dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Suchy beton - dziura w ziemi

    Witam,
    W przyszłym tygodniu mam zamiar zakładać siatkę ogrodzeniowa, słupki mam zalane, czekam mniej więcej dwa tygodnie. Zastanawiam się nad zrobieniem takiej pseudo podmurówki w ziemi. Nie wychodził bym nią ponad poziom gruntu. Myślałem wykopać od słupka do słupka cienki pasek 10 cm szeroki na 20-25 cm głęboki i wsypac tam suchy beton. Teoretycznie zaciągnie wodę z gruntu i zwiąże? Chodzi mi tutaj głównie o psy żeby nie zrobiły podkopu. Siatkę puszczam dosłownie 2 cm nad gruntem.
    Ma to sens? Myślałem wymieszać na taczkach cement z piachem w proporcji 1:4 i taką mieszankę sucha wsypać do ziemi. Nie musi to być pancerne, wystarczy jak odstraszy psy od podkopu.
    To pierwsza sprawa, teraz druga.
    Mam wykonane przez ekipę ogrodzenie betonowe od drogi, pod nim mam minimalne prześwity, obecnie mam tam ułożone kamienie taki niesort 15 cm. Chciałem je oblać betonem do panelu betonowego żeby trochę to związało. Też chodzi o psy żeby nie rozkopany kamieni. Całość jest zasłonięta przed widokiem tujami, jak zaleje takim suchym to zwiąże czy tutaj już robić mokry tradycyjny?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.204

    Domyślnie

    A nie możesz do tej mieszanki dolać wody i zrobić jak należy? Półsuche betony się polewa wodą.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Pomysł nie jest zły, wszystko co zawiera w sobie cement zwiąże w większym lub mniejszym stopniu( w zależności ile tego cementu będzie w składzie).
    Pod siatkę warto do tego piasku dodać tłucznia(kamieni, żwiru itp) będzie mniej narożny na zniszczenie przez wodę i mróz. Dla lepszej struktury może to byc piach rzeczny.
    W ogrodzeniu to samo, będzie łatwiej wypełnić pustkę, a gdy zwiąże spełni swoją ochronną funkcję.
    Wodę możesz dodać tyle aby Ci to nie płynęło - wtedy całość będzie "mocniejsza"
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  4. #4

    Domyślnie

    To może zamiast piasku dam pospółkę? Chciałem bez wody żeby jak najmniej się przy tym napracować
    Zastanawiam się czy nie taniej wyjdzie wkopanie siatki leśnej ma 30 cm i zaplecione jej opaskami zaciskowymi do ocynkowanej na ogrodzeniu. Pewnie zardzewieją za parę lat ale to są niewielkie pieniądze a robota będzie szybka

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.204

    Domyślnie

    Ja się zastanawiam po co ci to jak Twój pies wychodzi to będzie dalej wychodził, a obce psy chyba Ci nie ryja pod ogrodzeniem.

  6. #6

    Domyślnie

    Jajmar, nie wiem czy będą wychodzić bo jeszcze nie są puszczane. Czekam na siatkę i bramę. Kupuję teraz dość drogiego psa FCI i nie bardzo bym chciał żeby się gdzieś wybrał. Dlatego też chce pozabezpieczac działkę póki jeszcze nie naciagnalem siatki.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Bocian_s

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    21

    Domyślnie

    U siebie jak robiłem kojec to cały wyłożyłem ekokratką. Nie ma siły aby się podkopał...

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.204

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paulina1986 Zobacz post
    Jeżeli chodzi o suchy beton mogę polecić firmę rekomendowaną przez murarzy.
    A do czego Ci murarze używali tego suchego betonu ze go polecili?

  9. #9

    Domyślnie

    "Kupuję teraz dość drogiego psa FCI i nie bardzo bym chciał żeby się gdzieś wybrał." jest prosty sposób aby tego uniknąc , bez kosztów. Zwyczajnie chodź z nim na spacery, tak w weekend zamiast maltretowania trawnika spacer czterogodzinny ok 19 km a w zwyczajny dzień po godzinie i kilku kilometrach. Wtedy psa nie będzie ciągnęło bo będzie znał cała okolicę. przy okazji nauczysz smyczy , kagańca i socjalizujesz kontaktem z innymi ludźmi. Jak przy szczeniaku to dawaj go głaskać każdemu obcemu . To nauczy go że obcy nie jest wrogiem. A dorosły i tak będzie bronił bliskich i swego terenu.

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Expert-Bud A.G.

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    50

    Domyślnie

    Czasami jak czytam takie pierdoły to mi aż gacie z wrażenia opadają. Wierzyć się nie chce....

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    No to po kiego grzyba czytasz ?

  12. #12

    Domyślnie

    pewnie lubi jak gacie opadają

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony