dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dzikusisko

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    kalisz
    Kod pocztowy
    63-700
    Posty
    32

    Domyślnie wygrzewać pół roczną posadzkę przed panelami??

    Witam, w lipcu zrobiona posadzka z mixokreta, podłogówka chodzi od listopada na minimum, 40 na kotle, a temperatura ustawiona na 15 stopni, w sam raz do roboty Czy powinienem przeprowadzić konkretne wygrzewanie zanim założę sam panele??

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    By mieć pewność, należałoby zmierzyć wilgotność tej posadzki, ale podejrzewam że po takim okresie ogrzewania, beton jest dostatecznie suchy i nadaje się do układania paneli lub płytek. Jedynie przy planowaniu podłóg drewnianych należałoby wykazać więcej troski i wygrzać posadzki.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    U mnie po pół roku i pomimo wygrzewania w tym czasie przez ponad miesiąc jastrych był zbyt wilgotny na klejenie parkietu i parkieciarz zaordynował powtórne wygrzewanie.

  4. #4

    Domyślnie

    Wylewkę mimo wszystko powinno się wygrzać. Podgrzanie wylewki do max temperatury uwolni naprężenia przed położeniem posadzki właściwej. Po prostu pęknie tam gdzie ma pęknąć i ułoży się.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dzikusisko

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    kalisz
    Kod pocztowy
    63-700
    Posty
    32

    Domyślnie

    Czytam i oglądam YouTube i ciągle tego nie ogarniam. Na dzieńdobry gość od montowania pieca gazowego aristona ustawił temperature na piecu 40 stopni, a na takim pizdziadelku "cubenet" ustawił na 14 jako takie wzgledne minimum. Nie mam pojecia jak się ma temperatura na piecu z tą ustawianą na termostacie? I jak mam wygrzac te posadzki? Tylko poprzez zwiększanie temperatury na termostacie? Ale do ilu? Już mam 21 i jest na te porę roku dość przyjemnie (w butach i dlugich spodniach). I jak sprawdzić wilgotność posadzki? Sam będę kładł panele więc nikt mi nie przyjdzie i nie pobierze próbki jastrychu do badania. Chyba że po popytac parkieciarzy ile wzięli by za takie "badanko".

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Cytat Napisał dzikusisko Zobacz post
    Czytam i oglądam YouTube i ciągle tego nie ogarniam. Na dzieńdobry gość od montowania pieca gazowego aristona ustawił temperature na piecu 40 stopni, a na takim pizdziadelku "cubenet" ustawił na 14 jako takie wzgledne minimum. Nie mam pojecia jak się ma temperatura na piecu z tą ustawianą na termostacie? I jak mam wygrzac te posadzki? Tylko poprzez zwiększanie temperatury na termostacie? Ale do ilu? Już mam 21 i jest na te porę roku dość przyjemnie (w butach i dlugich spodniach). I jak sprawdzić wilgotność posadzki? Sam będę kładł panele więc nikt mi nie przyjdzie i nie pobierze próbki jastrychu do badania. Chyba że po popytac parkieciarzy ile wzięli by za takie "badanko".
    Jaki to kocioł? W zasadzie wszystkie nowe kotły mają specjalny, dedykowany program do wygrzewania jastrychu. Przez pewien czas kocioł podnosi temp. zasilania coraz wyżej, a później stopniowo obniża, trwa to kilkanaście dni.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał noc Zobacz post
    Jaki to kocioł? W zasadzie wszystkie nowe kotły mają specjalny, dedykowany program do wygrzewania jastrychu.
    Immeregas Victrix posiada taki program ?

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dzikusisko

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    kalisz
    Kod pocztowy
    63-700
    Posty
    32

    Domyślnie

    Ariston Genus One, nie wiem czy ma, nie patrzylem... ale pomijając to... podnoszę od paru dni codziennie temperature o 1 stopien... powinienem przyspieszyc? Na jakiej temperaturze stanąć i zacząć obniżać? no i znowu kwestia kotła... ustawiać coś tam czy operować tylko termostatem? Dodam że nie mam jeszcze czujników temperatury w pokoju, więc to jest chyba tylko temperatura samej podłogi.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony