dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ewrc

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Parzniew
    Kod pocztowy
    05-808
    Posty
    26

    Domyślnie Budowa przepustu.

    Dzień dobry wszystkim.




    Potrzebuje wykonać przepust przez rów melioracyjny jako wjazd na posesje. Rura fi 40 długość 4m do uzupełnienia zostaje 80cm. Chce to zrobić tak, zamawiam zmielony gruz i zalewam go betonem z betoniarki co każda warstwa (warstwa gruzu 10cm) oczywiście ze zbrojeniem. Myślicie, że taka konstrukcja wytrzyma samochód ciężarowy koparkę itd?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.209

    Domyślnie

    Jak to rów melioracyjny to ktos powinien wydac warunki na taki przepust, a inny ktoś pod to zrobić nawet prosty projekt i wtedy już wszystko jasne.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Mapa syt-wys, podanie do zarządcy/właściciela rowu (raczej dawny WZIR lub spółka gminna) o WT. Po uzyskaniu WT, może w dobrym tonie byłby jakiś projekt?

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ewrc

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Parzniew
    Kod pocztowy
    05-808
    Posty
    26

    Domyślnie

    Gmina wydała wszystkie pozwolenia i warunki zabudowy, wody polskie też. Jedynym wymaganiem jest rura fi 40 i wymiary 4x2.8x1.2. Dlatego zamieściłem tutaj post licząc na porade czy ktoś juz sam budował przepust.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    arturo13

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    213

    Domyślnie

    Ja kupiłem rurę fi40, wrzuciłem w rów, zasypałem piachem z drobnym kamieniem grubość 30-40 cm. Jest ok, wszystko co potrzebne do budowy domu po takim podłożu wjeżdżało.

  6. #6

    Domyślnie

    Witam.
    Również mam problem z budową przepustu. Działka graniczy z drogą gminną. Oddziela je niewielki płytki Rów który teoretycznie nie jest rowem melioracyjnym. Być może na innych mapach ma oznaczenie rowu melioracyjnego. Tę, którą ja posiadam nie ma takiego oznaczenia. Otrzymaliśmy decyzję o szczegółach budowy przepustu. Warunek to przepust i średnicy 40. Podczas pogłębiania rowu okazało się że wkopany jest przewód elektryczny pod naszym rowem. Nie ma możliwości więc wlozenia tam przepustu o średnicy 40. Wrzuciliśmy tam 3p i zasypaliśmy. Zwrocilismy się z zapytaniem do gminy. Twierdza ze firma która wkopala tam kabel nie zastosowała się do wytycznych. Mieli podjechać zobaczyć i się z nami skontaktować. Od 2 tyg cisza. Co robić? Cisnąć gminę czy zgłosić sprawę do kolegium samorządowego?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony