dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    LucaO

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    żory
    Kod pocztowy
    43-252
    Posty
    59

    Domyślnie Remont starego domu czy budowa

    Witajcie
    Wraz z małżonką dostaliśmy w spadku po dziadkach dom z lat 60 zbudowany z cegły czerwonej i pustaków ,które wiadomo niegdyś były robione ręcznie
    Dom ma powierzchnię ok 130m2 ,jest nie ocieplony ,dach dwuspadowy nowy zrobiony 3 lata temu tyle dobrze , instalacja elektryczna w jednej części domu nowa w drugiej części domu stara
    Brak odwodnienia ,same fundamenty zamoknięte ,dom w całości podpiwniczony ,strych nie jest zaadaptowany ,podłogi do generalnego remontu w 3 pomieszczeniach zaglądając od strony piwnicy jest zrobiona niecka tak jak by podłoga się zapadała ,na strychu drewniana podłoga na legarach ,stolarka okienna plastikowa

    Ogrzewanie na piec węglowy plus kominek
    Mamy do wyboru 3 opcje
    Remont generalny
    Sprzedaż i budowa domu na innym terenie plus zakup działki
    Lub zamiana z bratem który dostał w spadku 3 działki budowlane ,ale to taka ostateczność

    Żona ze względu na sentencje chciała by zostać i wyremontować dom

    Do zrobienia
    Całkowicie Nowe ogrzewane Podłogi na parterze oraz strychu ,oczywiście na strychu wyeliminować chcemy podłogę na legarach
    Kompletne Ocieplenie budynku
    Instalacja elektryczna w pomieszczeniach gdzie jest stara aluminiowa
    Przebudowa schodów na strych oraz niektórych ścian ,plus taras na zewnątrz
    Adaptacja poddasza
    Tu należy zrobić wszystko
    Chcemy mieć 3 pokoje oraz łazienkę
    Czyli wymurowanie ścianek działowych
    Sanitarka
    Nowe okna ,w tym dorobienie balkonu jeśli będzie technicznie możliwość

    Zmiana ogrzewania na gazowe ,plus podłączenia , rury z gazem mamy ok 30m od domu

    Wentylacja
    Nowe 2 kominy
    Odwodnienie
    Docieplenie i ochrona przeciwilgociowa piwnicy

    W sumie z tych grubych robót to tyle
    Wiadomo do tego dochodzą ,malowania ,płyty gk,kafelki , cała wykonczeniówka ogólnie

    Dodatkowo obok domu jest pomieszczenie gospodarcze które mogę zaadaptować jako garaż również do małego remontu

    Teraz mamy dylemat czy warto inwestować i remontować czy budować na nowo ,chociaż zaglądając na nowy dom szwagra który po roku zaczyn się sypać to wolę remontować

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Niektórzy twierdzą , że nie warto remontować . Ja remontowałem...
    Dach macie już zrobiony , a to spora inwestycja. Cześć elektryki... Sentyment...


    Ile osób się wypowie tyle będzie za i przeciw , także nikt wam nie ułatwi.
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    LucaO

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    żory
    Kod pocztowy
    43-252
    Posty
    59

    Domyślnie

    Na chwilę obecną jesteśmy w trakcie podliczania kosztów ale wiadomo ,starsze budownictwo to i niespodzianki będą więc koszta też będą rosły ,coś mamy zrobione ale większość trzeba robić ,tak jak mówiłem dużo potrafię zrobić sam wiec też plus tego ,a może ktoś ma.zdjecia remontu starszych domów przed i po ?

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fr3d3k

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    174

    Domyślnie

    elo. jak generalka to ciężka sprawa. Roboty czyli kosztów dwa razy tyle co przy budowie nowego. mnie taki remont kosztował 4 lata ciężkiej pracy i wyżeczeń. A i tak koszty całkiem duże. W tym czasie i tych pięniądzach wybudowałbym jak nie dwa to napewno jeden nowy domek. Mimo wszystko nie żałuje. Dlatego nie mogę ani polecić ani odradzić .
    powodzenia niezależnie od decyzji
    remont zamczyskahttp://forum.muratordom.pl/showthrea...58#post6947858
    Pow.:290m2(parter,piętro,poddasze).Ogrzewanie 100%niskotemperaturowe.podłoga-15cm styro, dach-30cm wełny, ściany-5cm wełny wew + 12-20 cm styro grafit zew. PC HCT15kW,DZ6x150mb spiralnie na pow.ok550m2

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Tematów sporo https://forum.muratordom.pl/search.p...rchid=27072771 w niektórych sa zdjęcia .

    Ja podeślę swoje na maila . Na początku jedna wielka demolka ...rok grzebania przed wprowadzeniem . Mieszkam od 2012 i jeszcze sobie dłubię 'Tymi ręcami' obecnie taras ...
    Ostatnio edytowane przez cuuube ; 23-02-2019 o 16:59
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Aydin
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Kobylanka
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    211

    Domyślnie

    Ja bym stawiał nowy. Nie patrz na szwagra, bo równie dobrze można spojrzeć na tysiące innych inwestorów zadowolonych z budowy i nic im się nie sypie nawet po wielu latach.

    Kwestia podstawowa to porównanie cen. Budowa nowego to oczywiście wyższy koszt i biurokracja, ale postawiony wg dzisiejszych norm powinien być komfortowy i ekonomiczny w użytkowaniu. Robisz go dokładnie pod własne potrzeby. Wszystko nowe, a zakładając, że wszystko zostanie zrobione poprawnie to masz gwarancję spokoju na dziesięciolecia.

    Remont to: dostosowanie się do istniejących już rozwiązań. Koszt również niemały, przy czym skoro piszesz o zamokniętych fundamentach, to od nich trzeba bezwzględnie zacząć. Postawić/wyremontować dom na gnijących fundamentach to proszenie się o problemy w bardzo krótkim czasie. A skoro już dotarłeś do fundamentów, to remont nie będzie łatwy, prosty ani tani.

    Poza tym jestem zwolennikiem budowy nowego domu wg własnych przemyśleń i ustaleń. Dom skrojony na własną miarę. Ty kształtujesz swoje otoczenie, a nie wpasowujesz się do już istniejącego. Nawet, jeśli chodzi o zakup domu niedawno zbudowanego - jestem na NIE! Budując samemu wiesz, co gdzie jest, masz plany, w przyszłości nic Cię nie zaskoczy. Kupując dom od kogoś, starszy czy nowszy, nie wiesz co siedzi w środku. Czy kabli elektrycznych nie puszczono ci niezgodnie ze sztuką, czy rury kanalizacyjne nie ciekną zalewając g...wnem teren pod domem itp.
    Na podstawie mieszkania w bloku (z lat 60-tych) dochodzę do wniosku, że niewiele mnie zdziwi w budownictwie z tamtych lat. Lat, jak wiemy, gdzie "nic nie było", a jednak coś się budowało. Parafrazując skecz Kabaretu Moralnego Niepokoju: "-Panie majster, tych materiałów na mój dom wystarczyłoby na budowę 5 domów! - No i wystarczyło...".
    Mam ściany, gdzie ze świecą szukać zaprawy cementowej - prawie sam piach sypiący się pod palcem! Elektryka ułożona "ekonomicznie" - wiadomo, że krócej dać po przekątnej niż po obwodzie ściany Kanaliza położona tak "przemyślnie", że u mnie wychodziło kolanko odpływu głównej rury kanalizacyjnej od sąsiada z góry, moje z kolei wychodziło u sąsiadów poniżej, itd. Teraz oczywiście po generalnym remoncie ma to ręce i nogi, ale władowałem przez to w remont i budżetowe wyposażenie kawalerki w sumie z 50 tysięcy. Acha, jeszcze gaz, bo zapomniałem - ja zlikwidowałem, ale są mieszkania, gdzie gaz "wchodzi" do mieszkania przy drzwiach klatki schodowej, a kuchnia znajduje się po przekątnej mieszkania. Tak, że rurka leci sobie przez "salon" pod sufitem. "No, ale tak było na planie" ("Alternatywy 4").

    Podsumowując - czasem warto wydać nawet sporo więcej, a mieć spokój i wiedzieć, na czym się siedzi.

  7. #7
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Autorze jaką ty mogłeś dostać odpowiedź ?buduj nowy koszta nie ważne ,wiek też nie nawet jak masz już 70 lat , to żart ale . remontuj to co masz a zaoszczędzisz co najmniej połowę kasy lub więcej , wiem przechodziłem to .

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    mokre fundamenty - na pewno ich osuszanie, skuwanie tynku, robienie nowych izolacji będzie tańsze od budowy fundamentów od zera?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony