dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Shou Sugi Ban - kto opalał samodzielnie i może podzielić się informacjami?

    Cześć,

    Szukam informacji o Shou Sugi Ban. W okolicy mam dom, gdzie niektóre elementy elewacji są zrobione z takiego drewna. Wczoraj zagadnąłem właściciela i powiedział mi że generalnie jest zadowolony bo nie trzeba tego olejować ani malować, ale ma trochę zastrzeżeń. Według niego mimo fabrycznego pokrycia lakierem, powłoka jest miękka i bardzo podatna na uszkodzenia. Kiedyś ktoś oparł rower o elewację. Jak rower się przewrócił się to zostały widoczne rysy. Pokazał mi to, i faktycznie była rysa głęboka na 2mm.

    Czytając forum znalazłem informacje że ludzie opalają samodzielnie deski na budowie. Usuwacie zwęgloną górną warstwę czy czymś ją zabezpieczacie? Jak z trwałością?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomkowz
    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    272

    Domyślnie

    Cześć! Posiadłeś dodatkową wiedzę, którą mógłbyś się podzielić nt. desek opalanych samodzielnie? Zastanawiam się nad zrobieniem wstawek (25 m2) na elewacji południowo-zachodniej lub też na zrobieniu po całości (180 m2). Warto, nie warto?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony