dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 10
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 186
  1. #1

    Domyślnie PANELE - wątek zbiorczy o samodzielnym układaniu paneli

    Właśnie jestem w trakcie układania paneli Classen-a na płycie HDF i mam pewien problem. Robię dokładnie tak jak w instrukcji (klej na odpowiednią stronę, dobijam klockiem, ściągam pasami klej wychodzi równo na całej długości) ale między połączeniami wyczuwalny palcem i widoczny odpowiednim padaniu światła jest uskok. Poradźcie może robię coś nie tak. Kiedyś kładłem panele Kronopol i nic takiego się nie działo.

  2. #2

    Domyślnie

    Tych nie oglądałem ale to jest chyba podstawowa rzecz przy panelach. Większość na łączeniu ma krawędzie podwinięte w górę co według mnie jest istotną wadą, po jakimś czasie będzie się to wycierać. Tej wady nie mają panele (przynajmniej ja takie widziałem) w cenie >50 PLN /m2- niestety.

    Paweł

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    te wu

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    4

    Domyślnie

    trochę już tych paneli położyłem i kiedy patrzę na te moje pierwsze po których chodzę - te same problemy .
    Moim zdaniem ilość kleju ma decydujące znaczenie na szczeliny pomiedzy panelami . Malutko kleju i będzie ok . Ponadto jeśli wysokość paneli jest różna to błąd spowodowany ich niedoskonałością wykonania , trzeba szukać tych droższych .

  4. #4

    Domyślnie

    Ja też kładąc doszedłem do wniosku, że najlepiej ukłądać z małą ilością kleju - łatwiej unikać powstawania szczelin. Bardzo uważaj dobijając panel, najidealniej (choć boleściwie) jest dobijać (=dopychać) dłońmi, uderzać można np przez fragment odciętego panela, ale tylko kilka (kilkanaście razy) można wykorzystać ten kawałek, im dłużej tym łatwiej o uszkodzenie brzegu dobijanego panela, często po uderzeniu niewidoczne. Classen i inne na płycie HDF generalnie mniej się "strzępią" (układałem i takie i takjie)
    Pozdrowienia i powodzenia (i tak kiedyś te panele zmienisz na coś innego, trudno je pokochać - więc się nie przejmuj)
    Finiszant

  5. #5

    Domyślnie Układanie paneli samodzielnie - jak ułożyć, położyć? panele samemu

    mam zamiar samodzielnie kłaśc panele podłogowe niestety na klej takie mam kupione i poradźcie jak to robić żeby czegoś nie popieprzyć
    acha ścieny nie są najrówniejsze a wręcz przeciwnie

  6. #6

    Domyślnie

    1. Na równą podłogę
    2. Najpierw folia lub folia z gąbką
    3. płyty wytlumiająca (jeśli sama folia)
    4. Dłuższym bokiem w kierunku okna
    5. na pasy (min 4 szt.)
    6. Jest artykuł na http://www.abcdom.pl

  7. #7

    Domyślnie

    dzięki za informację zaraz poczytam

  8. #8

    Domyślnie

    a na klej, to nie niestety, są lepsiejsze, nie ma ryzyka że połączenia bedą przeciekać!

  9. #9

    Domyślnie

    a powiedzcie czy podczas kładzenia paneli trzeba używać taśm ściągających? czy bez tego się obejdzie.
    dzięki

  10. #10

    Domyślnie

    Pasów ściągających powinno być co najmniej 1 szt na panel. (zależnie od długości pomieszczenia). Dzień wcześniej, a przynajmniej 2 godz. wcześniej połóż 3 pasy paneli. Wówczas następne lepiej będą się trzymać (nie rozchodzi się wszystko). Najlepiej jeśli łączenia zawsze wypadają w innym miejscu, wówczas ewentualne błędy przy połączeniach paneli oraz niedokładności szerokości paneli nie będą się sumować. Pamiętaj aby dobrze wycierać klej, po wstępnym zaschnięciu. Ja wycierałem zawsze wilgotna szmatka a następnie suchą poprzedni rząd paneli.

  11. #11

    Domyślnie

    dziękuję za rady.Mam już pasy śiągające kleje itp.Jednym słowem panele kłaść zacząć. pozdrawiam

  12. #12

    Domyślnie

    Sprawdź koniecznie czy podłoga jest równa. Np przy pomocy długiej poziomicy tzw. łaty. Ewentualne niewielkie nierówności możesz wyrównać zaprawą wyrównującą. Jest tańsza od wylewki samopoziomującej, a ta nie zawsze jest konieczna. Pzdr

  13. #13

    Domyślnie

    Wiem, że przy układaniu paneli należy zwrócić uwagę na wilgotność, zarówno posadzki jak i powietrza. Czy znacie jakieś sposoby na sprawdzenie wilgotność jest odpowiednia?

  14. #14

    Domyślnie

    Zgadza sie. Panele mozna układac przy wilgotnosci powietrza nie przekraczajacej 60%. Zmiezyc mozna wilgotnosciomierzem (niektóre elektroniczne termometry maja go w zestawie).
    Otwarte pudełka nie powinny długo lezec. Najlepiej panele rozpakowac bezposrednio przed układaniem. To, co zostanie na pózniej - opakowac z powrotem w folie.
    Powodzenia

  15. #15

    Domyślnie

    A czy tę matę tłumiącą stukanie można kłaść na podłogówkę, bo z tego co wiem ona również izoluje cieplnie. Więc jak to jest?

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Karolina dnia 2002-11-22 12:44 ]</font>

  16. #16

    Domyślnie

    Nieprawda jest jakoby cieniutkie maty stosowane pod panele tłumiły odgłos kroków. Dzwieki uderzeniowe mozna stłumic wyłacznie poprzez zwiekszanie masy. Taka mata nic nie wazy! Nie tylko nie tłumi, ale powoduje "kłapanie".
    Drewniane panele powinno sie przyklejac do podłoza tak jak parkiet. Natomiast sklejanie paneli ze soba jest indywidualna sprawa kazdego producenta.

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    No właśnie - jak to jest z podłogówką (wiem, że najlepiej to kamień, ale..). Stosować tą cienką gąbkę i robić panele tzw pływające, czy przyklejać (i czym przyklejać) do podłoża

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: am dnia 2002-11-22 23:33 ]</font>

  18. #18

    Domyślnie

    Zmierzyłem higrometrem szklarniowym - 70%
    Misiu: Barlinek nie zaleca klejenia do podłoża. Kleić więc czy nie kleić?

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Nie kleic. Przeciez to sa podlogi typu "plywajacego". Jesli masz je kleic to po co Ci pas sciagajacy, skoro go nie wyciagniesz? Logiki troche

  20. #20

    Domyślnie

    no prawie skończyłem zostało mi jeszcze tylko jedno pomieszczenie
    bardzo ważne złapać "winkle" jak się mówi na śląsku.jak nie złapiesz kątów prostych to sorry, dobra ostra piła również ułatwia sprawę szczególnie jak trzba obciąć drzwi mi się akurat w tym momencie stępiła
    pozdr

Strona 1 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony