dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Problem z dachówką Meyer Holsen Piano - reklamacja ?

    Witam wszystkich,

    to mój pierwszy post na forum - niestety związany z potrzebą uzyskania porady.
    Nasz wymarzony dom w budowie, w marcu 2018 roku dach został pokryty piękną dachówką Meyer Holsen Piano w kolorze "czarny łupek angoba".
    Dachówka jest prosta i świetnie wygląda na dachu, ale po jednej (aktualnej) zimie zauważyłem problem. Dotyczy on licznych mikroodprysków powierzchni angobowanej oraz trochę większych odprysków angoby i ceramiki. Myślę, że na całej powierzchni dachu jest to minimum 50 dachówek z odpryskami średnicy 3-10 mm, a może i więcej... nie wszystko widać z dołu, a zdjęcia z bliskiej odległości udało mi się zrobić tylko z balkonu i okna dachowego.
    Moją uwagę przykuła powierzchnia dachówek, która posiada bardzo dużą ilość pęknięć powierzchni angobowanej, co wg mnie może skutkować kolejnymi odpryskami.

    Załączam przykładowe zdjęcia w/w wad. Powiedzcie mi proszę, czy jest to podstawa do reklamacji? Jeżeli mam tyle odprysków po jednym roku, to co będzie za 10 lat?
    Wybrałem produkt premium i szczerze mówiąc sam nie wiem co mam o tym myśleć.

    Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc (wiem, że jest tu sporo fachowców, bo czytam Forum od jakiegoś czasu).

    Pozdrawiam
    Marek
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190224_133517.jpg
Wyświetleń:	454
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	427337   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190224_133544.jpg
Wyświetleń:	422
Rozmiar:	93,7 KB
ID:	427338   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190224_133629_005.jpg
Wyświetleń:	403
Rozmiar:	93,5 KB
ID:	427339   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190224_133705.jpg
Wyświetleń:	370
Rozmiar:	98,5 KB
ID:	427340   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190224_133814.jpg
Wyświetleń:	283
Rozmiar:	104,0 KB
ID:	427341  


  2. #2

    Domyślnie

    Reklamuj ten bubel.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Witam
    Druga fotka to mechaniczne uszkodzenie podczas układania - więc raczej nie podlega reklamacji.
    Natomiast pozostałe wyglądają nieciekawie, nie czytałem warunków gwarancji tej firmy, ale wszystko zależy od tego jak jest napisana - czyli co podlega gwarancji.Niekiedy wygląd estetyczny nie wpływa na szczelność pokrycia i ....tu mamy problem
    Powierzchnia faktycznie jest niejednorodna, i chropowata lub spękana i tak jak piszesz to glinka-angoba ale....
    Proponuję wykonać jak najwięcej zdjęć - w rożnych miejscach - i przesłać do firmy gdzie się ją zakupiło jeśli nie ma do przedstawiciela / producenta z reklamacją.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Przede wszystkim: Gwarancja z tytułu niezgodności towaru z umową - tekst ze strony producenta.
    Prosta forma dachówki Piano sprawia, że nadaje się ona do przedsięwzięć budowlanych o nowoczesnej architekturze. Zarówno w przypadku domów jednorodzinnych o minimalistycznej architekturze, jak i w przypadku miejskich willi w stylu klasycznym dachówka Piano gwarantuje idealny wygląd.


    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5

    Domyślnie

    I jak sprawa reklamacji?
    Ile w sumie miałeś uszkodzonych dachówek?
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony