dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: czy to prawda że szary styropian czasami odpada ze ściany?

  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bialoczerwony

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-669
    Posty
    26

    Domyślnie czy to prawda że szary styropian czasami odpada ze ściany?

    Czy to prawda, że styropian grafitowy- szary styropian odpada ze ściany ?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Nieprawda - jeśli odpadnie to wina jest tylko i wyłącznie wykonawcy, użycie niewłaściwego kleju(zbyt słabej jakości), utleniony powierzchniowo styropian, układany w niesprzyjających warunkach(zbyt wysoka temperatura lub pełne nasłonecznienie), niewłaściwie kołkowany(lub wcale).
    To takie podstawowe błędy do których można mieć uwagi nie tylko gdy styropian jest szary czy biały.
    Szary grafitowy jest po prostu bardziej narażony i wrażliwy na te warunki jak wyżej i większość widzi w tym jakiś problem którego tak naprawdę nie ma.
    U mnie jest 20cm grafitu, układanego na klej Gren.....stu i kołkowanego trzyma się dobrze zarówno na zewnątrz jak i w środku pomieszczenia. U moich znajomych również , na forum słyszałem , że są problemy - jednak profilaktycznie stosują lepsze kleje, pianki, kleje do siatki zamiast do styropianu, ale nie słyszałem aby odpadał lub odspajał się tylko dlatego , że jest innego koloru
    Pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Jak lepi się na piankę w tubie to wszystkie ewentualne problemy znikaja ba nawet kołkowania nie trzeba robić i żadna siła nie jest tego w stanie zerwać a wiem bo mam i próbowałem .

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Jak lepi się na piankę w tubie to wszystkie ewentualne problemy znikaja
    Tylko trzeba umieć układać na piankę
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Termo Organika
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-117
    Posty
    205
    Termo Organika Sp. z o.o. www.termoorganika.pl

    Domyślnie

    Nie prawda. Styropian grafitowy to takie samo tworzywo co styropian biały z wyjątkiem dodatku grafitu, który poprawia właściwości izolacyjne, bez wpływu na parametry mechaniczne czy też przyczepność kleju do powierzchni styropianu. Każde zdarzenie ma swoją przyczynę w tym również nietypowe jakim jest np. „odpadający styropian”, a wątek jest bardziej złożony niż można przypuszczać po wstępnej analizie. Ewentualne zjawisko odpadania styropianu to inaczej „nie trzymanie” się kleju, które może wynikać ze słabej jakości kleju do przyklejania płyt styropianowych i błędów wykonawczych wśród których nagminnie jest nieprawidłowa metoda nakładania kleju. Opracowane są dwie poprawne metody nakładania kleju cementowego: pasmowo-punktowa polegająca na rozłożeniu „ramki” kleju przy zewnętrznych krawędziach płyty i kilka „placków” kleju (3-6) wewnątrz, oraz metoda cało powierzchniowa, gdzie klej nakładany jest przy pomocy pacy zębatej na całą powierzchnię płyty styropianowej. Klejeni tylko na same placki jest absolutnie zakazane. Kolejna pomijana czynność to sprawdzenie stabilności podłoża do którego będzie mocowana izolacja oraz temperatura powietrza w jakiej będą prowadzone prace. Chłonne podłoża do których będzie klejona izolacja powinny zostać zaimpregnowane gruntem uniwersalnym by wyeliminować ryzyko szybkiego odciągnięcia wody technologicznej potrzebnej do prawidłowego wiązania kleju. Zbyt szybkie wyschnięcie kleju spowodowane szybka utratą wody przez chłonne podłoże skutkuje znaczącym osłabieniem wiązania co może powodować odspojenie płyty styropianowej od kleju. W każdym przypadku wykonywanych prac ociepleniowych elewacji, szczególnie w przypadku mocowania styropianu grafitowego należy przestrzegać zaleceń wykonawczych i zabezpieczyć elewację siatka ochronną przed bezpośrednim działaniem słońca. Więcej informacji na stronie: https://termoorganika.pl/sites/default/files/zasady_transportu_przechowywania.pdf

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    inabobi

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-124
    Posty
    3

    Domyślnie

    Wlasnie mi sie to dzieje !!! Przeczytalem ten watek bo szukam pomocy poniewaz ocieplam sciane Porotherm styropianem grafitowym ( ARBET - Fasada Grafit) i za pomoca kleju Baumit ProContact. Robote wykonuje profesjonalna firma. 5 plackow na jednej plycie. Nastepnego dnia po polozeniu (po nocy) 1szej sciany styropian zaczal odpadac- samoistnie. Tzn placki zwiazaly sie ze sciana ale nie z plytami styropianowymi. Co robic ????
    Bede wdzieczny za kazdy komentarz.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał inabobi Zobacz post
    Tzn placki zwiazaly sie ze sciana ale nie z plytami styropianowymi. Co robic ????
    Bede wdzieczny za kazdy komentarz.
    Zamieś fotki - jak to wygląda ściana z dopadniętą płytą?
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał inabobi Zobacz post
    Wlasnie mi sie to dzieje !!! Przeczytalem ten watek bo szukam pomocy poniewaz ocieplam sciane Porotherm styropianem grafitowym ( ARBET - Fasada Grafit) i za pomoca kleju Baumit ProContact. Robote wykonuje profesjonalna firma. 5 plackow na jednej plycie. Nastepnego dnia po polozeniu (po nocy) 1szej sciany styropian zaczal odpadac- samoistnie. Tzn placki zwiazaly sie ze sciana ale nie z plytami styropianowymi. Co robic ????
    Bede wdzieczny za kazdy komentarz.
    Powinni raczej zrobić ramkę dookoła płyty styropianowej i placki w srodku. Klejenie na same placki mija się z celem.
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

  9. #9
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Na placki nie powinno się kleić styro tylko sęk w tym że chyba wszystkie firmy tak kleją , tak po prawdzie ja jeszcze nigdy nie widziałem aby jakaś firma tak samo kleiła jak ja sobie sam kleiłem , walą na placki aż ohyda a szpary lepią klejem byle szybko ,ma być fajnie a nie dobrze to dewiza naszych firm niestety , szkoda że kasa za tym nie idzie 2 razy mniejsza , polecam sprawdzić sobie ocieplone bloki w Kędzierzynie -Koźlu , te firmy co to robiły powinny mieć dożywotni zakaz działalności w tej dziedzinie .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony