dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie zmiana taryfyz G11 zwykłej na C11 budowlaną

    Mam zamiar zacząć budowę w tym roku i mam taki dylemat. Mam na swojej działce skrzynkę z prądem zasilającą domek holenderski z normalną taryfą G11 i czy ja mam obowiązek zgłoszenia budowy do dostawcy prądu i poddania się karze drogiego prądu C11 czy mogę budować bez tego zgłoszenia?

  2. #2

    Domyślnie

    Nic nie zgłaszaj. Tym bardziej, że taryfa "budowlana" to wymysł zakładów energetycznych. No chyba, że chcesz trochę pieniędzy wydać.

  3. #3

    Domyślnie

    Tak pytam, kumpel mnie nastraszył, że może być jakaś kara jak dojdą, a dojdą, bo co dwa miesiące przychodzi inkasent i czyta licznik.

  4. #4

    Domyślnie

    no to jak to jest proble, to co dopiero w tych przypadkach gdzie buduje się na prądzie "sąsiedzkim" a z życzliwym sąsiadem pod stołem się rozlicza za energię? to dopiero prokurator, krajowa administracja skarbowa, i bóg wie co jeszcze za nielegalną odsprzedaż energii elektrycznej....
    buduj i nie zaprzątaj sobie tym głowy

  5. #5

    Domyślnie

    Niech kumpel da Ci podstawę stosowania C11 w takim wypadku. Tym bardziej, że jak rozumiem domek holenderski dalej sobie będzie stał?

  6. #6

    Domyślnie

    Domek będzie stał bo gdzieś mieszkać w czasie budowy muszę, a pytam bo zupełnie nie znam tematu i oczywiście nic zgłaszać nie mam zamiaru i tak przez ładne parę lat placiłem za tę taryfę mimo, że żadnej budowy nie było

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał xywameg Zobacz post
    Tak pytam, kumpel mnie nastraszył, że może być jakaś kara jak dojdą, a dojdą, bo co dwa miesiące przychodzi inkasent i czyta licznik.
    Potrafi podać podstawę prawną obowiązku zgłaszania budowy?

  8. #8

    Domyślnie

    U mnie kto się nie buduje ten ma taryfę pod domek rekreacyjny...

  9. #9

    Domyślnie

    Taryfa C11 jest dla przedsiębiorstw. Podawałeś Zakładowi Energetycznemu NIP swojej firmy w czasie zawierania umowy? Czy na Twojej działce działa jakaś fabryka?
    Jeśli nie, to masz mieć taryfę G11. Poza tym mając prywatny domek (holenderski) na działce możesz legalnie przedłużaczem zasilać z niego elektronarzędzia używane na swojej działce.
    Jedyną instytucją, której musisz zgłosić wykonywania prac budowlanych jest PINB.
    Chyba, że w zawartej umowie G11 z Zakładem Energetycznym masz klauzulę np.
    "w wypadku rozpoczęcia jakichkolwiek prac budowlanych na terenie nieruchomości odbiorca powiadomi o tym fakcie Zakład Energetyczny na tydzień przed rozpoczęciem prac".
    Ostatnio edytowane przez Lew2 ; 21-02-2019 o 15:51

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego ilu ludzi kombinuje żeby mieć g11 w trakcie budowy. Ciesz się tym i "dobrych rad" nie słuchaj.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał xywameg Zobacz post
    Domek będzie stał bo gdzieś mieszkać w czasie budowy muszę, a pytam bo zupełnie nie znam tematu i oczywiście nic zgłaszać nie mam zamiaru i tak przez ładne parę lat placiłem za tę taryfę mimo, że żadnej budowy nie było
    A jak złatwiłed g11 pod holenderski domek?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony