Domyślnie

    Cytat Napisał R90 Zobacz post
    To wolałbym już chyba budować się rok dłużej a po godzinach i podczas urlopu bawić się w murarza zatrudniając np jakiegoś pomagiera który już jakieś pojęcie o budowlance ma.
    Wszystko jest takie proste i fajne jak się pisze o tym na forum. W praktyce taki pomagier będzie chciał więcej kasy za robotę niż Ty zarabiasz. A jak dasz mniej to przepracuje 1-2 tygodnie i go więcej nie zobaczysz (+ ewentualnie części swoich narzędzi). Niestety tak to teraz wygląda w praktyce. Oczywiście możesz mieć szczęście do pomagiera, ale to w innych tematach Ci go zabraknie i tak licz conajmniej 30% więcej niż zakładałeś. Materiały i robocizna poszła sporo do góry. Jak ja budowałem to bloczek silikatowy kosztował 3,5zł teraz sprawdziłem w internecie 5,2zł! Za płytę OSB 22mm płaciłem 80zl, teraz 104zł. Prawie wszystko poszło do góry. Jeśli będziesz budować 135m2 po podłodze to licz na ten dom 500tyś zł pod klucz bez kostki, płotu itp - nie wierzysz, że tak dużo wyjdzie? Przekonasz się, chyba, że większość zrobisz sam i materiały niskiej jakości.
    Ja budowałem jak jeszcze było tanio (np. tynki po 24zł brutto za m2, sąsiad obok rok później 36zł NETTO!), sporo rzeczy robię sam i wyjdzie około 3500zł za m2 pod klucz.

  14. #354
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zachar121

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Borzechowo
    Kod pocztowy
    83-224
    Posty
    12

    Domyślnie

    Ja za SSO z całym podpiwniczenim wieźbą i deskowaniem daje 40 tys

  15. #355

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Wszystko jest takie proste i fajne jak się pisze o tym na forum. W praktyce taki pomagier będzie chciał więcej kasy za robotę niż Ty zarabiasz. A jak dasz mniej to przepracuje 1-2 tygodnie i go więcej nie zobaczysz (+ ewentualnie części swoich narzędzi). Niestety tak to teraz wygląda w praktyce. Oczywiście możesz mieć szczęście do pomagiera, ale to w innych tematach Ci go zabraknie i tak licz conajmniej 30% więcej niż zakładałeś. Materiały i robocizna poszła sporo do góry. Jak ja budowałem to bloczek silikatowy kosztował 3,5zł teraz sprawdziłem w internecie 5,2zł! Za płytę OSB 22mm płaciłem 80zl, teraz 104zł. Prawie wszystko poszło do góry. Jeśli będziesz budować 135m2 po podłodze to licz na ten dom 500tyś zł pod klucz bez kostki, płotu itp - nie wierzysz, że tak dużo wyjdzie? Przekonasz się, chyba, że większość zrobisz sam i materiały niskiej jakości.
    Ja budowałem jak jeszcze było tanio (np. tynki po 24zł brutto za m2, sąsiad obok rok później 36zł NETTO!), sporo rzeczy robię sam i wyjdzie około 3500zł za m2 pod klucz.
    Zgadza się. Ale my tu mówimy o kosztach robocizny. Myślę, że do 45-50 tys znajdę taką ekipę.

  16. #356
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zachar121

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Borzechowo
    Kod pocztowy
    83-224
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał R90 Zobacz post
    Zgadza się. Ale my tu mówimy o kosztach robocizny. Myślę, że do 45-50 tys znajdę taką ekipę.
    Pewnie że znajdziesz tylko że prawie rok szybciej musisz się dogadać i do tego oczywiście to jest cena nett

  17. #357

    Domyślnie

    Wyceny obecnie są szalone ...

    Jak szukałem wykonawcy w 2016r (rozpocząłem budowę pod sam koniec 2016) to miałem wyceny do stanu SSO + kompletny dach od około 24tys do około 80 tys.
    Wybrałem lokalnego wykonawcę bo pewnych negocjacjach za chyba 26 tys ...
    Dom po obrysie 135m2 ..

    Później w 2017r. też nie miałem problemów ze znalezieniem w dobrych cenach wykonawców ...

    Teraz to jest szaleństwo .. Ceny materiałów szybują w górę , ceny robocizny to już kosmos ..

    Winni tak naprawdę sami inwestorzy bo akceptują te chore ceny , ale ten ilość inwestycji , zbyt duża na ilość wykonawców ...
    I to nakręca ceny. Bo to że jeden nie akceptuje cen to drugi je zaakceptuje ...

    Dodatkowo wiele ludzi to osoby które mieszkają/mieszkały w Anglii lub innych krajach i wracają do PL i mają spore oszczędności i dla nich jest "tanio".

    Teraz jest najgorszy czas na budowanie , bo ceny dyktują producenci jak i wykonawcy a inwestor nie ma nic go gadania ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  18. #358

    Domyślnie

    Ciekawe czy w 2020 się coś unormuję. Mam możliwość chwilowego przeczekania z budową ale jeśli nic nie spadnie to nie mam na co czekać.

  19. #359

    Domyślnie

    nikt tego nie wie, może spadnie, może nie wzrośnie, a może pójdzie o 10% do góry

  20. #360

    Domyślnie

    Tendencja jest wzrostowa. Z roku na rok jest coraz drożej i nie spodziewalbym się obniżek cen. W Szczecinie gdzie mieszkam już zdarzają że ekipy niemieckie na budowach.
    Ps teoretykom z wątku polecam najpierw wybudować a potem krytykować innych za ceny.
    To co ja 4 lata temu robiłem "drogo" jest dzisiaj tanio. Do tego stopnia że opłaca się wsiąść kredyt i wybudować się szybciej bo odsetki za te 3 lata są znacząco niższe niż wzrost kosztów robocizny, nie mówiąc o materiale.

Strona 18 z 23

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony