dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1

    Domyślnie pękła złączka 90stopni pcv nie mam wody help :(

    Witam od jakiegoś czasu lała mi się woda do piwnicy.Zdjąłem dwie płytki i okazało się,że winowajcą jest

    górna złączka

    https://zapodaj.net/8408f929d48ae.jpg.html

    https://zapodaj.net/6d5a035828e21.jpg.html

    https://zapodaj.net/2e0e255a5bc47.jpg.html

    pękła zrobiła się rysa próbowałem to sylikonem+ lutownicą stopnic ale nic to nie dało
    zrobiła się rysa z drugiej strony.Mam zakręconą wodę bo jak puszczę wodę zaworem głównym w domu to zaczyna mi tam sikać.Nie mogę też zapalić w piecu

    czy da się to naprawić jakoś łatwo bez hydraulika? bo te rurki są pewnie zgrzewane? bo na samym sylikonie przecież to raczej się nie trzyma.Nawet jak by odciął tą złączkę 90stopni to co sam mogę zrobić?? da się jakieś adaptery skręcane czy coś kupić by to na nowo połączyć? czy tylko zgrzewanie?

  2. #2

    Domyślnie

    jesteś pewien ze to zgrzewane? bo mi z tych niewyraźnych zdjęć wygląda raczej na system klejony, jakby to zażółcenie klejem było a nie zgrzewem
    wypadałoby to naprawić takim systemem jaki jest, klejony czy zgrzewany, kształtki, rury masz każdym markecie i sklepach hydraulicznych, trzeba tylko sprawdzić czy pasujące (czy to nie jakiś stary wynalazek), kleje też w tych sklepach, zgrzewarki jak nie masz to wypożyczyć bez problemu możesz
    wycinasz poniżej trójnika, rozkuwasz i wycinasz po prawej, wstawiasz nowe i wszystko
    oczywiście hydrauik byłby tu najrozsądniejszą opcją...

  3. #3

    Domyślnie

    tam widać żółty klej ale nie wiem czy to nie jest zgrzewane+klej.. bo to z 10lat temu robione było

    bo próbowałem ręcznie poruszać tą złączką czy klei nie puści ale trzyma mocno prędzej urwie się rurka niż oderwie się złączkę..

  4. #4

    Domyślnie

    powinno byc albo klejone albo zgrzewane, chyba ze ktoś ostrą rzeźbę odprawiał
    odczytaj jeśli możesz oznaczenia na kielichach, powinien być opisany materiał: pvc-u jeśłi klejone lub pp jeśli zgrzewane

  5. #5

    Domyślnie

    pisze jedynie NSF-P takie coś

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Klejone, badziewne jak widać rury. Kup kolanko (a jak chcesz zaworek w tym samym miejscu to kawałek rury i złączkę/nypel) i dedykowany klej. I DELIKATNIE wytnij stare i sklej (nie wyginaj rur). Zaworek też chyba bym wkręcił przed klejeniem.

    I ciepło pomyśl o wymianie tej instalacji.

  7. #7

    Domyślnie

    w sumie zaworek może być i niżej przewód od spłuczki powinien dostać czyli drugie takie kolanko+ brzeszczotem wyciąć? bo cięzki dostęp znów a potem klei specjalny?

  8. #8

    Domyślnie

    tam nie tylko górne kolano jest do wymiany: na dolnym trójniku też widać jakaś poxilinę...

  9. #9

    Domyślnie

    na dolnym trójniku to ja dałem.. bo myslałem,że tam cieknie ale to z góry tylko cieknie więc tam nie tylko jak to górne wyciąć? zaraz jak kończy się kolanko? brzeszczot wyciąć i zostanie mi rura od góry ta biała i teraz kolanko kupić+klej ? niby proste się wydaje..ale zawsze niespodzianki u mnie wychodzą jak coś robie bo gdyby wszystko zmieniać to trudno hydraulik.Ale póki co cienko z kasą w tym tygodniu a na złość jeszcze zimno na dworze i w domu.

    Najlepiej to skuć trochę ściany by dojście brzeszczotem było,uciąć przy samej górnej złączce i wstawić nową na kleju tak?

  10. #10

    Domyślnie

    tak, uciąć, ogatować (oczyścić po cięciu krawędzie, sfazować), wyczyścić czyścikiem do kleju lub jakimś oddtłuszczaczem, skleić klejem do rur pvc zgodnie z instrukcją na kleju, odczekać, wkręcić zawór,możesz też w kolano z gwintem wcześniej wkręcić zawór to mniejsze ryzyko naruszenia złącza klejonego przy wkręcaniu zaworu

  11. #11

    Domyślnie

    Panowie a spytam jeszcze czy takie kolanka jeszcze dostanę? czy teraz tylko nowoczesne już są i nie będą pasowac?

  12. #12

  13. #13

    Domyślnie

    Kolego Kaizen fajnie to wygląda co pokazałeś.. tego nie trzeba kleić? to ma jakąś uszczelkę w sobie? bo rurka biała tam wchodzi ale co uszczelnia tam? bo moze to lepsze od plastikowego? bo plastikowe+klei itp wyjdzie drożej niż to chyba,że to też trzeba kleić.Zmierzyłem średnicę rurki białej ma 21mm to takie kolanko 1/2 będzie ok?

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    To jest klejone (możesz przeglądać ten dział w sklepie). Potrzebujesz do tego złączkę https://onninen.pl/pl-PL/zlaczka-pvc...5-nibco,HAY827

    Oczywiście wymiar musisz dobrać do swoich rur.

  15. #15

    Domyślnie

    to i tak trzeba kleić, potrzebna mufka https://onninen.pl/pl-PL/zlaczka-pvc...5-nibco,HAY856
    Wszystko kupisz w markecie typu obi, castorama, bricoman, leroy itp. Łacznie z klejem i czyscikiem i dużo taniej niż w onninen


  16. #16

    Domyślnie

    kolego a po co ta mufka? nie wystarczy kolanko odciąć i kupić po prostu nowe kolanko? bo może zawór być nizej nie musi tam gdzie był

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damian92rr Zobacz post
    kolego a po co ta mufka? nie wystarczy kolanko odciąć i kupić po prostu nowe kolanko? bo może zawór być nizej nie musi tam gdzie był
    Możesz. Ale nie wolisz solidniejszego, metalowego gwintu do zaworka?

  18. #18

    Domyślnie

    właśnie kolego mój miał takie coś co siedziało tam w plastikowy gwincie.Nie mam jak tego pokazać dzisiaj ale to było tak,że w tym kolanku plastikowym był jakiś ''złoty''gwint nie duży i w ten gwint wkręcało się dopiero zawór

    to hmm wyglądało tak,ze mamy kolanko plastikowe i w środku gwint plastikowy,ale wkręcany był tam kolejny jak by gwint tylko metalowy..czyli metal wkręcał się w gwint plastiku a znów zawór w środek metalu..

  19. #19

  20. #20

    Domyślnie

    jeżeli znajdziesz takie tylko klejone to będzie ok (bo to z linku jest do zgrzewania), jeśli nie to pokaż w sklepie ten obrazek tylko poproś o coś podobnego ale klejonego, coś ci dopasują

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony