dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 23
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 444
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    michal_wro

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    To ja już nie wiem , czy jestem taki oszczędny , czy mam szczęście


    Dla mnie te kwoty jakie podajecie to jakaś fantastyka , ale być moze w ciągu roku ceny aż tak mocno się zmieniły ?
    Choć pamiętam że różnice w wycenach fachowców jakie miałem też bardzo mocno się od siebie różniły i byłem mocno zdziwiony że aż są takie różnice ...

    Więc zapewne gdyby moje zaangażowanie było dużo dużo niższe to i koszt domu byłby dużo dużo wyższy ..
    Najważniejsze to lokalizacja: Duze miasta i ich obrzeza a wsie na wschodzie to 2 inne światy jeśli chodzi o wycenę robocizny.

    Nie wiem jakie różnice materialow były na przełomie 2016/2017.
    ale powiem Ci jaka jest roznica na 2017 / 2019

    - SSZ za moj projekt 43000 w 2017 \ 62000 w 2019 (znajomy buduje)
    - ytong z transportem 7 zl / 11zl
    - dach na gotowo robicizna 75zl m2 / 95 m2
    - elewacja robocizna 50zl m2 / 70 - 80zl m2
    ...

    Co do materialu - rowniez wszytko ogarnialem, przeliczalem dokladnie to czego oddac nie mozna. Ceny lekko negocjowalem ale tutaj przyznam szczerze, ze szalu nie bylo. Sklady miedzy soba dogadane i mniej wiecej wszscy podobnie rabatuja.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal_wro Zobacz post
    Najważniejsze to lokalizacja: Duze miasta i ich obrzeza a wsie na wschodzie to 2 inne światy jeśli chodzi o wycenę robocizny.

    Nie wiem jakie różnice materialow były na przełomie 2016/2017.
    ale powiem Ci jaka jest roznica na 2017 / 2019

    - SSZ za moj projekt 43000 w 2017 \ 62000 w 2019 (znajomy buduje)
    - ytong z transportem 7 zl / 11zl
    - dach na gotowo robicizna 75zl m2 / 95 m2
    - elewacja robocizna 50zl m2 / 70 - 80zl m2
    ...

    Co do materialu - rowniez wszytko ogarnialem, przeliczalem dokladnie to czego oddac nie mozna. Ceny lekko negocjowalem ale tutaj przyznam szczerze, ze szalu nie bylo. Sklady miedzy soba dogadane i mniej wiecej wszscy podobnie rabatuja.
    Mieszkam niedaleko Torunia , więc raczej "centralna" Polska.
    Co do robocizny to tak jak pisałem różnice były olbrzymie i zawsze trzeba było prowadzić "casting" aby znaleźć taniego i rozsądnego fachowca.

    Fakt niektórych wykonawców miałem tanich , bo często dostawałem ceny "deweloperskie" ale to nie oznacza że za darmo robili ..

    U mnie "budowa ruszyła tak naprawdę w 2017" bo w 2016 powstały tylko same fundamenty bo rozpoczynałem budowę w zimę ..

    Co do hurtowni i towaru to miałem 2 hurtownie a z jednej głównie brałem , bo czesto transport miałem za darmo (bo przywozili towar dla dewelopera) oraz odroczone płatności (płaciłem raz na miesiąc).

    Co do cen to widzę że znajomy deweloper który buduje domy tam gdzie mieszkałem ostatnio ceny ma niedużo wyższe od tych co miał kilka lat temu i domy mu schodzą jak świeże bułeczki
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 13-02-2019 o 07:38
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Nika2017

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-900
    Posty
    18

    Domyślnie

    To chyba też mamy kupę szczęścia. Kończymy budowę w małopolsce ok 50 km od Krakowa i na ten moment wydaliśmy niecałe 260 tys.( bez działki, bo dostaliśmy) Brakuje jeszcze trochę, ale poniżej 300 tyś się zmieścimy bez tynku zewnętrznego, kostki i tarasu. Reszta będzie ogarnięta. Uważam, że standard średni , bo w marketach nic nie kupujemy. ALE najważniejsze to w.g mnie wybrać mądry projekt, bo liczenie po powierzchni użytkowej to jedno wielkie nieporozumienie. W/g mnie trzeba liczyc po podłodze, bo jak wiadomo użytkowa można różnie policzyć to raz, a dwa pod tymi skosami i w garażu tez trzeba to wybudować, ocieplić, wykończyć itp. Poza tym balkony, lukrnie, duże przeszklenia, itp to też naciąga koszty. Papier wszystko przyjmie, czyli w momencie wyboru projektu sobie marzymy ,że garaż podwójny, duży salon, pralnia, prasowalnia i bóg wie co jeszcze, A potem nie można wydolić na wykonczenie tego.
    No a już nie wspomnę o wyceny poszczególnych wykonawców np u nas wycena tej same kuchni, na tych samych systemach z tego samego materiały wahania 10000 -16500 .
    Oczywiście nie bez znaczenia ma fakt, iż bardzo dużo robimy sami, praktycznie cała wykończeniówka po naszej stronie. Myślę że na tym co sami zroblilismy to 50 tyś zyskaliśmy.

  4. #24

    Domyślnie

    To ja się dołączę do tych szczęśliwców, którzy wybudowali w rozsądnych pieniądzach. Też twierdzę, że koszty domu autora wątku to dla mnie szok. Jakbym miał tyle wydać na dom to w życiu bym się nie budował. ...ale kto bogatemu zabroni
    Początek budowy kwiecień 2017 - koniec luty 2019. Dom standardowy z poddaszem 100m2 użytkowe. Koszt całkowity z wyposażeniem 235000 systemem gospodarczym. Właśnie się wprowadzam (brakuje mi tylko telewizora . Mam pełny kosztorys co do "wkręta" więc niedowiarkom mogę odpowiedzieć na każde pytanie. Rejon budowy 25km od Bielska-Białej.

  5. #25

    Domyślnie

    Trochę nie wierzę.
    Chyba ,że to jakiś konkurs pn. "Kto napisze, że zbudował taniej"

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał majka112 Zobacz post
    Trochę nie wierzę.
    Chyba ,że to jakiś konkurs pn. "Kto napisze, że zbudował taniej"
    Spoko. Większość nie wierzy, nawet moi znajomi są w szoku ale jak są miejscu to mi gratulują

    p.s. dla przyszłych budujących szybka szokująca informacja pustak porotherm 25cm w sierpniu 2017 cena 4.45 a w lutym 2019 cena 8zł !!!!!! Powodzenia inwestorzy. Szok !

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    michal_wro

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał stingeros Zobacz post
    Koszt całkowity z wyposażeniem 235000 systemem gospodarczym. Właśnie się wprowadzam (brakuje mi tylko telewizora . Mam pełny kosztorys.
    No to dawaj. Poczytamy

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal_wro Zobacz post
    No to dawaj. Poczytamy
    Też chętnie poczytam.
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Tez wybudowalem w 200 tys. Z wyposazeniem 235 tys niecale dwa lata temu. Od fundamentow do wykonczenia. 90% wlasnymi silami.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał tkaczor123 Zobacz post
    Tez wybudowalem w 200 tys. Z wyposazeniem 235 tys niecale dwa lata temu. Od fundamentow do wykonczenia. 90% wlasnymi silami.
    Czyli wszystko sie zgadza Nie ściemniam.

  11. #31

    Domyślnie

    A ten obiecaany kosztorys?

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał tkaczor123 Zobacz post
    90% wlasnymi silami.
    A dlaczego liczysz, że te 90% to było za darmo ?

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał tkaczor123 Zobacz post
    Tez wybudowalem w 200 tys. Z wyposazeniem 235 tys niecale dwa lata temu. Od fundamentow do wykonczenia. 90% wlasnymi silami.
    Niecałe dwa lata temu wszystko zmienia.
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciężkiprzypadek Zobacz post
    Niecałe dwa lata temu wszystko zmienia.
    Według źródeł rządowych, inflacji prawie nie ma, więc budowa domu nie powinna jakoś dużo więcej kosztować. Tylko jak to wytłumaczyć wykonawcom i składom budowlanym?

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał redblack Zobacz post
    A dlaczego liczysz, że te 90% to było za darmo ?
    Jakbyś czytał to nie napisałem że za darmo. Kosztowało mnie to mój urlop i czas wolny po pracy. Nie byłem na wakacjach. Najgorsze to było murowanie, ręce to mnie w nocy bolały od noszenia pustakow. Realnie jakbym zlecił to bym z 100 tys musiał do interesu dołożyć żeby opłacić pracowników. Domek wyceniam na 350 tys.

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał noc Zobacz post
    Według źródeł rządowych, inflacji prawie nie ma, więc budowa domu nie powinna jakoś dużo więcej kosztować. Tylko jak to wytłumaczyć wykonawcom i składom budowlanym?
    Koszty pracowników poszły do góry. Co lepszy woli za granicę za 12e robić , materiały poszły do góry z tym się zgodzę, jak robię wycenę to maks pół roku bo ceny się zmieniają. Kumpel bierze już 47zl za metr ocieplenia niecałe półtora roku temu za 35zl robił. Ekipa od dachu 45 teraz 60zl.

  17. #37

    Domyślnie

    W załączniku kosztorys. Na dzień dzisiejszy 215tyś ale dobije w ciągu miesiąca do 235tyś bo nie mam jeszcze schodów, paru mebli i ....telewizora
    p.s. miłej lekturki
    Attached Files

  18. #38
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ale co to znaczy ekipa od dachu? Jaki zakres? Moja wzięła 150 zł/m2 - więźba, deskowanie, impregnacja, PIR, membrana, dachówki, obróbki, okna, rynny. Dach 2 płaszczyzny 2 spadowe, okna kolankowe. Mało-dużo? Nie wiem, bo jak porównać jakość na papierze? A wycen miałam sporo, i jakoś strasznych różnic nie było. Może mogłam szukać kolejne pół roku, zapłacić 100 i też byłoby dobrze?

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    janiszelk

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Ełk
    Kod pocztowy
    19-300
    Posty
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jolka Bobek Zobacz post
    Ale co to znaczy ekipa od dachu? Jaki zakres? Moja wzięła 150 zł/m2 - więźba, deskowanie, impregnacja, PIR, membrana, dachówki, obróbki, okna, rynny. Dach 2 płaszczyzny 2 spadowe, okna kolankowe. Mało-dużo? Nie wiem, bo jak porównać jakość na papierze? A wycen miałam sporo, i jakoś strasznych różnic nie było. Może mogłam szukać kolejne pół roku, zapłacić 100 i też byłoby dobrze?
    Ogólnie nie wiem czy to dużo czy mało, rozumiem że sama robocizna, ja dach tylko bez więżby bo wiazary zrobię u siebie w 2 tygodnie maks w 2 osoby,i bez PIR..Mam 220 m2 dachu, trudno to ogólnie policzyc...ale przy moim wyszło by 33 tys. minus więżba i PIR więc pewnie 20 tys, jak za 2 tyg. mojej pracy i pomocnika to super cena, chyba się zastanowię nad założeniem firmy..

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał stingeros Zobacz post
    p.s. miłej lekturki
    Brakuje mi, tak na pierwszy rzut oka:
    - badań geotechnicznych
    - warunków przyłączenia do wodociągu
    - projektu przyłącza wodociągowego
    - wypisu z rejestru gruntów
    - WLZ - bo chyba przyłącze to tylko ryczałt do ZE do granicy działki?
    - inwentaryzacji powykonawczej


    Cen też tylko zazdrościć np. projektu indywidualnego czy kominiarza (gaz, komin do kominka, wentylacja grawitacyjna - u mnie za sam komin do kominka sobie krzyknął 200zł). A stelaż do kibla za 45zł to już mistrzostwo świata.

Strona 2 z 23

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony