Witajcie.
Od jakiegoś czasu myślę nad remontem poddasza. Zamierzam ściągnąć aktualną blachę która jest na dachu i wymienić na nową. Oczywiście pod blachę dam od razu folię wiatroizolacyjną.
Aktualnie na poddaszu znajdują się pokoje z błazerii lecz za bardzo mi się to nie podoba jest to stare budownictwo. Przechodzi się z jednego pokoju do drugiego, niema korytarza jest dużo nie zagospodarowanego miejsca ( 4 małe strychy w rogach). i dodatkowo pod błazerią są ściany postawiane z pustaków które zajmują niepotrzebnie powierzchnię. (pokoje mają ponad 20 lat)
Mam zamiar rozwalić te wszystkie pokoje i zrobić wszystko od nowa z regipsów. ( została by tylko klatka schodowa i oczywiście kominy)

Kompletnie nie orientuję sie jaki byłby mnie więcej koszt postawienia takich pomieszczeń z regipsów.

Zdjęcie jednego z strychów.



Zamierzam wykonywać prace taką techniką jak na zdjęciu poniżej. Chcę dać tam około 25 cm wełny (myślę że wystarczająco)



Poniżej podaję rysunki przedstawiające jak to będzie wyglądać.




A wiec opiszę co potrzebuję.

Wełnę na ocieplenie tego poddasza, tak jak pisałem dam 25 cm. ( Myśle że na połowę ocieplenia odzyskam podczas rozbiórki wiec tylko potrzebuję na pół poddasza)
ścianki działowe.
wyrównać powierzchnię dając około 5-8 cm wylewki
oczywiście też jestem ciekaw ile mnie wyniesie podprowadzenie prądu ( nowe kable) ( po 3 gniastka w jednym pokoju.
Łazienkę myśle że zrobię za około 3 tyś ( aktualnie jest tam teraz łazienka wiec rury są tylko poprzerabiać.

chciałbym wiedzieć jaki będzie tego koszt - gotowa łazienka, pokoje zrobione i pomalowane z kontaktami, bez drzwi i podłogi.
mieszkam w małopolsce
Będę to robił wszystko sam.
Pewnie jest tu trochę specy którzy się tym zajmują na co dzień i wiedzą miej więcej ile to może kosztować.

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.