dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Cytat Napisał majka112 Zobacz post
    Gul mu skoczy nie dlatego,że ma problemy psychiczne lecz dlatego, że nie chce, aby jeździć po "jego". Przerabiałam to. Znalazłam sąsiada , który zgodził sie na służebność przejazdu i taki zapis widnieje w KW. Teraz z.zaczyna kręcić nosem.
    Jeśli twoja chata będzie powyżej standardu u sąsiada to dopiero będzie kwas. Byłem kiedys na awanturze o grubośc tynku (bez ocieplenia). Wieś dolnośląska, sąsiad przyjechał z kasą z Reichu, furka błyszcząca, nowy tynk na starym domu (chyba AŻ 2-3cm) i antena sat firmy Amstrad od strony tubylca który nigdzie nie wyjeżdzał. W 1990 to był wypas!! Awantura była na sto fajerek. Skarga, więc urzędnicy z URejonowego i my od stwierdzenia ile wynosi wtargnięcie na cudzy grunt. Chaszcze wyżej pasa, jeden nam warczy koło nóg piłą spalinową a drugi kosą nieba nam usiłuje przychylić

    I wytłumacz ludziom, że cokolwiek poniżej 15cm, to nie ma o czym gadać. Pożar ugaszony, tyle nóg co wyjechało tyle wróciło i jest co opowiadać.

  2. #22

    Domyślnie

    No właśnie, kwestia mentalności. I z tą służebnością to też tak jest.
    Później są programy u .P Jaworowicz.

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Madame lansującą swoje nogi oglądam niekiedy tylko we fragmentach dotyczących nieruchomości. Na resztę szkoda mi czasu. Odnoszę nieodparte wrażenie, że bije pianę i niewiele pomaga. NIGDY w sytuacjach sporów o zasięg prawa własności nie padło pytanie: czy macie prawo do nieruchomości? Net jest prawie wszędzie, tablecik pod pachą, na stronce ekw.ms.gov.pl wpisać numer księgi wieczystej i po ptokach. Niekiedy bip gminy gdy chodzi o MPZP. Tylko po takiej informacji ten wątek programu byłby bezcelowy i circa 1/3 tematów poszłaby się pasać...
    .
    Niedawno widziałem temat kobiety która kupiła kawałek ziemi gdzieś w górach, tubylcy jej nie lubią, lasy ją tępią, wodociagi też działaja robią wbrew a ona tak chciałaby wybudowac jakies sanatorium dla dzieci czy coś podobnego. Że komercyjne, tego nie powiedziała głośno. Jej majątek to kawałek łąki i przyczepa kempingowa, no bidulka plus mąż gdzieś za Odrą. Przypadkiem pokazali kawałek mapy plus panoramy z terenów kiedyś mi znanych. Rzut okiem do netu, bip gminy i wszsytko jasne. Pani tam sanatorium nie wybuduje, gdyż teren jest pod budownictwo mieszaniowe niskie czy jakoś podobnie. Pani redachtor pobiadoliła kwadrans na ekranie i nic nie rozwiązała czyli klasyka gatunku. Ale świat jest zły, tylko bohaterka reportażu ....

  4. #24

    Domyślnie

    Całkowicie sie z Tobą zgadzam.

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    nadiak

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-219
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Działka na której rośnie las i przez która masz jeździć ma kilku właściceli, to jest współwłasnośc łączna, czyli każdy ze współwłaścicieli posiada ułamkowy udział w każdym ziarenku piasku. Nic nie trzeba dzielić, zresztą jest to niepodzielne . Pokazujesz wypis z rejestru, a w zasadzie gmina chyba ma dostęp do strony z ewidencją gruntów, pokazujesz dowód osobisty i wszystko jasne. Jesteś rolnikiem, to nie powinni ci robić problemów. Odwagi!
    Muszę zdemontować cały optymizm tego wątku. Konsultowałam temat ze wszystkimi świętymi miejscowymi i nie ma takiej opcji. Lepiej ustanawiać służebność i dogadać się z innym sąsiadem niż grzebać w tym lesie. Informacje sprawdzone, w oparciu o aktualne przepisy, info ze starostwa powiatowego i od prawnika. Niestety nie pykło.
    Ostatnio edytowane przez nadiak ; 23-02-2019 o 18:16

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Krajowe piekiełko

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony